Ravioli

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 12. sep 2006 10:19 | ogledi: 13.505 | odgovori: 34

Kakšne nadeve priporočate ?

Lp,

Klavdija

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

12. sep 2006 10:52

živjo lahko jih nadevah z poljubnimi idejami ki jih imaš rada: špinačo, sirom ( katerim kolim ) ...koprivami...gobami....pršutom...skuto....bučkami.....itd...itd..... glavno domišljia in ideja in seveda stvar okusa lahko narediš krasno večerjo ali kosilo.....če paziš na linijo lahko narediš z razlicnimi mokami..... l.p. vegeterianka

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

12. sep 2006 12:11

Ali jih sami izdelujete? Me zanima kako jih stisnete skupaj na koncih, da ne gre nadev ven. biba

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

12. sep 2006 12:20

Včeraj sem kupila v Italiji pripravo za izdelavo raviolov : http://www.fantes.com/images/RavioliPlate19998.jpg V bližni prihodnosti bomo stvar izprobali. Uporabila bom sirov in mesni nadev. Za kasneje bo prišlo na vrsto še skuta, pršut in šunka. Za gobe pa pojma nimam kako bi maso za nadev pripravila ( biti mora brez jajc ). Zato mi bo vsak nasvet prišel prav. Lp, Klavdija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. sep 2006 12:55

S tovrstno pripravo nimam nobene izkušnje - sem se pa nekajkrat lotila priprave raviolov in sem naredila takole: - razvaljala eno plast testa - položila na testo v kolikor toliko enakomernih razmakih kupčke nadeva (zmešača sir, riomaretuno, baziliko, inčune). En kupček = 1žlička). - na peki papriju razvaljala drugo plast testa - z zadevo iz prešnje alineje prekirla tisto iz prvih dveh alinej - odmaknila peki papir - pod testom so se še videli reliefi nadeva - tam okoli sem pritisnila top obroček (mislim, da je bil včasih del dežnika...., če kdo ve, kje prodajajo tak rekvizit, naj javi) - poanta je v tem, da je ta okrogli predmet top (ne reže testa, po drugi strani pa stisne testo tam okoli file, da ne leze okoli) premera cca 4 cm. - z zobatim kolescem razrezala testo na raviole (eden je bil velik kakih 8 krat 8 cm) in še malo pristinila pri robovih, da je vse skupaj držalo. Skuahal in polila s smetanovo omako. Vendelina jr.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. sep 2006 13:06

631141 je napisal/a:
Včeraj sem kupila v Italiji pripravo za izdelavo raviolov : http://www.fantes.com/images/RavioliPlate19998.jpg V bližni prihodnosti bomo stvar izprobali. Uporabila bom sirov in mesni nadev. Za kasneje bo prišlo na vrsto še skuta, pršut in šunka. Za gobe pa pojma nimam kako bi maso za nadev pripravila ( biti mora brez jajc ). Zato mi bo vsak nasvet prišel prav. Lp, Klavdija
Kako je pa to nobel in preprosta pripravica, pa še draga ne more bit. Jaz bi naredila tak gobov nadev kot sicer delam omako, samo malo bolj gosto: čebulo,česen, gobe, peteršilj, smetana,poper. Me še nekaj zanima, a ravioli lepo " dihtajo" med kuhanjem? glede na to da verjetno testo delaš brez jajc. Aki

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

12. sep 2006 13:13

gobov nadev: preprazi na drobno čebulo ...malo na drobno nasekljaj gobice....vegeta ali sol...petešilj....nariban sir....in nadev je gotov....seveda nadev malo daj hladiti .. l.p vegeterianka

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

12. sep 2006 13:14

To se pravi da je dovolj tudi to, da stisneš s prsti pa je? biba

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

12. sep 2006 14:00

točno biba.....ali pa z vilico....stisni..... vegeterianka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. sep 2006 17:10

Klavdija, gobov nadev lahko narediš tako, da čebulo, lahko tudi česen in gobe prepražiš, začiniš in vanje zamešaš malo kisle smetane in/ali skute, lahko še malo naribanega sira, je njami in brez jajc. čestitam za novo igračko! biba, brez strahu, domači ravioli ne razpadejio tako hitro! Delala sem jih že na nekaj načinov, s to igračko še ne, ker je nimam, pa se mi do zdaj še niti en domač raviol ni odpru! Kupljeni pa že mnogokrat! Torej sploh ni problema, s prsti, z dlanjo, z obojim, z vilicami, z modelčki, z narobe obrnjenim kozarcem... Z vsem gre! jaz sem delala mini raviolčke z zamaškom od radenske (premer cca 1 cm...) Samo ne dajat vmes kakega jajca, ali pa olja, samo voda, pa se bo testo super zaleplo. Če te zanima, pobrskaj po starih temah, enkrat sem ful podrobno opisala, kako se to dela:) aki brezjajčno testo ni nič bolj nesramno od jajčnega! Se da prav lepo delat z njim, nič ven ne leti, za zatesnitev si kot vedno pomagaj z vodo in bo olala, boš videla;) vegetarijanka, glede cene se pa žal motiš, vsaj tam, kjer sem jaz tole stvarco gledala, ni bila pretirano poceni - cca 3 jurje, ni ne vem kaj, ampak so nastavki za na mašinco za valjanje testa in delanje rezancev (ročno mašinco) cenejši... pa še hitreje je, samo v razmislek. čeprav bi mela tudi kak takle pladenjček, je tako simpatično rustikalen:) Pa še različne oblike so lahko:) Veri

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

12. sep 2006 18:28

Veri, kje pa sem jaz kakšno ceno omenila ...tukaj....hmmmmm...mislim, da si mislila 631141 ne mene ...ker 631141 je omenila nek pladen za raviole......moram priznati, da jaz kar v trgovino zavijem in kupim jih nikoli ne delam sama ... ...sedaj sem našla neke z dimljenem sirom...njami l.p. vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti