Nanoform premazi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

tema odprta - 10. sep 2006 23:25 | ogledi: 3.148 | odgovori: 14

Pred kratkim sem naletela na kratek članek o tem, ogledala sem si tudi predlagano stran www.nanotech-plus.com

Ker preparati niso čisto poceni, me zanima, če ima kdo od vas izkušnje s to metodo.

Zaenkrat in za poskusit sem naročila spray za kamen, bom poročala kako in če deluje.

Vesela bom, če mi boste sporočili svoje izkušnje. Če bodo dobre pa še posebej.

nola

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. sep 2006 7:23

Rada bi ti svetovala, vendar še nisem slišala za tole zadevo. Pravgotovo ti bo kakšna članica kaj več o tem povedala. Jaz pa bom z zanimanjem prebrala. lp Anamarija

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. sep 2006 8:18

V nanotehnologijah je prihodnost. EU namenja ogromna sredstva za raziskave s tega področja. Praktična plat: poznam samo zaščite betona. Rezervoar za vodo, ki je spuščal, so sanirali s tem. Ne vem, koliko (veliko) let garancije dajo na celo reč. Brat si je dal ta premaž čez betonske tlakovce na dvorišču, ki se sedaj manj umažejo, umazanija se ne zajeda, mah ne rase in podobno. Tudi midva si bova dala premazati škarpe so to zadevo, da bodo dlje časa ostale "lepe". To je vse, kar vem.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. sep 2006 8:26

Mimika ali mogoče veš kako se točno reče zadevi za premaz puščajočega rezervoarja za pitno vodo? In kako se stvar obnese? jade

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

11. sep 2006 10:27

naka, preparati niso poceni ker jih ni enostavno nardit. je pa zadeva vredna svojega denarja, ker dejansko učinkuje, kot trdijo. primer: obstaja barva za zid, izdelana iz nanodelcev, s katero prefarbaš zid, potem pa na tak zid ne moreš napisat grafita ker noben sprej ne prime. razlog: nanodelci v zidni barvi so precej manjši od delcev barve iz spreja, in posledično na zidu ni zadosti velikih por, kamor bi se usedli delci barve iz spreja in zato spolzijo dol. če zadevo prestavim v večje merilo: če daš v posodo skalo, lahko natreseš pesek okrog, ker ostane prazen prostor. če pa najprej natreseš pesek, pa ni variante da skalo spraviš v skledo, ker zanjo ni več prostora. dovolj jasno? mimogrede: trenutno pišem diplomo na področju nanotehnologije... LP Drejček

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. sep 2006 11:12

Drejček, ne bi rada izpadla neuka, ampak... Ali ni to tako, da če isto količino peska stresaš v isto velikost posode in vzameš isto skalo... in skalo vrtiš levo, desno, da jo zavrtaš v pesek... koliko (čisto praktično) bi je gledalo ven, če bi jo? Jaz sem pač takšna, da si vsako stvar moram predstavljat... ti pa pišeš diplomo s tega področja... Ne bi bilo mogoče na tak način spravit oboje v posodo? Ali skala ne bi izpodrinila toliko peska, da bi se to dalo? Brez zamere - fiziko sem vedno imela rada, za tele novejše nano-zadeve, pa še nisem slišala, na žalost, je že dolgo odkar sem gulila šolske klopi. Znanja iz fizike pa pri delu ne uporabljam dosti). Lp Silva

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

11. sep 2006 13:01

Zadnjič so imeli oddajo na Planet Opia in so ravno razlagali o Nano tehnologiji. Veliko je pozitivnih stvari je pa eno vprašanje ki ostaja zaenkrat še neraziskano in sicer vpliv na zdravje ljudi. Vprašanje je bilo vezano na drobne delce ki jih vdihavamo. Drejček ali imaš kaj informcij v tej smeri. Po tem gledanju oddaje sem tudi sama ugotovila da tudi jaz uporabljam Nano tehnologijo in sicer v spreju za impregniranje usnja. Lahko da bo podobno kot je bilo z azbestom, na začetku je bila revolucionarno, šele kasneje je bil ugotovljen vpliv na zdravje ljudi - azbestoza. Danes pred petimi leti sta se v New Yorku zrušila dvojčka in šele sedaj so objavili (po tožbah zaradi smrtnih primerov), da je bil pri gradnji uporabljen azbest. Ljudje ki so čistili ruševine so ga brez zaščite vdihovali. Sedaj jim je vlada priznala povračila vseh stroškov za zdravljenje in odškodnine. Lp tamara1

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

11. sep 2006 14:16

če skalo samo položiš, ne bo šla not, če pa jo sukaš, izpodrineš pesek in potem smo na koncu na istem. res je. ampak jo je treba sukat, česar pa delci barve ne delajo: če imajo prosto mesto, se usedejo, drugače pa ne; nič ne drezajo in se ne sučejo. kakšen je vpliv vdihanih delcev nanovelikosti, je še predmet raziskav, definitivno pa ni koristno, če naprimer vdihuješ že omenjeni azbestni prah, pa naj bo mikro ali nano velikosti. ti delci se vežejo v telo in če delaš z njimi, se je obvezno potrebno zaščititi, še posebej če ne poznamo vseh tako dobrih kot slabih lastnosti. bolje preventiva kot kurativa. nano je samo dimenzija, najbližja velikosti atomov; če me spomin ne vara, ima atom premer 0,1 nanometra, kar je 0,1 milijardinke metra. temu pravimo 1 angstrem. ampak material je pa še vedno isti; voda je še vedno voda, pa če je je 1 liter ali en kubik. je pa tudi res, da so lastnosti materialov v nanosvetu drugačne kot v svetu naše velikosti. ampak, kot rečeno, to so še raziskave. LP Drejček

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. sep 2006 14:22

Če prav razumem, so potemtakem razcepljen atom še malo bolj razcepili... ? (čisti laik sem, priznam - sem pa radovedna ). Lp, Silva

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

11. sep 2006 14:25

ne, ne, 10 atomov je en nanometer; s tem se še ukvarjamo kemijski inženirji, atome pa cepijo jedrski fiziki na kvarke in naprej LP Drejček

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. sep 2006 14:29

Je mogoče kakšna internetna stran o tej temi? Mislim, da se moram po nujno malo izobrazit (drugače me bo še čas povozil). Lp Silva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti