In mirno plavala bo moja barka.....

tema je zaklenjena

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. sep 2006 18:22

Marjetka cvetka Hollyvudska diva,kaj hočeš. lp goga

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. sep 2006 18:36

Ko mački stopiš na rep cvili!!!!!!! Petra 1,nikoli se nisem in se ne bom mogla strinjati z nobenim enostrankarstvom. Mnenja so različna ,vsak naj počne kar želi ,kajne?? Većina nas je drugačnega mnenja kot ti ,pa kaj... Tako teatralno....... Daj no, mislim ,da je problem ,ker ne smeš več dajati"""nasvetov""" za uporabo XXX posode. Lepo pa radi se imejte. ursa40

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

9. sep 2006 18:49

evo Petra če je slovo pol pa to: Nikol,nikdar naprej nazaj ni spredi zadi blo,če zadi je pred spredi šlo nikol ,nikdar ni cajt nazaj zasukal cajt če slučajno kdo pred cajtom bil nikol nikdar zato tud zdej ne veste kaj na konci bo zato tud zdaj na konci konc vse h kraji šlo in konci konc treba rečt na kraji konc in tak je prav nikol ,nikdar kuharca37

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

9. sep 2006 19:45

Tudi jaz sem malo brala njene teme,pa nisem zasledila kaj posebnega,pri njej. Mogoče je tvoje slovo petra,bolj opozorilo,naj te malo kdo upošteva pri mnenjih,ne,da si vedna črna ovca.Jaz sem zadnje tvoje sporočilo o masti razumela.Po moje ni bilo nič posebnega kravala iz njene strani,kot je nekdo že omenil,da je bila kar dokaj vztrajna pri svojih trditvah.Tisto,o repu med noge, pa da svinja je bolj tako. Petra,najdi užitke v kulinariki in receptih,pa v čveku,kjer se boš dobro počutila,za ostalo pa.......,ko komu kaj ne paše,se teme zaklepajo ali pa prosijo,naj se.Meni recimo to,"Jernej,čas je za zaklepanje teme" zveni tako,kot noro razvajen otrok,ki drugače,kot z metanjem po tleh,ne doseže svojega. Saša

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

9. sep 2006 20:45

Šele danes sem zasledila tole temo in sem šla brat tudi ostale pripadajoče debate. Ne vem v čem je poanta, pa čeprav sem kar dvakrat vse prebrala. Dobro, razumem, da je šlo za uporabo oz. neuporabo masti pri kuhanju. Razumem tudi, da je Petra povedala, da naj bi bila mast za zdravje škodljiva. Pri tem pa se moje razumevanje žal konča. Punce ki ste "gor" že par let ste se mi zdele vedno tako dobrodušne in strpne, da mi je tale razprava izredno čudna. Kot sem že večkrat rekla, mogoče premalo iščemo dobre stvari v ljudeh. V njenem mnenju jaz nisem zaznala nikakršne napadalnosti do tistih, ki mast uporabljajo, temveč preprosto nasvet- in samo to. Vse ostalo pa je kot pri kozarcu tekočine- za nekatere bo vedno skoraj prazen, za nekatere pa skoraj poln. Ne poznam sicer debate o loncih, ki naj bi jih Petra prodajala, vidim pa, da konkretno v tej zadevi niso z njene strani nikoli omenjeni. In nenazadnje ima tudi prav, čeprav sem tudi jaz zrasla na masti s soljo, ki so mi jo starši pridno mazali na kruh. Se strinjam, da bomo morali nekoč od nečesa umreti, ampak ko tisto teto smrt gledaš takorekoč v oči vam pa zagotavljam, da zmečeš proč vse tisto, kar te je morda do tega pripeljalo. Skratka, da ne dolgovezim še jaz- če bi tisti prispevek vzeli le kot dobronameren in bi ga le prebrali in šli dalje, ne bi bil nihče prizadet. Vemo pa, da dobra beseda zagotavlja dobro počutje pri vseh, pa še stane nič... ZIMA

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

9. sep 2006 21:13

Bravo zima, tudi jaz mislim tako...kar se petrinih mnenj tiče, bi lahko rekla, da so smiselna, saj tudi jaz poskušam živeti nekako v tem smislu, vendar pa mi na pamet ne pade, da bi o nekom, ki ne misli tako, mislila kaj manj. Poleg tega pa je po moje stvar v tem, da je mnoge zmotil njen (mogoče malce preveč napadalen) nastop, kot pa sama mnenja. Petra, jaz sem to šolo že dala skozi in se naučila marsikaj, predvsem to, da vsiljevanje mnenj in napadalen nastop ne pomeni nič dobrega, ampak le to, da ljudem kaj kmalu postaneš nevšečen. Zato poskusi svoj kolerični značaj malce pomiriti in pusti ljudem, da delajo in mislijo po svoje, saj jih je včasih prav zanimivo gledati kako se oni učijo na svojih napakah. V končni fazi kako bi pa bilo oz. je tebi všeč, če ti kdo poskuša vsiljevati svoje mnenje kot 100% pravilnega. LP, Katjuška

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

9. sep 2006 21:23

Moram tudi jaz pristaviti piskrček. Meni načeloma ni všeč, če mi kdo vsiljuje svoje mnenje in prepričanje, če pa mi želi samo povedati kaj sam misli o tem je ok. Petra še zdaleč v temi o svinjski masti ni šla tako daleč, kot gre ponavadi neka druga članica KulSlo v svojih komentarjih. Zato, Petra, tako kot je v eni slovenski pesmi, OSTANI Z NAMI, saj smo načeloma super punce in fantje, ki si v končni fazi želimo samo pomagati. Da pa ne boš mislila sem tudi sama stopila na mino, ko sem za svoj debi na tej strani odprla temo o gonji proti kadilcem in so me zeeeeelllllllooooooo poteptali, pa se jim nisem dala in vztrajam, jaz pri svojem mnenju ostali pa pri svojem. Kakorkoli se boš odločila lepo se imej, morda se še kdaj beremo. lp alexis

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. sep 2006 22:21

Uuuuhhhh, alexis, se spomnim, ful so se mnenja kresala. Oziroma niso se kresala, ne.... Veš, ampak tema je tema in če imaš o določeni stvari svoje mnenje, večina forumašev pa drugačnega, se zgodi to, kar se je takrat zgodilo tebi. In smo debato zaključili (ne vem več, kako) in na to pozabili. In jaz nisem nikoli imena alexis povezovala s to temo, ker mi je to brez veze. In prepričana sem, da tudi drugi ne. In zdaj očitno lepo cvetiš tu na forumu (glede na število postov) in najbrž nimaš občutka, da te kdo ne bi maral, a ne. Vsaj upam, da se ne počutiš tako. jasna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. sep 2006 23:42

Natanko tako, kot je napisala zima, mislim tudi sama. Ne vem, zakaj se treba znašati nad enim osebkom, ki slučajno drugače misli. Enkrat Nola, drugič Vendelina jr, potem Petra 1 ... Kdo pride na tapeto jutri? (Mogoče Atina?) Če bi pa bilo kakšno drugo vprašanje, npr. kako to pa to jed izboljšati, pa bi ena napisala, da z mastjo, bi pa verjetno vse skočile in naštevale škodljive strani maščob. Tudi sama sem enkrat "plula proti toku", ko sem napisala, da se mi zdi malce osladno na kulinaričnem forumu čestitati rojstni dan domačim živalim. Sprožila sem val pripomb, po ZS pa celo eno grozilno pismo (toliko o tem, da so ljubitelji živali tudi ljubitelji ljudi, a to je že druga tema ...). Odločila sem se, da se umaknem. Kljub temu pa ne držim svoje takratne obljube, da se ne bom oglašala tam, kjer bom "drugačemisleča". Nekako ne morem iz svoje kože in če kaj mislim, tudi povem. Če koga moje mnenje moti, naj pove svoje. Svoboda govora. Tudi mene moti zaklepanje tem. S tem sporočamo "ne strinjaš se z večino, zato bodi tiho". Pomislite - vse revolucije so se zgodile zato, ker si je nekdo upal nasprotovati. Nekatere članice sem v tem času, kar sem tudi sama gostja na teh straneh, dobro spoznala. Tako na forumu in tudi na čveku. Tako da sem bila nad nekaterimi kar malce razočarana, ko sem videla njihov napadalen odziv. Pa ne samo pri temi o cvrenju ampak tudi pri nekaterih drugih temah zadnjih mesecev (kajenje, borovnice ipd.) Sama upam da svojih mnenj ne izrekam napadalno, ker taka nisem (sem absolutni pacifist). Če grem kdaj "čez rob", me pa vsekakor opomnite. Sicer se mi pa Petrini odgovori niti malo niso zdeli napadalni! Dovolj bo, mogoče sem se malce razpisala. V glavnem, mislim, da Petra ni storila nič takega, da bi jo bilo treba izpisati. Atina

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

9. sep 2006 23:57

jaz se pa kr strinjam z tistimi ki mislite da je bila tale petrca kr nadležna! lepo se imej petra in .... deli nasvete kje kjer te bodo raje poslušali!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti