Ravioli

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. jun 2013 17:17

Priprava se imenuje petelinček. Njegova funkcija je razrezati testo z valovitim robom. Žal ne stisne skupaj dveh plasti testa in je za pripravo raviolov neprimerna. 

Včasih je bilo mogoče kupiti pripravo, ki je bila na ročaju. Spodaj je bil narezljen krog, ki je bil precej debel in ga nisem mogla uporabiti za oblikovanje piškotov, ker je slabo odrezal, ker je bil del, ki je sedel na testo, predebel. Ko  bom uredila računalnik, bom zadevo fotografirala, mogoče se kje najde in uprabi za dejanski namen.

F r i n a

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

17. jun 2013 9:49

Frina, a ni petelinček nazobčan kolešček, s katerim odrežeš valovit rob? Tega imam in se za raviole res ne obnese najbolje, pripomoček, po katerem sem spraševala (in ga tudi že naročila), pa naj bi glede na obliko odrezal raven rob, ca 5mm na vsako stran roba pa testo samo stisnil.

Ta "štampiljka", ki jo je prilepila bannanna, je sicer zanimiva, vendar za večje količine najbrž bolj zamudna. Če kolešček funkcionira tako, kot si predstavljam in če delaš raviole na način, kot Ivo Daneu dela idrijske žlikrofe (ki leta 1988 očitno še niso imeli predpisane oblike), jih za 6 oseb narežeš v relativno kratkem času. Sicer pa bom kmalu vedela in če se ne bo obnesel, bo pač knjižen na konto zgrešenih nakupov 

 

 

LP, V.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jun 2013 12:12

Joj, ta kolešček sem že nekje videla!!!! samo se nikakor ne morem spomniti kje. mogoče tudi v leclercu. je bolj odebeljen na stiku z delovno površino, ni tako ozek kot petelinček, tako da najbrž fino zatesni. 

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. jun 2013 13:42

Tale pripomoček zvesto služi svojemu namenu, kar se med kuho odpre, če se, s pridom uporabim v omaki

lp

mzm

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

17. jun 2013 15:25

jaz delam raviole z napravico od Fackelmanna, kupi se v vsakem šparu/merkatorju in izgleda  takole

zelo dobro skup drži in ravilo nikoli ne gredo narazen

pa še za piškote se lahko uprabi 

Sporočilo je spremenil(a) Tomorrow dne 17. 2013 15:33

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jun 2013 15:52

Te imam jaz tudi, samo me zelo moti, da gre notri dokaj malo nadeva in da ostane v ravilou za en balon zraka. Ni to to. 

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. jun 2013 20:36

Petelinček naj bi bil priprava, ki ga uporabi Iva Daneu. Žig, ki ga je prilepila Bananna, je tisto, kar imam tudi jaz. Tisto, kar ima Miš iz moke pa je po moje priprava, ki reže in stisne, saj zgleda precej debel kolešček. 

To zadevo, ki jo je prilepila Tomorrow imam za sladko pecivo, Večkrat se odpre, zato po stinsnju rob odrežem s prstom. 

Imam tudi famozne plošče, ki niso stale kaj dosti, vendar še nisem poskusila, ker še iščem pravi recept. 

 

F r i n a

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

18. jun 2013 21:30

No, danes sem zadevico dobila in preizkusila. Princip je enak kot pri koleščku, ki ga ima mišzmoke, izvedba je malo drugačna, uporabnost pa po pričakovanjih- dobra.

"Dihtanje", ki sem ga želela, sem dosegla le pri razrezu na mehki podlagi, ki omogoča, da se rezilo (srednji kolešček z malo večjim premerom) lahko bolj ugrezne, stranska dva (zobata) pa imata tako večji pritisk na testo. Iz "testnih" raviolov namreč nisem iztisnila zraka,tako da so se pri kuhanju napihnili kot "povšterčki". Pri tistih, rezanih na pultu, je popustil spoj, raviole, ki so bili izdelani na mehki podlagi, pa je odprlo na vrhu- kjer je bilo pač testo najtanjše. 

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti