Nova tv kuharska oddaja

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. sep 2006 12:20

Jaz tudi nisem našla posnetka (očitno ga ni). Lp Silva silva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2006 13:18

Gledala včeraj, pa media softver nekako niso bili razpoloženi in se mi je stvar ves čas "freezala" in sami kvadratki so bili na ekranu. Moja mama gleda vse kuharske oddaje. Pravi, da bodo morali v produkciji in režiji še malo vaditi detajle v smislu, da ne poskušaš hrane z isto žlico s katero zajemaš hrano iz lonca ion potem greš še enkrat po hrano z isto žlico in na koncu bi morale tretje osebe pojesti tisto, kar je ostalo, vključujoč kuharjev iz sline prekuhani DNK. Ampak, dajmo času čas, saj je bila šele prva oddaja. Se mi pa zdi, da je Anja Tomažin postala že prav verzirana. Vendelina jr.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. sep 2006 17:42

Sem gledala zdaj, "2.del" in moram reči, da mi ni všeč... Mrtvilo, mrtvilo,... Nobene prave ideje ni, ne nasveta. Še Kuntner, ki je ponavadi zelo zgovoren, je bil preveč zadržan, ni vedel kdaj naj kaj prime v roke. Seveda bom še vsaj 2x gledala preden bom odnehala... trenutno pa je vse skupaj sama . Lp Silva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. sep 2006 19:06

Meni je v soboto uspelo pogledat to oddajo in....ne vem, no, bolj tako tako...brez neke prave dinamike, čeprav sta ob pripravljanju črne rižote (Kuntner je delal omako, Veronik je modroval o rižu in rižoti) tudi kakšno rekla o tem, zakaj se riž sproti zaliva pri pripravi rižte, pa kakšen riž uporabiti, zakaj dodati smetanonakoncu in podobno... In ko sem videla, da si eden sodelujočih v TV oddaji z roko popravlja lase, in to nad ponvo z rižem, potem pa z isto roko kolovrati okoli piskra ...no, ja... Vidi se, da Veronik o kulinariki kar nekaj ve, a način podjanja je tipičen za TV Slovenija - togo, razvlečeno, brez nekega pravega navdiha...škoda. Da se da kaj naredit tudi pri nas, sta pred časom, v oddaji Čari začimb, pokazala Bojan Emeršič in še en igralec, zdaj se ne spomnim imena, v sodelovanju z Olgo Markovič. Kako sta delala loparnico na primer....tako zeloprepričljivo, da sem jo še sma naredila čez nekaj dni...MEd kuhanjem sta klepetala, a vsaks tavek je prinesel eno novo informacijo, zanimivost....na koncu pa MArkovičeva, kije vsaki jedi s svojimkomentiranjem in dopolnjevanjem, četudi samo dekoracije na krožniku na primer, dala piko na i Mamamia mamamia

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. sep 2006 19:12

Tudi meni je bila všeč oddaja Čari začimb. V nedeljo popoldne pa zna Anja zelo lepo zapolniti kuharske minutke. Vesna Leben

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

19. sep 2006 19:43

kuhajmo z zvezdami je ponovitev ob torkih ob 11.05 vegeterianka

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

19. sep 2006 19:54

Bolj dolgočasne oddaje kot je Kuhajmo z zvezdami še nisem videla. Verovnik se je nonstop napihoval in šopiril, Kuntner pa rovaril po laseh. Dvomim, da jo bodo vrteli več kot 1 mesec, ker to ni za gledati. mufin

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. sep 2006 7:18

Strinjam se z Mamamio in tudi sama mislim, da smo slovenci preveč togi, da bi kaj boljšega skup spravili. Ena boljših je bila tako oddaja Čari začimb, več pa tako ni za naštet, ker ne obstoja, na žalost. Zelo rada pa pogledam kuharsko oddajo, ki jo imajo vsak dan na A 1, ob 13.15 ali še malo čez. Vedno gostijo poklicnega kuharja ali kuharico, in enega gosta, sam voditelj pa tudi nekaj ve o kuhanju in vedno pomaga. Zgodilo se jim je že, da gosta ni bilo in je voditelj sam obenem kuhal in vodil oddajo. Zelo lepo in okusno. Pa na nemčkem satelitskem kanalu rada pogledam kanal tv Gusto, kjer kuhajo in pečejo 24 ur, vmes pa gostijo razne strokovnjake s sveta kulinarike, ki srokovno razložijo, zakaj je kava pražena, vino rdeče, in rumenjak oranžen.... in podobno. Zelo lepo in kvalitetno. Sama pa čakam že dolga leta, kdaj bodo na nacionalki začeli kopirati te oddaje, ne samo tiste, ki so bolj za lase privlečene in slabe kvalitete. Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. sep 2006 9:40

Modra bi morali svoje pripombe posredovati na TV Slo - ker se tu kar vsi strinjamo. Emeršič in Bakovič sta kuhala tako, da sta vadila celotno rutino: onadva nista samo kuhala, sta imela že zraven pripravljene dialoge in sta potem kuhala tako, da sta igrala karakterja, ki kuhata. Anja tudi kuha tako, da vadi govor in gibe - skratka, ni samo kuhanje, gre za celotno prezenco. S tem, da so tako Emeršič, Bakovič in Anja Tomažin ljudje, ki imajo že precej izkušenj s celotno prezenco in mediji in zlasti znajo s kamero. G. Veronik ima izjemno kilometrino v radijskem mediju, nima pa toliko izkušenj s kamerami in to se pozna. Plus, manjka detajlna snemalna knjiga (navodila v smislu, kaj se kje postavi). In seveda režiser bi moral malo uvežbati higienski minimum. Mislim, da se je Kuntner čohal po glavi zaradi tega, ker mu ni bilo jasno, kaj naj počne v kadru in je improviziral brez baze, režiser ga pa ni ustavil.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti