Nova tv kuharska oddaja

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

20. sep 2006 9:53

Katastrofa. Dolgočasno, brez domišljije in mislim, da se in gostitelj in gost obnašata malo zategnjeno in brez sproščenosti. V kratkem, imam občutek, da je na ta način brezvezno uporabljen čas nas naročnikov in naš denar s katerim plačujemo naročnino s pripombo, da le-ta ni poceni. Strinjam se, da so Čari začimb bile enkratne in z veseljem sem jih gledala, kakor tudi Anja Tomažinova s kuharskimi mojstrovinami, oz. dobro prebrani recepti in v praksi dobro prezentirano. Lep pozdrav! Zvončica

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

20. sep 2006 10:26

Tudi meni 2. oddaja pod razno ni bila všeč in mislim, da sem jo gledala 3x: prvič, zadnjič in nikoli več. Najbolj "ogabna" stvar pa so bile res Kuntnerjeve roke stalno v laseh. Škoda, da si ne vzamejo za zgled kakšnih tujih kuharskih oddaj. Čari začimb so bili meni osebno všeč. Gledam pa na VOX-u vsak teden oddajo, ki traja od ponedeljka do petka (ob 19h), kjer 5 prijavljenih kandidatov pripravlja perfektno večerjo (Das perfekte dinner) za ostale kandidate na svojem domu. Po večerji se ocenijo od 1-10. V petek pa tisti, ki je zbral največ točk dobi 1500 Eur. Recepti so zelo izvirni! Lp, Suzana

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

20. sep 2006 10:36

Tudi meni ni bila všeč, stalno opozarjanje, da ni nevem kakšen poznavalec.... Tudi meni je padlo v oči Kuntnerjevo stegovanje v lase... Recepti tako, tako, rižota z zlatom ?" dolgočasno, nezanimivo Suzi

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. sep 2006 11:26

A ni bila še ena oddaja, pa se ne spomnim kdo je kuhal, mislim da celo na nacionalki v okviru TLP-ja, ko je moški-kuhar (z brado) je nekaj časa gostil "zvezde", potem je hodil k njim na dom, kasneje pa, če si ga poklicl, je prišel k tebi na dom in pripravil "pojedino". Še ta oddaja ni bila tako slaba, kot je tale z Veronikom...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. sep 2006 11:59

Ta je bil pa Leon Pogelšek. Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. jan 2007 18:56

V bistvu, kaj je sploh namen te oddaje- če je kuharska oddaja, bi človek rekel, da bi lahko skuhali kaj novega ali zanimivega, če je smisel, da povabijo zvezdo, bi bilo lahko pa malo bolj zabavno vse skupaj. Pred nekaj dnevi sem gledala, kako je voditelj gostil Fredija Milerja. Ta je ves čas povdarjal, da sploh nič ne skuha, razen če je kaka sila, najraje se pa vštuli sorodniku (mislim, da bratu) na kosilo. Potem je delal dunajske zrezke. Čudno mi je bilo najbolj to, da jih je najprej pomočil v jajce, potem moko in nato drobtine. Ali je moje znanje pomankljivo, ali pa to ni dunajc - drobtine se sploh niso prijele. Pa da ne govorim, kolikokrat je prešlatal zrezek, preden, ga je spohal. In potem je voditelj zraven delal neko ekstra solato s pinjolami, Fredi se mi zdi, da pa mu tisto sploh ni blo nič za probat, kašn balzamični kis, pa pinjole - rajš dunajca s kečapom. Pa če pogledamo z drugega vidika - zabavna oddaja. Voditelj je gledal Fredijevo čaranje, kar ni mogel vzpostaviti nekega pogovora, kot da bi bilo Frediju odveč tam packat. Se mi zdi, da sta oba komaj čakala, da se tist zrezek ocre, pa se ni hotu, ker sta ga dala v mrzlo olje. A ni škoda, taka dobra zamisel - kuhanje z zvezdami, pa čeprav "le" slovenskimi, pa taka slaba izvedba. matilda

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

12. jan 2007 19:32

Joj, matilda, koliko sem se jaz presmejala, ko sem gledala voditelja in Fredija. Fredi sploh nima občutka za kulinariko, pa kakšen okus - samo da se nasiti. Mi pa je postajalo vedno bolj slabo, ko sem gledala kaj delata s tistmi "dunajskimi" zrezki. Saj olje je na začetku še bilo vroče, ko pa je Fredi dal zrezke not, pa je voditelj zmanjšal ogenj...napaka. Tako kot praviš - ta oddaja je preveč mrtva. Marna

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

12. jan 2007 20:16

Meni ta oddaja sploh ni všeč voditelj govori tako kot da bi hotel posnemati znane TV kuharje in po mojem mnenju ne pove nič pametnega samo nekaj pametuje in se skuša pred znanimi gosti predstaviti kot da je kulinarični mojster veliko gostov pa samo govori ja, ja ja,ja Kot sem že povedala moje mnenje. :) tamalaursa

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

12. jan 2007 22:16

Meni pa Saša Veronik v tej oddaji deluje malo groteskno - vedno kuha neke "imenitne" jedi, ne glede na goste in jedi, ki jih ti skuhajo (recimo pri Frediju Milerju bi pomoje moral skuhat nekaj, kar gre k dunajcu). Poleg tega ni dovolj zverziran, da bi lahko kuhal in govoril hkrati, pa zato velikokrat pove kaj le napol, tudi štedilnika ne obvlada (enkrat je kazal, kako si pri kuhanjem testenin pomaga z uro-jajčkom, da ga opozori ob pravem člasu, zraven pa ima štedilnik s timerjem). Pa zdi se mi, da se je zadeve na splošno lotil preveč pozersko in vzvišeno in premalo "ljudsko" ter da nima posluha za svoje goste. Ampak priznam, vseeno sem si pogledala posnetke več oddaj iz te serije... maja

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. jan 2007 22:20

No ja,nisem tako kritična, sicer se strinjam z vami,vendar mi je včasih kar zabavno(gledala sem 2x) opazovati znane slovence pri kuhi.Tako človeka tudi bolje spoznaš, ne samo tam kjer naj bi blestel.Sama kuharija pa mogoče za kak namig.Tu so pekli kruhovnjak. ena mš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti