Zmrzovanje bučk

eva3  

član od: 17.7.2006

sporočila: 7

tema odprta - 6. sep 2006 18:52 | ogledi: 9.688 | odgovori: 8

Zanima me, ali lako narežem in zmrznem bučke tako, da jih bomo imeli tudi pozimi? Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

eva3

neznan uporabnik

6. sep 2006 18:55

Jaz jih zamrznem za polpete. Naribam jih na mulitpraktik, nelupljene bolj na drobno, jih posolim in pustim ene dve uri da spustijo vodo, nato jih ožmem in dam v vrečke. Nato pa pripravim polpete (malo zdroba, sir, jajca, malo moke, salama, drobnjak....) je recept na forumu. Se čisto fajn obnesejo. Lp zoja1

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. sep 2006 19:26

Lani sem cukete popekla na žaru in take potem zamrznila. Če sem jih hotela za prilogo, sem jih marinirala v olju, balzamičnem kisu, soli, popru in česnu. Če sem jih dala v omako, sem jih razrezala na koščke. Zelol dobro. mimika

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

6. sep 2006 20:31

narežem in zamrznem. Ko jih rabim, jih naredim v omaki ali samo dušene. marelica

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

6. sep 2006 20:36

jaz bučke kar veliko rabim.dajem jih vsem juham,pa naj bo to ričet,pasulj,zelenavnim juhcam-edino med kakšno joto ali sagedin pa jih ne dajem.še med golaž jih malo dam,da zgosti Bernarda

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

7. sep 2006 7:51

Ali jih lahko naribam in zmrznem, ali jih prej posolim in počakam da spustijo vodo in šele nato ožete zmrznem? Kakšne so potem, ko jih odmrzneš, predpostavljam, da vsebujejo veliko vode. Ali velja to za vse vrste buč? Jaz imam doma eno velikanko in jo moram nekako uskladiščiti. Lep dan vsem SMILE28

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. sep 2006 8:12

Prejšnji teden sem eno veliko bučo olupila, naribala ter obtežila, da je spustila čim več vode. Ta dan sem naredila "bučnico", preostalo naribano bučo sem pa dala v dve vrečki, ki sta romale v skrinjo. Ko jo čez zimo uporabljam, pripravim testo, skuto in vse ostalo - bučo pa pustim na pultu, da se na pol odmrzne, potem jo potrosim po skuti. Bučko za pohanje (tisto tadolgo) sem pohala. Ker je je bilo veliko, sem polovico že spaniranih rezin posložila na folijo in jo dala zmrznit. Edino to je, da se buča iz zmrzovalnika ne sme odmrznit do konca, ker potem rata en velik moker poc. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti