Tekoča hrana

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. sep 2006 22:37

Anamarija,saj vem da ne zameriš.Strupena pa sem napisala v narekovajih.Menda je preveč agresivna-vsaj tako so meni rekli.Probat pa po moje ni greh,meni se je vnelo vsakič-z kamilico ali brez. Pa več sreče ostalim! Bernarda

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. sep 2006 22:41

hm, kaj pa izpiranje z žajbljevim čajem? LP cervus

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. sep 2006 22:43

Za izpiranje ustne votline je najprimernejši žajbljev poparek. Izogibaj se vrožih jedi in čajev. Raje hladno, ali celo mrzlo. Sicer si pa sigurno dobila ustrezna navodila v ambulanti. Uporabi palični mešalnik, skuhaj pire krompir pa bučke v omaki....za posladek pa sladoled. Aki

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. sep 2006 22:48

KatyP, poskusi brez vatne palčke, samo grgraj. Srečno Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 12. sep 2006 22:49:25

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

12. sep 2006 22:56

Predlagam sveže sočeno sadje ina/ali zelenjavo; torej pravi sok - vsaj, ko ti bo najhuje. Kombinacija jabolko in korenček je preprosto čudovita. Kasneje pa ajdovo kašo, ki je odlična tudi hladna, še kasneje pa močnik. Uf, danes je prepozno za vse, meni se pa cedijo sline! LP Lipa

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

13. sep 2006 8:14

meni so prvi modrostni zob izpulili lani junija se mi zdi, in že takrat sem imela strogo prepoved izpiranja z čimerkoli-kakimi čaji...ker so bili vsi modrostni še ne izraščeni(no eden zgornji še čaka) sm zmeraj mela 3-4 šive...so se mi pa spodnja zoba oz. votlinice kjer je biu prej zob, oba kasneje zagnojila, ampak vredu, to je sedaj mimo, me čaka samo še zgorji ki pa je mala malica in zelo manj boli. lucijana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2006 8:23

Draga KetyP Ekstrakcija osmic sploh ni tako grozna zadeva - imaš malo treme pred posegom, pa pišeš, don"t you? Najprej si malo pod učinkom lokalne anestezije, potem boš malo ponosna nase, ker si prenesla takšen endurance, potem boš gledala tisto luknjo v ustih in mislila, če se bo to sploh kdaj zacelilo ali pa bo ostal krater, po dveh dneh pa se bo začelo celiti in boš sicer mislila, da se vse skupaj gnoji, ker bo tkivo najprej rumene barve, ampak to je normalno. Ti pove nekdo, ki je dal vse osmice ven. Skratka, boš tako polno okupirana z opazovanjem svoje ustne votline, da ti vprašanje o tem, kaj bi jedla - ješ tisto, kar ti paše - če ti bo zapasal šnicel, ga boš pa pojedla - to ne bo niti pomagalo niti škodovalo tvojemu okrevanju (samo, prosim, ne ga ocvret, bo spet na forumu perje letelo......) Ne se tako bati - ustna votlina itak ni sterilna, pa se zdravemu človeku tudi luknja od osmice lepo zaceli. Drugače imajo pa na policah n produtkov za ljudi, ki malo težko kaj požirajo - reče se jim produkti otroške hrane.... Jaz jo vedno jem, kadar imam vročino in sem na tem, da bi se malo smilila sama sebi, or better yet, da bi se komu malo zelo smilila, pa da bi me malo crkljal.... Skratka, KetyP: Do it like a lady. K zobozdravniku in potem vse ostalo. Najkasneje v dveh dneh bo bolje in ti razne zelenjavne juhice in podobne medicine ne bodo hodile po glavi in se boš čisto dobro v psihi počutila - s tem, da ti svetujem, da si raje kupi čevelje, čorbice pa delaj kdaj drugič Nič ne izpiraj in te stvari - slina spere vse, kar je treba sprati. Plus, nikar ne jemlji antibiotikov skupaj z jogurtom - jogurt več ali manj sesuje učinke antibiotikov - zato je pa lady terlikar toliko časa jemala to kombinacijo, pa ni šlo nič na bolje. Vendelina jr.

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

13. sep 2006 8:43

Pred kratkim sem imela sama ta problem.Jedla sem predvsem skuto in kislo smetano,malo čiste juhe, skrbno pazila, da mi ne bi kak drobec hrane ostal na rani in bi se mi zagnojilo, kot se je moji kolegici, ispirat pa nisem smela z ničemer dokler sem imela šive.Vse se je dobro končalo. Želim ti hitro okrevanje. LP NADIN

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

13. sep 2006 8:49

Ja, jaz imam zob že zunaj... Rada bi pa čimbolj po pravilih tole zacelila, ker naslednji teden planiram dopust (še ni bilo nič počitnic zame to poletje) in ne bi rada odpovedala... V navodilih mi piše, da moram usta umivat (ostale zobe pač normalno s krtačko, drugače pa z vato in kamilicami), ker mora biti okolje čisto. Pa bomo videli. Sem pa zdaj drugi dan in moram reči, da sem kar presenečena, da sem imela tako dobro noč. Pa tudi zdaj je kar znosno. Sem optimist ;) Hvala vsem! KetyP

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. sep 2006 9:42

[citat=--Vendelina jr.--]Draga KetyP Ekstrakcija osmic sploh ni tako grozna zadeva - imaš malo treme pred posegom, pa pišeš, don"t you? Kaj bi se, prosim, lahko malce umirila in predvsem manj modrovala?! Vsak ve zase, koliko ga je strah in koliko ga boli, mar ne? Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti