Kaj skuhati z melancani

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

tema odprta - 7. sep 2006 8:22 | ogledi: 14.639 | odgovori: 15

Pozdravljeni vsi, ki prebirate te strani.

Včeraj mi je teta prinesla dva melancana in ker še tega nikoli nisem kuhala naj mi da kdo prosim kakšno idejo kaj lahko pripravim.

Hvala in lep dan želim.

ditka

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

7. sep 2006 8:29

Opala, sem že našla veliko receptov. Sem bila prehitra z vprašanjem. ditka

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

7. sep 2006 8:30

Hvala ti jade za odgovor! ditka

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

7. sep 2006 8:33

Po moje so melancani najboljši ocvrti. Dobro jih umiješ, če so škropljeni jih olupiš, drugače pa ne. Potem narežeš 1 cm debele (okrogle) rezine, vsako dobro posoliš (na obeh straneh), jih zložiš drugo na drugo (pa ne vse, ker boš dobila polmetrski stolp). Obtežiš in pustiš pol ure da se odceni rjavkasta tekočina, ki da drugače melancanu grenak okus). Potem pa jih spaniraš (moka, jajce in drobtine - po želji z dodatkom sezama) in ocvreš. Dober tek! Za kuhanje ali dušenje, pa melancani niso najbolj fajn, ker se obarvajo rjavo in ne delujejo najbolj apetitno. Sicer so meni kljub temu dobri, ampak ostali del družine pa tako pripravljenih ne da v usta! Klea

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. sep 2006 8:48

Malancan operi, nareži (ali po dolgem ali po čez), posloži na kuhinjsko krpo, z obeh strani malo posoli ter pusti odstati. Čez čas se bodo začeli "jokat", z drugo krpo popivnaj "solzice" ter na vsako rezino daj rezino sira, lahko tudi kakšno salamo, na vrh še eno rezino malancana ter paniraj. Iz paniranih malancan lahko narediš musako - je odlična. Druga varianta - malancan nareži po dolgem (isto kot prej), daj na vročo žar ponev in na hitro prepeči z ene in druge strani. Ko je pečeno daj na krožnik, gor daj košček mocarele in malancan prepogni (pomagaj si z zobotrebcem). Ko si vse rezine spekla in dala mocarelo, vrni na vročo ponev, da se mocarela malo raztopi, posuj z mešanco olivnega olja, česna in peteršilja. Pozdravček!

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

7. sep 2006 9:07

Ali pa cel malancan spečeš v pečici. Pečenega vzameš ven, ohladiš, prerežeš na pol in z žlico izdolbeš mehko sredico. To daš v skledo, dodaš stisnjen česen, sol, malo popra, veliko sesekljanega peteršilja ter malo olivnega olja in dobro premešaš. Dobiš super namaza za na polnozrnate kruhke, ki jih lahko še dodatno obložiš s svežim paradižnikom, olivami, kaprami, trdo kuhanim jajcem ....... Če dodaš malo več olja, ostane v hladilniku ves mesec, je pa s tem veliko bolj kaloričen!!! lp Nena Nena-morje

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

7. sep 2006 9:19

Ali pa... Nakockan melancan posoliš in pustiš stati. Medtem popražiš čebulo in na njej šampinjone, dodaš melancane in po želji kak paradižnik, začiniš z origanom, soljo in poprom, malo podušiš ter posuješ s koščki mocarele, da se stopijo. Skupaj s solatko (in koščkom dobrega kruha) zadostuje za kosilo! Zadnjič mi je ostal velik melancan in ker težko karkoli zavržem, sem ga na hitro podušila s paradižnikom in bučko + začimbami, dala v zmrzovalnik in čez nekaj dni uporabila kot nadev (skupaj s skuto) za pitulice (mini bureke). Superca! Živa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. sep 2006 9:57

Melancan prereži čez pol, v ponvi polovice pokuhaj na malo vode in vina. Potem izdolbi sredico in jo supaj s čebulo, česnom, papriko prepraži na olivnem olju, dodaj še paradižnik in malo cimeta, lahko tudi mleto meso, če želiš, potem z maso napolni izdolbene polovice, potresi s sirom in peci v pečici na 175 stopinj okoli pol ure. Mamamia mamamia

dorinca  

član od: 5.6.2005

sporočila: 36

7. sep 2006 11:25

Zelo okusne so tudi polpetke Malancan zrežem na kocke, dam v posodo z žlico vode in pokrito dušim na nizkem ognju do mehkega, z vilico zmečkam in dodam jajček, veliko parmezana, sol, poper, peteršilj, česen in malo drobtin, ter oblikujem polpetke, katere ocvrem na vročem olju. Odlično se podajo s paradižnikovo omako z baziliko in skledo solata LP dorinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti