Cvrenje

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. sep 2006 13:25

Naj še jaz dodam svojo izkušnjo: v družini iz katere izhajam se je v glavnem vsa hrana pripravljala na olju, pri hiši kamor sem se omožila, pa je bilo nekaj kmetije in se je olje uporabljalo le za solato. Ker sva imela že od samega začetka ločeno gospodinjstvo, sem jaz uveljavila bolj kuhanje na olju, razen seveda pražen krompir in pa ocvrta jajca, pa mogoče bi se našlo še kaj. No potem pa sem si enkrat po dolgih letih ponovno ocvrla jajce na olju in verjeli ali ne - popapcal ga je kar naš pujsek, saj se mi je ta jajc zdel popolnoma neužiten. Lepo se imejte še naprej rrr

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. sep 2006 13:33

Sicer je nenika14 nekaj drugega vprašala....ampak... meni je pa mama včasih, ko sem bila manjša, namazala kruh z mastjo in posula s sladkorjem...., kako je bilo to dobro! Ognjič

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

8. sep 2006 14:34

Tudi pri nas smo otroci to jedli, ponekod pa so posolili in dodali čebulo. Današnji otroci tega ne poznajo in ali bi sploh jedli? riba-ribica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

8. sep 2006 15:39

Oja, jedo, jedo - le da pri nas namažemo mast, kjer se je pekla pečenka in dodamo česen. Pri nas imamo domačo mast in jo uporabljam tako za cvrenje (pol, pol), mlad krompirček, zabelo na žgancih oz. krompirju. Ker imajo moji tako radi "pečenkino mast" na kruhu, jo vedno dodam h kosu pečenke, preden gre v pečico. Pa pražen krompir brez masti, ali pečeno jajce - kriza.. Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. sep 2006 17:57

Joj, ja, svinjska mast pa česen gor... No, jaz sem svoje maščobe drago plačala. Apak je pa res: golaž, kislo zelje, segedin, pražen krompir, dunajsi in krofi, ocvrti v svinjski masti, so tako polnega okusa, kot na olju nikdar ne. Pustimo ob strani škodljivost, če bi se skoz in skoz tako prehrnajevali... Sicer pa: grešiti je človeško, občutek pa božanski!!! - tole je pa za Petro 1 in njen AMC, saj iz njene pošte kar veje želja, da bi nam (še enrkat) sporočila, kako zdrava hrana se v tej posodi pripravlja...Ve pa nekaj trmarite z mastjo -to jejte, ne pa mast... Grem zdaj jaz malo pešačit na Pohorje, na toplo vodo na trikotni jasi....Mamamia mamamia

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. sep 2006 18:12

mamamia Hvala za reklamo. JAZ NE OMENJAM NIČ - VE NE MORETE POZABIT- TO JE DOBRO !!!! Sej veš za dobrim (ali slabim ) konjem se praši. Če bo vsaj ena ob tem ko bo nalagala mast v ponev, ki je pregreta,,,,pomislila na tisto zoprno, tečno, žensko na forumu, ki vam gre na K***, in dala eno žlico masti manj not, bom dosegla svoj učinek. Za vas me ne skrbi...pomislite na otroke ! Šs tudi jaz sem jedla z mastjo namazan kruh, oče mi je dal gor še sol in čebulo...super!!! Sem prišla pa domov, ko se je delala noč, ker smo se od jutra pojali okrog in igrali ravbarje in žandarje. Nočem zastrupljat svojih otrok.....so pred računalnikom in televizijo-ŽAL, jih tud ven ne pustim proti večeru, ker me je strah za njih. Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 08. sep 2006 18:13:55

majdapog  

član od: 29.5.2006

sporočila: 23

8. sep 2006 18:30

Petra krasno je jesti vse to kar opisujejo ,sem kar sline dobila.Ko ti pa zdr.reče povišan pritisk da o holesterolu ne govorim se pa malo zamisliš kakšno hrano ješ.Danes je že vse tako onesnaženo ,da kar vpije po bolezni. Rada bi pa še nekaj let preživela z mojimi otroci in vnučki zato uporabljam olivno olje -dobro je to,da pri nas nihče ne mara ocvrte hrane.Petra tudi sama želim še malo uživat na tem krutem svetu,pa lep pozdrav vsem prisotnim. majdapog

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

8. sep 2006 19:05

Veš Petra malo mi je že vse skupaj smešno na tej kulinariki saj tukaj kar čakajo ,če lahko koga pohodijo, zato raje ne diskotiram,pa čeprav bi včasih kaj napisala pa me je enostavno kar spreleti ko pomislim na vse te volkulje ki komaj čakajo da te raztrgajo, pa čeprav nasploh ni tako hudo kot sam misliš, pač nekakšno mnenje naj bi bilo.Zato raje samo prebiram in se potiho smejim. Bogomira Bogomira

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. sep 2006 19:17

BOGOMIRA in MAJDAPOG zelo sem vesela vajinega javnega mnenja...veliko jih dobim na ZS, ker se enostavno nočejo izpostavljat. Žalostno a ne, da peščica ljudi uravnava mnenje celotnega foruma, pa še med sabo si niso iskrene, glede na zasebna sporočila v moji beležki. Žal mi je , da se tako striktno držijo svojih navad, da tudi ne priznavajo različnost. Sem prepričana, da bi me te iste napadle , če bi razkrila, da sem gey. Nobene strpnosti, tolerance.... v klepetalnici se dogovarjajo kaj bodo odgovorile....beda. čredni nagon...dajte punce mislite malo s svojo glavo, ne pa kot stranka, saj niste na volitvah. Pogovarjamo se o hrani. Petra 1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. sep 2006 19:26

Hja, določene posode s tričrkovnim nazivom ni Petra nič omenila! Brez veze jo napadati! Da zberemo zdaj + in - maščob: Svinjska mast: + prenaša visoke temperature - nasičene maščobne kisline, visoka vsebnost škodljivega holesterola Margarina: + rastlinskega izvora - vsebnost hidrogeniranih maščobnih kislin Olje: + nenasičene maščobne kisline - ne prenaša visokih temperatur Toliko na hitro, lahko si preberete še debato par let nazaj: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1195 Pa dan si zabelite s čim veselim! Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti