1. obletnica poroke

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

tema odprta - 11. sep 2006 13:29 | ogledi: 8.514 | odgovori: 10

Z možem bova kmalu (čet 14 dni) praznovala 1. obletnico poroke. Ob tej priložnosti sva za bližnje (domače in prijatelje) pripravila manje presenečenje - CD s posnetkom poroke + slike. Sedaj pa bi rabila sestaviti spremno pismo v sltilu: "Eno leto je naokoli..."

Ali ima kdo kakšno idejo? Mogoče kakšno misel, ki bi bila primerna ali verz...

Hvala vsem!

MissLady

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2006 13:44

Miss Lady Čestitke obema. Da bo vsak dan samo še lepši in da se bosta imela vsako sekundo samo še bolj rada. To želim vsem parom z obletnicami in brez in sebi tudi. Zelo simpatično, da bosta poslala CD in slike krogu izbranih. Lepo darilo. Tekst za zraven: Zdaj, če nisi pesnica, ne ga biksat z verzi. Dobri verzi so ponavadi nastali takrat, ko je kdo bodisi zelo trpel ali pa je šel skozi kakšen proces ozavestitve in je potem to prelil v verze. Nekako energija dobrega verza ne gre na energijo obletnice poroke, Lirika lectovih src (srce moje i tvoje u ljubavi stoje) je tudi preveč kičiš, skratka odpade. Zakaj ne napišeta pisma? Recimo, en del ti, drug del mož (lahko tudi obratno) in nagovarjata vajine prijatelje in jima povesta, kako sta doživela to leto. To bo zelo iskreno in tudi drug drugemu bosta marsikaj povedala, kajti, kot je zapisal mislec, ki ga medve z mamamio včasih omenjava, Khalil Gibran: Ljubite drug drugega, toda iz ljubezni ne delajte spon; naj med obalami vaših duš raje valuje morje. Napolnite čašo drug drugega, toda ne pijte iz iste čaše. Delite si kruh, toda ne jejte od istega hleba. Pojte in plešite skupaj in veselite se, toda vsak naj ostane sam, podobno kot je vsaka struna na lutnji sama, pa vendar skupaj odzvanjajo isti napev. Podarite si srca, toda ne izročite jih drug drugemu v posest. Skratka, dajta v svojih besedah en mesidž, da sta skupaj, da se imata rada in da puščata drug drugemudovolj prostora. Vendelina jr.

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

11. sep 2006 14:02

Če je res tako, draga Vendelina jr. Sicer pa raje manj slavospeva svojemu zakonu po komaj pretečenem enem letu, bolj na kratko, kaj pa veš, kaj pride čez pet let. Raje jih povabita, da se skupaj poveselite, ko je tak lep jesenski dan in ker sta rada v njihovi družbi. Ob tem jim pa pač razdelita slike ipd. ter jih s tem spomnita na svoj praznik. Če ga je že treba javno oznanjati. Nočem biti groba, le obletnice poroke se mi zdijo precej intimna stvar dveh. Danca

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

11. sep 2006 14:02

Vendelina jr., pa ti si super! Popolnoma se strinjam s teboj! Živi in pusti živeti!!! MissLady, čestitke! Karkoli že boš napisala, naj bo od srca, iskreno. Morda kakšna smešna situacija, zgodbica... Vse dobro! Tamči

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. sep 2006 14:22

Samo malček bom šla iz teme. Nekaj me zanima, ali mi zna kdo povedati kaj pomen izraz proces ozavestitve. Nisem še slišala za ta izraz, opravičujem se moji nevednosti... lp Anamarija Hvala! Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 11. sep 2006 15:01:00

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2006 14:29

Ljudje razmišljajo o stvareh, o ljudeh, o sebi, o lepih stvareh, ki so se jim zgodile, pa o grdih stvareh, ki so se jim zgodile in potem iz tega sprejemejo kakšne zaključke, s katerimi se pomirijo. In temu v zadnjem času rečemo "da je nekdo nekaj ozavestil", da "se zavest razvija", da "gre čez proces ozavestitve", "da ozavešča dogodke zadnjega leta" itd itd. Vendelina jr.

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

11. sep 2006 15:08

Danca in Tamči! Tudi jaz se strinjam z Vama, da je obletnica poroke intimna zadeva... pa vendarle ne vem zakaj veselja ne bi smela deliti z drugimi. Saj ko sem se poročila smo naredili ohcet in povabili bližnje in manj bližnje prijatelje... in sva z vsemi delila srečo poročnega dne. Če bi razmišljala v vajinem stilu, bi morali poroko organizirati v najožjem krogu ... saj je konec koncev poroka zelo intimni dogodek. Danca, res je da ne vem ali bo moj zakon trajal večno (si pa to neizmerno želim), pa se zato nisem naskrivaj poročila in zato tudi ne bom skrivala svoje obletnice. Definitivno pa moj namen ni opevati svoj zakon. Obletnica se nama zdi primerna za izdajo CDja s poroko, ker to nisva utegnila narediti prej. Vendelina jr. - se strinjam, da razni verzi niso primerni. Tudi sama sem imela v mislih eno krajše pisemce. Razne verze in misli bi lahko uporabila za rdečo nit... Hvala vseeno za tvoje nasvete. MissLady

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

11. sep 2006 18:44

MissLady, oprosti!!!!! Narobe si me razumela!!! Seveda se strinjam, da je lepo deliti svojo srečo z drugimi, z vsemi, ampak želela sem povedati nekaj drugega, in sicer da si morata fant in punca (mož-žena) pustiti "dihati", vsak mora imeti nekaj časa le zase, da se imata potem še raje. Ne vem od kod si dobila občutek, da svoje sreče ne deliti. Kadar sem jaz srečna, ponavado to vejo ali pa čutijo VSI, s katerimi priedem v stik. Ti kar lepo podari to darilce s kakšnim pisemcem (zgodbo, npr., ko si res videla, da si se prav odločila glede tvojega dragega) - jaz bi ga bila noro vesela, ker se mi zdi res lepa ideja. Tamči

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

12. sep 2006 9:35

Tamči oprosti... res sem nekaj narobe gledala... oprosti še enkrat za mojo nepozornost. Moj odgovor je bil predvsem namenjen Danci. MissLady

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. sep 2006 10:35

anamarija 1, včasih je Gibran tudi meni pomagal v procesu ozaveščanja. Predvsem, da moraš mislita tudi nase, ne le na druge. Veš katero njegovo misel sem si za vselej zapomnila, ko me je lani tisto moje doletelo: Ker ne veš, kaj preži nate jutri, se potrudi, da boš srečen nocoj. Vzemi majoliko vina, sedi v lunin svit in uživaj, rekoč, da te bo luna jutri morda iskala zaman... No, mi smo letos vrgli čez ramo 21 let zakona, vključno z nekaj procesi ozaveščanja, pa še vedno nazdravljamo in kakšno rečemo... Mamamia mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. sep 2006 12:49

Jaz bi napisala nekaj v stilu: Že eno lepo leto je minilo odkar sva stopila v pravljico najinega življenja in presrečna sva, da ste del te pravljice tudi vi. Zato bi vama rada v spomin na ta dan podarila cd in slike... Kvečjemu bi na začetku napisala en kratek romantičen verz. Tista pisma oz. izpovedi, si pa napišita z možem za vsako obletnico, za vaju ne za druge. Piknik pa tudi ni slaba ideja. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti