Finska hiša

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

tema odprta - 5. sep 2006 23:28 | ogledi: 5.975 | odgovori: 24

Pred nama z možem je še nekje dobre 2 - 3 leta trdega varčevanja, potem pa se bova odločala, kakšno hišo postaviti na najini pravkar odplačani zemljici.

Odkar sem gledala odajo Čez planke (Mojca Mavec) o Finski, so mi njihove hiše prirasle očem in srcu. Prav zanimivo se mi zdi, da imajo na Finskem, kjer je večji del leta zelo mrzlo, lesene hiše...

Na internetu sem nekaj našla glede teh hišk:

http://www.honka.si/html/katalogi/Finske_strani/d

Ali je morda kdo od vas že kaj slišal o tem - cenah, kvaliteti,...

Ima mogoče kdo od vas leseno hišo? Ne vem zakaj, ampak les je le les (ker beton je pač beton).

Mislim, da je pri nas takšnih hišic (z izjemo brunaric) še zelo malo

V bistvu gre bolj za razmišljanje, za iskanje možnosti (kaj je bolj zdravo, bolj kvalitetno, finančno ugodnejše,...).

Lp

Silva.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

5. sep 2006 23:56

Cene baje sploh niso tako zasoljene kot pravijo. Moja prijateljica se je odločila zanjo. Sicer je čakalna doba kar dolga (mislim, da okrog eno leto) ampak ker so te hiše res fantastične, se seveda splača čakat. Kaj več ti ne znam povedat, ker sta se šele pred kratkim odločila katero bi imela (z nekaj popravki). Če pa te skrbi glede lesene hiše - na Finskem so zime zelooooo mrzle in še nihče v taki hiši ni zmrznil . Ok, malo heca. Vem, da sta taki hiši postavljeni v Polhovem Gradcu in Prekmurju in da sta ju šla gledat in bila navdušena. Pa še nekaj: že jutri se pozanimajta ali lahko na vajini parceli sploh postavita tako hišo. Lp, Asja

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. sep 2006 8:24

lep pozdrav Silva, Sem pobrskala po omari, ker vem, da imam prospekt, poglej na www.libella.si Tukaj so hiše tehnologije 3L. poglej če so ti všeč.Na seminarju v Gea College, sem spoznala gospo, ki je prevzela zastopstvo. lp Petra 1

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. sep 2006 8:27

Silva, na Golniku dela nekdo tako hišo. Je na hribčku na desni strani zunaj naselja Golnik, če prideš iz Kranja. Istočasno delajo v sosednji vasi neko našo leseno hišo in povem, da ni primerjave. Finska je čudovita. To ni samo moje mnenje. mimika

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

6. sep 2006 12:11

silva, moj oče je zastopnik za Slovenijo...kakršnekoli informacije te zanimajo, piši na zs jessy6

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

6. sep 2006 12:31

Prekrasna hiša! Bi pa tudi mene zanimala (okvirna) cena. smrketa

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

6. sep 2006 13:42

Zanimive so tudi hiše podjetja www.finlog.si, ki ima sedež v Mariboru. lp

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

6. sep 2006 23:19

Najlepša hvala vsem za informacije. Asja, kaj pa si mislila s tem?
Asja je napisal/a:
Pa še nekaj: že jutri se pozanimajta ali lahko na vajini parceli sploh postavita tako hišo.
A so potrebni kakšni posebni pogoji (na parceli)? Jessy, z veseljem bom kontaktirala s tabo takoj, ko bo vse pripravljeno tako daleč, da bova zbirala ponudbe. Za enkrat sva še v fazi: "končno je zemlja najina!" Meni se niti ne sanja, koliko bi naj prišla takšna hiška. Vem pa, da dokler ne bova imela vsaj 5 mio na kupu, ne moreva začeti. Najlepše je, da nekaj privarčuješ in potem vzameš kredit. V 3 letih si že notri. Najslabše se mi zdi, ko nekateri flikajo, pa flikajo,... Nama se še zaenkrat ne mudi (sva najprej vlagala v mansardno stanovanje (komplet kuhinja, spalnica, dnevna soba, kopalnica, wc, otroška soba -vse v izmeri cca 80 m2) pri njegovih starših pa se nažalost nikakor ne izide... treba bo na svoje... Saj ne rečem, te nove hiše, ki se gradijo pri nas so zelo lepe, ampak nekako hladno mi delujejo (zelo malo lesa je na njih, oz. ponavadi kar nič - še balkonske ograje delajo iz betona, ah kaj ograje; tu v naši bližini si je eden še streho zbetoniral z obrazložitvijo, da nima potem preveč dela z izravnavanjem mansarde, pa nabijanjem desk, pa še bolj poceni bi naj bilo... -groza, kaj vse si ljudje ne izmislijo...) Po mojem mnenju potrebuješ za eno čisto povprečno hiško cca 15 mio - če tudi sam malo pljuneš v roke... drugače pa še kar nekaj več. Hvala vam še 1x Lp Silva

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

7. sep 2006 0:05

Pa še lesene hiše slovenskega proizvajalca: Riko hiše http://www.riko-hise.si/riko-hise/default.asp Da ne bo pri nas kmalu kot na Finskem... Ne samo Finska ampak tudi Slovenija ima bogato tradicijo lesenih hiš. V preteklosti so bile skorajda vse hiše lesene, ampak danes so prišli paš takšni časi, da je treba po leseno hišo na Finsko. Les je boljši izolator kot beton. Po zimi je v takšni hiši toplo, poleti pa hladno. Ni težav z vlago, saj hiša diha. Tradicionalni materiali imajo svoje kvalitete, ki jih industrija ne zmore prekositi. Tako je slamnata kritina še danes najboljša izolacija, s katero se ne more kosati sodobna opeka. Le zelo zelo draga je. Skratka mislim, da z leseno hišo ne moreš faliti.. Veliko sreče pri gradnji magnolija

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

7. sep 2006 1:17

Hišo postavljaš za dolgo obdobje. Pri lesenih ni obnavljanja "fasade", ni notranjega beljenja sten. Že pri kurjavi privarčuješ še in še....plus ostale stvari - kar prinese na dolgi rok cenejšo izbiro. Predvsem se pa ne more primerjati počutje bivanja z zidano ali montažno hišo. Toplina, ki te obdaja, te napolni z energijo. Kolegi jo imajo zdaj že pol tretje leto in pravijo, da še vedno ob vstopu vanjo, rečejo: Vauuuu! jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti