Vprašanje za bojana

neznan uporabnik

tema odprta - 9. dec 2001 13:43 | ogledi: 27.135 | odgovori: 13

Živjo!

Že tri leta obiskujem kulinariko in moram priznati, da ste vedno boljši! Zanima pa me, kot morda tudi druge, ali tudi letos (čeprav vem, da si pred novim letom verjetno zelo zaposlen) pripravljaš kakšno novo voščilnico. Mislim... čisto novo, da ne bi vsako leto pošiljal enakih. Lansko leto sem bil zeo vesel, da je bilo nekaj novega, tiste muce, ki kuhajo, letos pa... Sicer spremljam problematiko financiranja KulSlo, ampak... nadstandarda še ni... jaz pa bi zelo rad letos poslal še kako drugo voščilnico

Ali kaj pripravljaš za nas, stare mačke?

PS - Ja, Bojan, tvoje voščilnice so dbest! Škoda, da jih ne prodajaš v "pravi" obliki!

matija

Temo je spremenil(a) matija dne 09. dec 2001 13:49:47

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

10. dec 2001 18:36

Matija, bom poskusil najti kakšen čas, v kratkem! (se zavedam katerega smo že...) Glede na velik obisk na KulSlo sem pa že tudi sam pomislil na to, da bi mogoče bil malo podjeten in založil eno kolekcijo "kulinaričnih" voščilnic, ki bi jih bilo možno tukaj nabaviti.. Hvala za vzpodbudo in LP Bojan Jurc

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. maj 2011 6:46

Kako povečati sliko na 600 točk? Sliko imam na ekranu v mapi.

Hvala

andreja m

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. maj 2011 7:02

Jaz predlagam Irfanview; zelo enostaven za uporabo, in zastonj

LP

Drejček

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. maj 2011 7:17

Oprosti,sem začetnica,smej se ali joči,nimam pojma niti kaj je jpeg,png,-vem, žalostno v teh časih,ma rabim bolj preprosto razlago.Kam klikniti,ali mora biti slika na ekranu in potem kaj klikaš ali kako?Sem 100 let nazaj-priznam.

andreja m

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. maj 2011 9:25

Premajhne slike ne moreš povečati. Ker s tem ne dobiš nič več informacij. Če je mobilni telefon zajel premalo točk, potem ni dovolj informacij za kvalitetno sliko. Pomanjšava da, povečava ne, ker s tem nič ne pridobite, le malo bolj zmazano fotografijo.

Se zavedam, da nisem Bojan  

Jernej - administrator

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. maj 2011 11:19

Želel sem povedati, da sliko lahko povečaš, samo lepa ne bo nikoli... Ker če je informacij za 300 točk, potem jih je za toliko in nič več. Bi veljalo razmisliti, da se slika s fotoaparatom namesto z mobilnim telefonom.

Jernej - administrator

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. maj 2011 11:44

andreja m je napisal/a:

Ja,prav,ma sem slikala s fotoaparatom.Moji hčeri je uspelo povečati sliko,pa ne vem kako.Jo bom prijela drugače-veš je najstnica in se nad mano kar križa-glede računalnika.Je kar"fejst" punca-me čudi-še malo jo meče ta  teta puber...



andreja m

 

Poglej v fotoaparatu, kako je nastavljena resolucija. Čeprav bi tudi najnižja morala zadostovati za dovolj veliko fotografijo za potrebe Kulslo. Nastavi na višjo, morda bo bolje.

Mamamia

mamamia

giga 33  

član od: 29.1.2009

sporočila: 46

30. maj 2011 18:07

Imam vprašanje izven teme. Do katere mere tolerirate "smetenje" določenega osebka, ki se vtakne v vsako temo na kulinariki (skoraj vsako), ki provocira brez veze in je na trenutke tudi nesramen?

giga 33

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

30. maj 2011 18:51

giga 33, tovrstna vprašanja sodijo na ZS, jasno da šefu, komu pa.

Sicer pa, kako pa veš, da strpnosti ni že zmanjkalo? Samo, upam, da si opazila, da nimamo navade takih reči obešati na velik zvon. Mnogo reči se ureja preko ZS, daleč od oči takih in drugačnih privoščljivcev.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

30. maj 2011 19:27

Ni omejeno, koliko sporočil sme oseba napisati v določenem času. Tudi če piše vsako uro 5 sporočil to ni razlog za "preganjanje". Zbadanja med vrsticami tudi ne moremo sankcionirati.

Poglej si pravila pisanja v forumu in boš videla, česa se ne dovoli in kaj se sankcionira.

V tolažbo ti lahko povem, da se ponavadi vsakdo ščasoma "umiri". Ko pač prvo vznemirjenje našega odličnega portala popusti  

Jernej - administrator

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti