Turske sladice in sladice drugih drzav???

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 8. sep 2006 16:15 | ogledi: 10.183 | odgovori: 63

Pozdravljenim

zanimajo me turske sladice....ne potrebujem receptov ....samo zanima me kaj vse imajo ....recepte si bom potem poiskala sama ( če kateri recept ne najdem se obrnem potem na vas ).... in katere sladice iz drugih držav so vam všeč ??

lep miren petek še naprej in noro veseli vikend ....

vegeterianka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. sep 2006 16:29

turske ali turške? rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. sep 2006 17:34

Lokum, baklava, tulumba, halva...to mi najprej pride na pamet, ker imam rada (čeprav jih zdaj ne smem jesti). Rada imam namreč vse, s česar se cedi sirup in so zraven oreški (mandlji, orehi, pa pistacije), to pa so turške in arabske saldice...sem lahko prištejemo še kadaif, pa urmašice, ružice in še kaj bi se našlo - saj če to poznajo tudi v BiH, je verjetno turškega izvora... Mamamia mamamia

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

8. sep 2006 19:30

Nekaj Turških sladic z originalnim imenom; Tatlilar, Su Muhallebisi, Firinda sutlac, Irmik helvasi, Ayva tatlisi, Kaymakli kayisi tatlisi, Saray lokmasi, Visneli ekmek tatlisi, Kuru kayisi hosafi, Yogurt tatlisi, Tavuk gogsu Saša

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

9. sep 2006 13:16

Jaz ti lahko ponudim seznam grških sladic, ki sem jih letos imela priložnost pokusit. Sicer niso najbolj po mojem okusu, ker so preveč sitostne in sladke, ampak veliko ljudi je večerjalo le sladice - tak da... Baklava - je ena izmed najbolj znanih grških sladic. Galaktoboureko – sladica z mlečno jajčno kremo. Kadaifi - fino pecivo z medom in oreščki. Kourabiedes - zelo tradicionalno pecivo, ki ga postrežejo ob porokah, rojstvih ipd. (sama ga nisem imela priložnost poskusit). Loukoumades - sladki donutsi. Melomakarona - pecivo z veliko masla, zelo pogosto na mizah Grkov. Pontica - oranža kolač s sirupom oranže, primerno za h kavi. Vasilopita - novoletno pecivo. Saragli - gnezdeca iz tankih niti, ponavadi polnjena s pistacijami in prelita s sladkim sirupom (privlačna na pogled). Klea

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

9. sep 2006 13:47

GRKI PA SE FINO SLADKAJO Z PRAVO KALORIČNO BOMBO ... BAKLAVO SEM ŽE JEDLA VENDAR NI ZA MOJ OKUS PREVEČ SLADKA ....IN MASTNA vegeterianka

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

10. sep 2006 14:02

Ojla, meni je tudi večina teh sladic (turčija, grčija, bosna, makedonija - dosti temeljijo na šerbetu, medu, oreščkih, cvrtemu testu) malo presladka, lahko pojem mali košček, pa mam kr sugar overdose. dosti pa tudi vsebujejo orehe, ki jih js žal težje prebavljam. drugače pa moja mama dela FUL DOBRE tulumbe. tulumbe so iz paljenega testa in cvrte v fritezi (testo se stiska iz podobne naprave, kot je za kekse, oblika je kot takšni črvi). nato se prelivajo z šerbetom. mami je našla nek recept, ko te tulumbe ne pridejo preveč sladke ampak glih prav. ohlajene in prepojene so njami. od teh bolj sladkih sladic mi je dobra tudi bajadera. drugače pa obožujem KROSTATE (italija) , pa ni važno kakno sadje je notri, čeprav so mi najboljše ali z jabolki ali breskvami. sam da se kuha..

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

10. sep 2006 16:42

mi improvizeramo ... baklava in kepica sladoleda skupaj je prav super ... sladoled malo osveži in izmenično papcaš malo sladoled malo baklavo ... super kombinacija ... kak lešnik al pa vanilija

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

10. sep 2006 16:55

KAJ SO KROSTATE?? KAKO SE NAREDI??? HVALA LEP POZDRAVČEK vegeterianka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. sep 2006 21:09

vegeterianka je napisal/a:
KAJ SO KROSTATE?? KAKO SE NAREDI??? HVALA LEP POZDRAVČEK vegeterianka
Nekakšna sladka sadna pica. Drugače, preden vprašaš, najprej poskusi z googlom: v googlu odtipkaj krostate in boš videla kaj pride. lp ps velikih črk se na forumih ne uporablja ! ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 10. sep 2006 21:11:33

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

10. sep 2006 22:33

živjo ...hvala ežoj bom probala na google....mi lahko pojasniš samo nekaj zakaj ne smem pisati z veliki črkami ????? lep večer še naprej vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti