Jetrca

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 11. sep 2006 11:54 | ogledi: 6.874 | odgovori: 9

pozdravljeni,

sedaj le sem gledala ponovitev kuharske oddaje ( nedeljsko popoldne -Anjo ) ko je panirala jetrca.....pa sem skoraj oči pustila na ekranu od presenečenja.....ali jih še kdo panira od vas....

jaz ponavadi kupim kurja jetrca /zelodcke/ srcke in jih naredim v omaki zraven pa posrežem kruhovo rolado .....

samo da bi pa svinjska jetra pohala pa prvič slišim

čao

vegeterianka

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

11. sep 2006 12:02

Zdravo, sama sem pohala kurja jetrca - super.Samo prej jih jetreba napikat z vilico, da ne pokajo oz. špricajo, ko jih cvreš. Pozdrav, Nada NADIN

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

11. sep 2006 12:04

Jaz pogosto poham piščančja jetrca- tudi recept sem prispevala pred časom. So zelo, zelo okusna. Tudi jaz naredim zraven omako iz majoneze- majoneza, česen, kisla smetana, sol, poper...in pražen krompir.Njami, se mi že sline cedijo! monro

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

11. sep 2006 12:33

Vegetarianka, si me pa spomnila... že nekaj časa nisem pohala jetrc. Piščančjim ali puranjim jetricam odstranim srček, malo jih posolim ter spaniram - moka, jajc, drobtine. Je čudovita stvar. Bejbi (goveja) ali telečja jetrica pa narežem na zrezke, na rahlo posolim ter spaniram. Zraven lahko narediš karkoli... tudi sama solata in kruh je dobro. Pozdravček!

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

11. sep 2006 12:52

dragicka ravno Anja v oddaji rekla, da na jetrca direkt ne solimo, ker postanejo trda, da je boljše da solimo jajce.....kaj je sedaj res??....ker moram priznati, da nisem nikoli panirala in tudi danes prvic slišala za to moznost....grejo pa zelo v promet v omaki...njami l.p vegeterianka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

11. sep 2006 12:58

Jetrca se itak na brzino spanirajo, jaz jih čisto čisto malo posolim... res pa je, ko se spomnim, posolim tudi jajček. Recimo včeraj sem panirala polnjene paprike - paprik nisem solila, sem pa solila jajc. Dostikrat pa bejbi jetrica dam za kakšno uro v mleko. Po pravici povedano ne vem zakaj to - ali zato, da so bolj mehka ali da zgubi vonj?! Pozdravček!

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

11. sep 2006 13:06

dragicka paniras pecene paprike ali ne pecene paprike ???.... jaz paniram pecene ....ali pa jih seveda uporabljam v solati z cesnom.....itd...z cim jih filas ?? sirom ali mletim mesom .... l.p. vegeterianka

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

11. sep 2006 13:51

lahko filaš s kuhanim krompirjem in sirom ali z rižem ..ali katero drugo stročnico uporabiš... sam da se kuha..

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

11. sep 2006 13:51

Včeraj sem vzela zadnjo vrečko iz skrinje. Pečene paprike olupim, očistim od peškic; rezino sira zavijem v prešano šunko, porinem v papriko in paniram. Oh, s česnom in peteršiljem so pa "zakon". Naslednji vikend ali tam oni... bo treba pečt paprike za v skrinjo. Čakam na primerno ceno na tržnici. Pozdravček!

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

11. sep 2006 14:08

potem sva že dve...tudi jaz bom letos spekla približno 5 žaklov rdeče podolgovate paprike, da bom imela cez zimo zalogo....njami l.p vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti