Finska hiša

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

7. sep 2006 7:30

Silva, vsekakor so potrebni določeni pogoji, da lahko postaviš tako hišo na parceli. Najprej bo treba uskladiti tvoje želje (glede hiše) s pogoji, ki urejajo območje, kjre je tvoja parcela (zazidalni načrt, ureditveni načrt...karkoli pač velja). Gre za oblikovalske in še kakšne pogoje. Vsekakor čimprej stopi po lokacijsko informacijo na občino ! Več o tem me lahko kontaktiraš na privatni mail.

tajkec  

član od: 7.3.2005

sporočila: 55

7. sep 2006 9:30

Zanimive hiške so na brunarca.net lp tajkec

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

7. sep 2006 9:50

Z 15 mio pa ne boš v Honki, mi smo zidali z ytongom sami, pa z mojstri-prijatelji pa smo na tam nekje pri 15mio z izdelanim pritličjem in kletjo(pol) -tako da smo vseljeni- mansarda pa še gola,računaj samo 1,5mio za papirje, da lahko lopato zasadiš Poglej si strani- slonep in podsvojostreho Pa srečno gradnjo

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

7. sep 2006 11:50

V Honki je pa strokovnost in prijaznost čisto na nuli. Ja, xsara, res je, za 15 mio ne bo brunarice. Naj pa ti povem, da mojstri, prijatelji in vsi delavci, ki jim v takem primeru pripada hrana in pijača veliko veliko stanejo. Tu pa pridejo in postavijo - seveda plačaš, vendar imaš v cca. 1 mesecu hišo postavljeno. Kako dolgo pa že vi gradite? Koliko hrane in pijače ste že porabili in da ne omenjam časa. Ko bom jaz gradila, bom hodila ob 19h zvečer iz službe in če bom gradila samo ob vikendih, bom imela hišo čez 20 let. jessy6

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

7. sep 2006 11:51

Aja, silva...za nadomestno gradnjo ne potrebuješ gradbenega dovoljenja....pač dovoljenje za nadomestno gradnjo. Pozanimaj se, sploh pri prijavi stanovanjskega objekta - bo to vikend, enostanovanjska hiša...itd..Razlike so (bodo) v davkih. jessy6

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. sep 2006 11:56

Sosed je delal projekt s Honko, jaz z klasično hišo. Pa je bil njegov predračun večji od mojega, s tem, da sva vzela hiše na ključ. Tudi jaz nimam časa kuhat, strežti in vabiti ljudi, da mi delajo. Pri moji bo trajalo malce dlje, ampak brunarico postavijo hitro. Par mesecev, pa si vseljen. Če delaš hišo dolgo časa, tudi plačuješ po obrokih. Če gradiš hišo bolj na horuk hitro, pa rabiš imeti denar pripravljen... Moj sosed je zdaj projekt spremenil v klasično gradnjo, ker mu je to prevelik zalogaj naenkrat. Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 07. sep 2006 11:57:55

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

7. sep 2006 14:33

Sej mi je jasno da tudi kuha stane samo al kuhaš za 3 al pa za 4 je isto ker več ljudi ni bilo, razen ko so streho postavljal-oni so pa šli na malico, smo pa vse računal ali montažno, zidano...pri montažni res rabiš veliko denarja, zato pa smo zidali in to z ytongom, ma ne vem glavno da jo imamo itak je pa še cel kup dela

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. sep 2006 14:37

Moja kolegica je imela pa prvi štuk tudi po 15 ljudi naenkrat. Pa je kuhala malico in kosilo. Vsak dan. Pomagala je nejna mami, tašča, kolegica. Vsem se je čisto mešalo od kuhanja in vseh priprav. Zdaj bo tudi ona imela pod streho in bo boljše. Jaz pa močno upam, da čimprej naredimo izkop. Mislim na naslednji teden...

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

7. sep 2006 14:52

Ja če zidaš z navadnim ceglom en na mešalcu,zidar,curakar....pri ytongu pa tega ni, aja zidali smo pa- pred lani avgusta smo začeli, lani nov. pa vselili

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

7. sep 2006 15:16

Ja, res gre hitreje z orodjem - ga je pa treba isto plačat. Pri gradnji ti je odvisno, kaj ti je prioriteta - čas ali denar. Meni se zdi, da če bi gledala hiše istih velikosti - zidano, montažno in brunarico, ne bi blo tako hude razlike. Ok, mogoče malo več pri zidani, pri montažni pa ne. In če je razlike 5 mio, se z veseljem še za 5 let zapufam več in imam brunarico ter živim v "naravi". Pa tudi...imam rajši 5 let kasneje brunarico kot takoj zdaj beton. Sicer pa, če danes začnem zidat, bom imela hiško na fertig recimo v 2 letih - zaradi sušenja in vsega...pri brunarici sta pa tu 2 leti več šparanja in postavljena hiška v 2 mesecih. Pač moje mišljenje, ker se še vedno živo spomnim, kako smo občudovali tisto leseno hiško in mi ne gre iz glave. Plus, upam, da bo oči dal kej popusta Ko mi bo nekdo, ki bo stal v brunarici, poleti v hladu in pozimi v toplini, rekel, da mu pa tol ni všeč...da bi rajši imel montažno ali zidano hišo...potem pa ne vem...je verjetno čisto brez okusa! Pa še nekaj je meni zelo pomembno - lokacija brunarice - vsekakor ne paše postavljena sredi mesta, ampak nekje na obrobju ali na deželi, z veliko zelenja zraven, dreves, travce, mogoče kak potoček...tko....Sanjam, kajne? jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti