Tekoča hrana

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

tema odprta - 12. sep 2006 19:43 | ogledi: 18.121 | odgovori: 56

Lep pozdrav!

Že kar lep čas s pridim uporabljam vaše recepte in vedno dobrodošle nasvete. Zdaj pa bi rabila en malo poseben nasvet...

Gre pa za to, da sem imela danes operacijo modrostnega zoba in sem za en teden obsojena na mehko hrano :( Ker pa sem bom mleka in banan verjetno kmalu naveličala, bi prosila če kdo ve kakšno zanimivo jed. Fino bi bilo, če bi bila dobra hladna (juhe namreč še par dni odpadejo z jedilnika) in da ne bi bila na bazi sladkega, ker niti nisem ljubitelj sladkarij (kaj slanega, kislega, zelenjavnega... :) )

Za kakršnokoli idejo se res najlepše zahvaljujem!

Katja

KetyP

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

12. sep 2006 19:48

sj ni tako hudo...čez dva tri dni boš že lakko bolje jedla, dokler pa ti lahko svetujem kak čokolino, ostalo hrano pa si narežeš na zelo drobne koščke in se malo potrudiš in poješ, pa kaki piškoti namočeni v mleko se tudi dajo spravit dol, pa itak raznovrstni sokovi-tako kupleni kot domače čaranje, pač miksaš sadje...sj gre, preizkušeno imam že tri modrostne zunaj, najhuje so spodnji jaooo sj bo, kmalu bo bolje.... lucijana

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

12. sep 2006 20:04

Morda gazpacho - hladna paradižnikova juha; kakšen tzatziki - kumare z jogurton, česnom in čebulo; razni džusi - zmiksano sadje z malo mleka... Če dobim še kakšno idejo se oglasim! Naj bolečine čim hitreje minejo; Ana Češnovar

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. sep 2006 20:14

Se oglaša še ena brez modrostnih zob.Meni se je prve dni zelo obnesel probiotični jogurt z kakimi mletimi komiči-vsakič sem namreč zdraven pokasirala konkretno dozo antibiotikov.V poštev pride tudi kaka mixana mineštrca(mlačna sploh ni slaba),hladna sadna juha,sadne kaše z dodatkom kakega piškota ali kosmičev in koneckoncev tudi sladoled-malček tudi blaži oteklino ker je hladen. Pa naj bolečine čimprej proč zbežijo! Bernarda

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

12. sep 2006 20:33

Kus kus je tudi odličen hladen; Kuhana leča,odcejena in zmiksana z kockami ledu in posuta z drobnjakom; Hladne soparjene cvetačine rože z običajnim kislim prelivom ali z kislo smetano; podmetnica iz mojega otroštva: polenta zakuhana v soljenem mleku kot nekakšna gosta juha; ohladiš in začiniš s kislo smetano; Kuhana riba z nasekljano blitvo in limoninim sokom Pozdravček Marika

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. sep 2006 21:06

Jaz pa bi ti svetovala, da si po jedi, obvezno splakneš ustno votlino z nesladkano kuhano kamilico. lp Anamarija P.s. Kamilica mora biti hladna. Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 12. sep 2006 21:07:05

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. sep 2006 21:56

Zelenjavna kremna juha, jo lahko piješ na slamico. Mamamia mamamia

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

12. sep 2006 22:03

am ne vem če pustijo s čim splahovat, no vsaj jaz nisem smela z ničemer, imela pa sm šive..... lucijana

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. sep 2006 22:10

Anamarija,kamilica je zadnje čase ratala"strupena".Prvič in drugič je bilo izpiranje z njo obvezno,tretjič in zadnjič pa strogo prepovedano.Pa razumi če moreš. Bernarda

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. sep 2006 22:24

Od kdaj pa je kamilica strupena? Jaz sem tudi imela posege in ne dolgo od tega, pa sem še vedno si splahnjevala s kamilico, ta mi je pa res nova. Terlikar, kaj zgledam, da jaz tako hitro zamerim? lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 12. sep 2006 22:27:08

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

12. sep 2006 22:34

Hvala za vse nasvete. Bom jutri kakšno stvar sprobala... Sicer pa imam tudi jaz šive in so mi priporočili redno umivanje (v tem predelu z vatno palčko namočeno v kamilični čaj... tako da sklepam da danes ni strupena :) ). Me pa kar precej boli in upam, da ne bo še kaj huje. Sem imela že dovolj problemov, ko mi je poskusil rasti (beri: sem že pred parimi tedni imela en teden na meniju samo tekoče in mehko, zato že zdaj vem, da bo zame kar težko). Res hvala za hitre odgovore pa lepe sanje vsem! KetyP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti