Turske sladice in sladice drugih drzav???

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

21. sep 2006 8:31

vegeterianka je napisal/a:
Pozdravljenim zanimajo me turske sladice....ne potrebujem receptov ....samo zanima me kaj vse imajo ....recepte si bom potem poiskala sama ( če kateri recept ne najdem se obrnem potem na vas ).... in katere sladice iz drugih držav so vam všeč ?? lep miren petek še naprej in noro veseli vikend .... vegeterianka
Ali imaš mogoče te recepte in ali bi mi jih lahko poslala po emailu. klavdija.faric@telemach.net lp klavdijaF

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

21. sep 2006 8:33

piščanec je napisal/a:
Jaz poznam flan s Kube, drugače mislim, da je mehiška sladica. lp, piščanec
Ali imaš mogoče te recepte in ali bi mi jih lahko poslala po emailu. klavdija.faric@telemach.net lp klavdijaF

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

21. sep 2006 8:34

Vendelina jr. je napisal/a:
Na splošno gre takole: - turške slaščice vsebujejo veliko orehov, mandljev, rozim, meda, sladkorja, kandiranega sadja itd... in funkcionirajo kot afrodiziak. Večino so jih (preden so prišle med plebs) kreirali v bogatih familijah, kjer je bil harem in moški je moral imeti tudi kolikor toliko znosen seksualni performans in tu so oreščki in med zelo pomagali.... - grške slaščice delajo veliko na naslednji bazi: jajčne kreme (flan, crema catalna, dalmatinska rožata - so si vse zelo podobne, vse pa so nastale na sredozemski obali), jogurtne kreme (jogurtno testo), sadje (tudi kandirano). Krostata je pita, kjer krhko testo pečeš na slepo, dokonaš s smetanovo jajčno kremo in sadjem. Lastijo si jo Italijani. Pa Siciljanci tudi. Pa Grki tudi. Vendelina jr.
Ali imaš mogoče te recepte in ali bi mi jih lahko poslala po emailu. klavdija.faric@telemach.net lp klavdijaF

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

21. sep 2006 8:40

juhica101 je napisal/a:
Veliko zanimivih receptov lahko najdete tudi v knjigi Kuhinje Balkana založbe Arkadija. Veliko zelenjave in veliko sladkega... Za tiste, ki pa imajo radi jedi pripravljene v kotličku ali kot mi pravimo na žlico, pa je nekaj dobrega spravil skupaj gospod Časar :Kuhanje v kotlu... Sicer bi to spadalo v rubriko Kaj beremo---hehehe... Pa LP juhica
Ali imaš mogoče te recepte in ali bi mi jih lahko poslala po emailu. klavdija.faric@telemach.net lp klavdijaF

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

21. sep 2006 19:00

klavdija, za krostato je recept napisan, za tulumbe bom pa rekla mami in bom napisala kr sem gor, bo ziher še koga zanimalo. ežoj, ko si razlagal za tole vlečenje testa. meni gre testo razvleč kr dobro, samo pa za to da naredim neko pito porabim vedno ful časa. se mi zdi to ful umetnost, pa ne sam vlečt testo, ampak vse, nardit, da je tako ful dobro, polnit prav,.... če bi obstajal kak tečaj samo za pite, bureke, štrudle in take stvari, bi šla takoj. mi je pa ful smešno, ko vse te balkanske mame (jih poznam kr dosti), delajo te pite ap cap, zjutri by the way zamesi in speče burek, brez kake filozofije. sploh ne vem kk jim rata tk hiter pa tk dobro... ...kul mi je tudi, ker pri nas poznamo ene par načinov zvijanja pit, dol v makedoniji (isto v srbiji in bosni) pa jih imajo ful (od zlaganja testa na sto in en način, do zvijanja)... lp sam da se kuha..

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. sep 2006 21:56

kalipso, tudi jaz nimam problema z vlečenjem testa, pri tistem vlečenju ki sem ga opisal je fascinantno to, da se vse dogaja v zraku in zelo hitro ( saj hitro tudi mora bit, drugače se testo trga pr takšnem delanju ). Šele ko je testo izvlečeno, spusti ga na pult in morda mal popravi.. Drugače, teh stvari ni treba fetišizirati, vse to izhaja iz prehranjevanja revnih ljudi: jedli so tisto kar so imeli. V Bosni je to krompir in moka in iz tega je krompiruša, pri italijanih, so dali v lonec kaj so najdli in temu rekli mineštra, vsa obmorska ljudstva so ribo kuhala, dali noter zelenjavo, ki so jo imeli in so to nekako imenovali, najsibodi brodet ali bouljubes. Će imaš rad take reči: ti kar delaj, zelo hitro boš mojstrica: vaja dela mojstrico. ežoj

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

22. sep 2006 21:52

KlavdijaF, Knjigi je mogoče dobiti v knjižnici ali pa tudi v knjigarnah. LP juhica

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

22. sep 2006 22:34

Nekje imam knjigo:,Sladice vsega sveta, pa nikol nisem nič po njej pekla ne kuhala! Bom enkrat poskusila! lep dan val

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. sep 2006 12:41

joj, jože, zdaj mi je pa žal, da nisem bila na tem sejmu... Morem kakega burekaša zapecat, da me spusti v svojo kuhinjo, hehe:) Samo šala Saj vlečeno testo se mi kar samo lepo zvleče, samo v zraku pa tega niti pod razno ne bi znala narediti! Že s pico v zraku se matram... Mi je žal, da nisem prek študenta delala v piceriji kot picopekica:) Pa drugič, hehe;) Veri

anjiii  

član od: 28.10.2008

sporočila: 3

13. dec 2008 15:23

A lahko dobim kakšen ne preveč zapleten recept za kakšne grške piškote, ker rabim za šolo. hvala, lp anjiii Sporočilo je spremenil(a) anjiii dne 13. dec 2008 15:23:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti