Piščanec iz pečice

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

tema odprta - 11. dec 2001 11:39 | ogledi: 27.884 | odgovori: 14

Ima kdo kakšen dober recept za piščanca pečenega v pečici? Predvsem pa me zanima kakšen trik (npr. kaj narediti, da je meso bolj okusno). Hvala za odgovore!

neznan uporabnik

11. dec 2001 12:43

jaz pripravim piščanca tako, da ga prerežem čez prsa in sploščim, začinim z vegeto in koko začimbo za perutnino ter spečem v pečici. zraven piščanca pečem tudi na kose narezan krompir. tako pripravljenega piščanca lahko v celem pečete tudi zunaj na žaru. dober tek

neznan uporabnik

11. dec 2001 12:45

Jaz pečem celega piščanca in sicer ne več v pečici, ampak v nekem čudnem stroju (ne vem kako se imenuje, izgleda kot vesoljski krožnik - okroglo, rdeče, na treh nogah... - kupila ga je sestra za cca 56 jurjev). Ta "pečica je na vroč zrak Navadno meso, krompir...mi ni všeč, ker je presuh. Piščanec pa uspe super. Jaz ga znotraj in zunaj nasolim (s soljo oz. mešanico začimb za perutnino), in ga dam pečt. Vmes večkrat navlažim kožo piščanca in sicer v lončku zmešam sol in vodo in potem s to raztopino s čopičem premažem celo zunanjost piščanca. Piščanec je zelo zelo sočen iz koža super hrustljavo zapečenea. V kratkem bom poskusila tudi s kračo. Pred tem "strojem za pečenje" sem pekla prav tako celega piščanca v pečici - po istem postopku in je bilo vredu, le nekoliko dlje sem ga pekla. larisa

neznan uporabnik

11. dec 2001 13:01

Ponavadi ga začinim s soljo in začinko. Med pečenjem ga obračam in zalivam z oljem. Tu in tam vlijem v pekač malo vode - vendar ne na piščanca! Zelo dobre začimbe so tudi: mešanica začimb za perutnino (Droga ali Kotany), mešanica začimb za žar (četudi pečete v pečici), mešanica začimb za zrezek (Kotany), ki se odlično prilega tudi vsem vrstam perutnine. Tudi jaz pečem zraven krompir (vendar ga dodam malo kasneje). Važno je, da se perutnina peče enakomerno in počasi. Tako bo tudi koža hrustljava. Lp! Beti

Titi  

član od: 15.11.2001

sporočila: 35

11. dec 2001 14:32

Hvala za odgovore! Zanima me tudi, koliko časa in pri kateri temperaturi ga pečete Tina Renčelj

neznan uporabnik

11. dec 2001 15:59

Pri nas pečemo "filanega" piščanca. Pod kožo kjerkoli se le da, nafilam mešanico na kocke narezanega kruha, prelitega z malo vročega mleka (da postane pocasto) in zmešanega z enim do dvema jajcema, peteršiljem, soljo, poprom. Pečem ga po občutku oziroma cca. eno uro pri 200°C. Mojca

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

11. dec 2001 17:12

Mi pa ga pocasi in nezno specemo v pecici na +150°C zraven pa loncek vode. Henri

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

11. dec 2001 17:36

Jaz ga pečem na 200C, ga začinim s soljo, vegeto in po vrhu premažem z gorčico. Anča

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. dec 2001 8:42

Pečem piščanca na 200C ,ga solim in začinim z začimbo kotany za perutnino,nekaj minut predno ga vzamem iz pečice , piščanca namažem z mešanico olja ,gorčice ,ajvara in medu. MARTIKA Marta Vidovič

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

12. dec 2001 10:05

Poskusite piščanca v "bosanskem loncu", če ga imate. To je taka lončena posoda s pokrovom, ki jo je najprej treba namakati v hladni vodi, da se navlaži. Potem zložite vanjo na malo maščobe začinjenega piščanca ali drugo meso, in priloge (krompir, zelenjavo...), malo zalijete z vinom-za okus, pokrijete in pečete. Meso se peče v lastnem soku, če imate radi skorjico, pa pred koncem pečenja snemite pokrov in zapecite. Pazite pri odpiranju, da vas para ne opeče. lp, Irena

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

12. dec 2001 10:59

Zanima me , na koliko stopinj je treba peči . marta pirtovšek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti