Dunaj - schönbrunn, kaj si se ogledat?

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

tema odprta - 8. sep 2006 9:47 | ogledi: 14.031 | odgovori: 51

Pozdravljeni! Kaj vse se vam zdi vredno in zmozno ogleda na Dunaju v enem dnevu.. Schönbrunn jasno in njihov zoo.. Potem se Stephansdom in mogoce Prater.. Zanima me, ce imate kaksne taksne bolj nepoznane namige.. Mogoce tudi kaksna ideja ali pa izkusnja kje na Dunaju se posladkat s "pravo" Sacher torto.. itd. Lp, Heike

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. sep 2006 9:58

prater? Drejček

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. sep 2006 10:03

Goensendorf - safari park? Tudi če nimate otrok, je zanimivo, če so otroci zraven, toliko bolj. Blizu je dorba gostilnica z mini golfom... Blizu Stefansdoma je tudi kapucinska grobnica - ampak že vse našteto je več kot dovolj za en dan. Pa poglej v kak prireditveni vodnik, tudi na internetu, na Dunaju je vedno še kje kakšna res zanimiva razstava, če vas take stvari zanimajo. Prava saherca pa v hotelu Sacher, kje pa drugej, ko ste že tam. Mamamia mamamia

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

8. sep 2006 10:04

Hofburg, grobnice, katedrala, Hundertwasser, naravoslovni muzej, Votivna cerkev, parlament, opera, House of the sea, Belvedere... Marjetka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. sep 2006 10:08

Na Prater pozabi, ker ga je že zdavnaj povozil čas. Če hočeš doživeti pravi tradicionalni duh dunajskih kavarn, potem ne zamudi Cafe Hawelka na Dorotheergasse 6. Če Dunaj že poznaš (predvidevam, da ne, ker omenjaš Schcenbrun) in če te zanima kaj drugačnega, potem priporočam Gasometer; primer kako se nekdanja degradirana industrijska območja da revitalizirat. Če te zanimajo muzeji, potem ne zamudi Museuquartier. mimika

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

8. sep 2006 11:51

Draga Mamamia in drugi. http://www.safaripark.at/ je vse kar je od tega parka ostalo. Zaradi finančnih in drugih težav so ga zaprli, živali pa so razselili po drugih vrtovih. Prilagam link na nekaj podobnega tudi vredno ogleda pa še bljižje je. jass Ups, pozabila sem na link. Evo: http://herberstein.co.at/de/herberstein/index.php Sporočilo je spremenil(a) jass dne 08. sep 2006 11:52:00

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

8. sep 2006 14:53

Meni pa je poleg običajnih znamenitosti na Dunaju všeč njihova tržnica ob Donavi (Naschmarkt). Tam imaš res izbiro, od turških, bosanskih, madžarskih in drugih jedi. Sto in ena vrsta olive, paprike, vloženi paradajzi, lepinje..................res ogleda vredno, vsaj za nas kulinarike........... Pa seveda Albertina, Secesija, Hofburg, Naravoslovni muzej.................Karlova cerkev............. Na prater pa kar pozabi. Ni nič omembe vrednega.......... lp Saša Mir in dobro!

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. nov 2007 8:59

Obnavljam tole temo. Z dragim se sredi decembra z agencijo odpravljava na Dunaj. Pa naju zanima, kako to ponavadi izgleda. Koliko je hoje (moj ima probleme z zdravjem in me malo skrbi, kako mu bo ratalo hoditi cel dan), kaj obleči (baje je hudo mrzlo). Pa še kakšni vtisi so dobro došli. :) Sonja

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

26. nov 2007 9:12

trenutno je na Dunaju veliko snega, pa mrzlo piha. Tako da se je treba fino obleči. Pri nas 5 stopinj pa pri njih 5 stopinj je velika razlika Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. nov 2007 9:15

Diling Dunaj je hudo mrzel kot si že sama ugotovila, hoje je pa tudi dost. No Dunajčani so sicer razvajena bitja, ker strassenbahni in u-bahni vozijo na 2 minuti ipd., ampak na Dunaju se mi zdi vse tako blizu, da sama grem raje peš. Aja pa če gresta z dragim obvezno predlagam (to mi je razkazala prijateljica dva tedna nazaj, ko me je prijazno gostila) Neuwaldegg. Tja se gre s strassenbahnom številka 43, in sicer do končne postaje. Pol pa je tam en luškan dvorec (moraš špegat čez ograjo ker je zasebna last) pa taka potka, kjer laufajo, sicer pa za sprehod čudovito, nadaljuje se pa v gozdove. In že sama vožnja tja je fantastična, saj sredi Dunaja vidiš gozdove, vinograde in ko je vse s sončkom obsijano se počutiš kot da si na štajerski vinski cesti (če poznaš). No tam se naredi en tak sprehajalni krogec, na koncu imaš Spar gourmet, taka micena trgovinica bolj fancy sorte, ampak men je kar pri srčku zaigralo ko sem bila tam not. Pa malo naprej je ena taka stara domača gostilnica kjer lahko greš na čajčka al pa kaj pojest. Skratka zame ni na Dunaju znamenitosti, ki bi to prekašala. Saj veš kako ti določeni kraji vzbudijo občutek nostalgije in si želiš, da bi se čas ustavil? No to je zame en tak kraj! Začetnica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

26. nov 2007 9:18

Opcija med destinacijami je U-Bahn-om, kupiš karto in se voziš..........Definitivno center, sploh proti večeru, ker je zelo lepo okrašen, na Karlsplatz, imajo manjši božični sejem, tam en topu punč....na ene 10 načinov, drug blizu Naravoslovnega muzeja (greš mimo Španske šole ) je tudi, men je bil osebno lepši ta prvi.........ja pa Saharca v mestu, pa Prater mal izven mesta, mi smo se peljali s kolesom, bilo je lepo, mal vidiš mesto iz zraka........pa pa.......še se najde.......in in.......

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti