Tekoča hrana

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

13. sep 2006 10:01

men je najhuje ko sm na stolu, sm tok živčna da kar solze tečejo, kt da me bo pol stran vzela pa v resnici res čist nč ne boli...uno doma bolečine pa to že preživim, se najem tablet pa vsega sam noter...ajajaj pa sploh ko mi je spodnje ruvala ven, so ble spodnje osmice precej velike in se je pri obeh precej namatrala...jaooo zdej me tolaži sam to da mam sam še eno zgornjo... lucijana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2006 10:15

Draga KetyP Predvsem se koncentriraj na dopust - si ga zaslužiš, si dolgo čakala nanj. Dlesen se bo lepo celila. Manj boš mislila na rano, bolj se bo celilo. Vendelina jr.

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

13. sep 2006 10:15

A potem sem samo jaz taka srečka, da mi osmice sploh niso zrasle? Blanchy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. sep 2006 10:26

Blanchy ne veseli se prehitro, meni sta prvi dve zrastli pri 26 letih, druga pri 29h, ta je letela ven. Je bilo najbol grozno 1 dan, ko je popustila injekcija, potem sem jemala tbl. proti bolečinam ene 3 dni, potem je bilo bolje. Jedla sem pa večinoma juhice, jogurte, ko sem pa ratala reeees lačna, sem bila pa kar naenkrta sposobna jesti vse . Nisem pa smela 1 mesec gristi trdih stvari, ker so mi morali odbrusiti še dobršen del čeljusti, ker je bil zob nekako zataknjen notri. Skratka 2 močna "dedca" sta se matrala z mojim zobom 1 uro, samo puljenje in rezanje pa je trajala 45 minut, na koncu sta imela oba potno čelo. Sta se vsaj namatrala za toliki denar (sem šla samoplačniško, ker je drugače preveč za čakati, me je toliko bolelo, ker mi je osmica rinila v čeljust, pa so mi dali datum na stomatološki čez 1,5 leta). Te dobesedno prisilijo, da greš samoplačniško. Četrto osmico pa še čakam, če pritisnem s prstom na dlesen, čutim, da je spodaj ampak trenutno je v stanju mirovanja. Moram pa priznati, da je včasih tudi mene bolelo pri zobozdravniku ampak odkar sem rodila me nič ne boli več, če primerjam kako je bilo pri porodu so vse ostale bolečine mala malica. jade

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

13. sep 2006 10:31

blanchy ne nisi edina tud men niso izrastle, sam me je že prejšnja zobarca vprašala kaj bm z njimi, pa ta zobar ki ga mam zdaj tudi in smo pol ugotovil da če jih dobro dat ven jih pač bm, mam pa precej malo čeljust.... lucijana

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

13. sep 2006 10:54

Zanimivo. Nisem vedela, da je z osmicami tak križ. Jaz z vsemi štirimi živim že okrog dvajset let, pa z njimi ni več težav kot s kakšnim drugim zobom. Mora biti res groznno, tako puljenje. Jaz se začnem potiti že v čakalnici, ko pa zaslišim sveder, dobim kar kurjo polt. Ko sem gotova, imam občutek, da sem najsrečnejši človek na svetu. Vso srečo, Katja, pri okrevanju. Mogoče ti bo v tolažbo tudi kakšna kilca, ki bo ob takšni skromni prehrani šla dol. Po izkušnjah mojega starejšega sina (23 let), ki obožuje čokolešnik, se da tudi samo z njim preživeti, ker vsebuje prav vse hranilne snovi, ki jih telo potrebuje. Lp Dolores

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. sep 2006 10:59

Spodnje so mi vrgli ven že pred leti, ni bilo tako grozno, zgornje so mi tudi hoteli - ampak v splošni anesteziji. Zdaj, ko mi ena rine ven, mi je žal, da niso takrat še tega naredili. Drugače sme bila jaz tri mesece na tekoči hrani - z zvezano čeljustjo (operativno zlomljena in pahnjena nazaj, prej še v jabolko nisem mogla ugrizniti, ker je bila spodnja čeljust toliko predolga). Se da čisto preživeti, enostavno ješ dojenčkasto hrano. Na koncu sem imela že vsega poln kufr - za božič in novo leto sem jedla samo z očmi, pod jelko me je čakal palični sekljalnik. Za znoret. Pire krompir je moral biti čisto brez grudic. Takrat pa bi lahko jokala od lakote. Na koncu sem pa v ambulanti, ko si mi vse železje ven pobrali, od samega navdušenja, da bom lahko normalno jedla, skup padla. Tako pa se zdaj z vso grozo pripravljam na petek, takrat grem k zobarju, da vidiva, kaj narediti z mojo zgornjo osmico. Loni Makaroni

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

13. sep 2006 12:26

KetyP saj bo minilo boš videla, varuj se kakšnega prepiha, saj ti ta zna dobro zagrenit življenje - mislim v kombinaciji z ranjeno čeljustjo, sicer pa so ti itak natrosili kar nekaj uporabnih stvari. Drži se. Oni lady bi pa v njenem stilu rekla samo - to je too much. Uživajte v tem lepem, sončnem dnevu rrr

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

13. sep 2006 12:28

Saj v tem je problem... Ker imam čisto premajhno čeljust in nič prostora za osmice so mi že rped 2 letoma svetovali ruvanje. No, in sem se prijavila, pa so mi rekli, da je čakalna doma 1,5 leta in da me bodo že poklicali, ko bom na vrsti. Zdaj pa mi je začela stvar rasti, se vnela in bi mi lahko še vse ostale zobe razmetala (ki sem jih v osnovni šoli z velikim trudom spravila v red z aparatom). In v treh dneh bolečin in klicanja okrog teh ljudi, se me je usmilil šele tretji zobni kirurg, ki me je "vzel naprej" - seveda samoplačniško. Ne pustijo nobene izbire... Če je nuja, je pač nuja. Hvala za vse lepe želje, za kakšna kulinarična presenečenja sem pa preslabotna (kar spala bi pa spala), ampak saj zaenkrat je bananin shake z otroškimi piškoti kar v redu ;) LP KetyP

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. sep 2006 13:05

Moji šefici pa ni bilo treba nič čakat, ko je ratala nujni primer. Pa ni šla samoplačniško. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti