Mascapone

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 8. sep 2006 18:23 | ogledi: 3.217 | odgovori: 9

zakaj uporabljate vse moccarelo in mascapone.-upam da sm napisala prav.Mascapone jaz uporabljam samo za tiramisu,pa vi?

Bernarda

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

8. sep 2006 18:34

Iz mešanice mascarponea in ssladke smetane nastane odlična kremi, ki se lepo poda k malo kislemu sadju. Za torte in druge sladice. Marjetka

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

8. sep 2006 18:46

Mozzarello dam v špinačo, v lazanjo (bolj v zelenjavno), na pizzo, v veliko solat,... teya84

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

8. sep 2006 20:01

pozdravljeni mene pa bolj zanima, če se lahko mascapone uporablja za kakšen namaz na slani način ali kot nadev naprimer palačinkam ....glavno ne kot sladek ..... ali pa se lahko kar tako poje na kruhu ...in kakšen okus imam ...kakšna je to mešanica l.p. vegeterianka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

8. sep 2006 21:58

Jaz in moji otroci si večkrat namažemo mascarpone na kruh - jaz ga imam raje na črnem, otroci pa na belem kruhu. Seveda ga lahko uporabiš za kakršen koli namaz, npr. tunin, tako da del kisle smetane ali pa tamarja nadomestiš z mascarponejem. Jaz ga dodajam tudi v sirovo omako, s katero prelijem torteline, njoke, zrezke,... Mascarpone je kar univerzalen, samo domišljijo je treba uporabiti :)))

modeli  

član od: 7.9.2006

sporočila: 1

8. sep 2006 22:11

Ste že poskusile dober domač puding? V kuhan puding vmešam z metlico mascarpone in ohlajenega še okrasim s sladko smetano. Skoraj tako dobro otrokom, kot iz trgovine. modeli

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

8. sep 2006 22:23

andrejka mi lahko zaupaš kako narediš sirovo omako z mascapone ...kateri sir še uporabljaš zraven poleg mascapone ......hvala l.p vegeterianka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

8. sep 2006 23:47

Recept za sirovo omako za testenine bi tudi meni prišel prav. Prosim in hvala. jessy6

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

8. sep 2006 23:57

Mah, jaz naredim sirovo omako kar "prosto po Prešernu". V kozico dam npr. gorgonzolo, kislo smetano, mascarpone (lahko tudi samo kislo smetano ali samo mascarpone), dam na šibek ogenj, in z vilico zmečkam sir, da se lepo razpusti; če imam, dodam še malo sladke smetane ali kakšno žlico mleka. Če se vam zdi gorgonzola preveč pikantna, lahko namesto nje uporabite kak drug mehkejši sir, lahko tudi trikotnike sira za mazanje ali pa toast lističe. V tako pripravljeno omako (ki je narejena praktično takoj) vržem njoke, torteline, testenine, obvezno pa na koncu jed potresem še z naribanim parmezanom (jaz prisegam na grana padano ali parmigano reggiano, za silo je dober tudi zbrinc, razni naribani siri v vrečkah so mi bljak in samo pokvarijo okus). Lahko pa v tako omako dam že prej popečene zrezke (ki so bili ta čas shranjeni na toplem), lahko so goveji, še boljša pa je perutnina - preden jed postavim na mizo, jo potresem z mletimi orehi. Dodala bi samo še to, da včasih namesto mascarponeja uporabim njegovo lažjo, manj mastno različico mascarino - tega še posebej rada uporabim skupaj s sladko smetano (in včasih s sadjem) v kremah za torte. Sporočilo je spremenil(a) andrejka dne 09. sep 2006 00:00:12

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

9. sep 2006 9:26

andrejka hvala ...dejansko delaš isto kot jaz ...samo da jaz topim sir kar na pari...samo nisem vedela kdaj dodaš mascarpone....ker ga še nisem uporabljala...namesto kisle smetane jaz uporabljam v kuhinji navaden 1,5% jogurt, ki je intersparov zelo dober ..... in seveda brez gorgonzole ne gre....slišala pa sem da eni uporabljajo, kar mehiško sirovo omako ....jo samo segrejejo ...in omaka gotova.... nisem jo še nikoli kupila ... malo draga tudi po eni strani 600 sit.... l.p vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti