Strojček za kekse

neznan uporabnik

tema odprta - 8. dec 2001 23:44 | ogledi: 7.053 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

Šele pred kratkim sem odkrila to stran in se mi zdi res super. Od danes sem tudi jaz član KulSlo. Zelo sem navdušena nad receti, forumom, ...

Prosim, če mi lahko pomagate! Kupila sem si strojček za izdelavo keksov (oblike valja, kjer pritiskaš ročico navzdol), kjer je bil priložen tudi recet. Keksi so mi sicer uspeli, vendar bi rada poskusila še kakšen drugi recept.

A mi lahko pomagate še z kakšnimi novimi recepti za kekse, ki bi se lahko izdelovali s tem strojčkom

Hvala in lep pozdrav,

Suza.

Suzana Kerec

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

11. dec 2001 10:47

Hojla! Sicer nimam kakega posebnega recepta, sem pa v eni reviji (žal ne vem, kateri) videla zanimivo idejo: v del testa za piškote daste zmlet kakav ali čokolado (mogoče bi se obneslo tudi z res drobno mletimi lešniki ali orehi) in iz njega naredite "klobaso", okoli katere ovijete svetlejše (= navadno) testo. To daste v strojček in naredite piškote. V reviji so bile rožice in so prav lepo izgledale, ker so bile na sredini rjave, okoli pa bele. Pa še okus je najbrž malo drugačen od običajnega. Žal pa recepta oz. ideje nisem preizkusila, tako da ne vem, če se obnese. Pa dober tek! LP, maja Maja Cerkovnik

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

11. dec 2001 11:54

Pozdravljeni, Suza, domnevam, da ste kupili "testomat". Pred leti, ko sem ga nabavila sama, je bila zraven priložena knjižica receptov (tudi za dvobarvne kekse). Če mi daste dan ali dva časa, jo bom poiskala in kakšnega prepisala. lp, Irena Irena Ulčar Cvelbar

neznan uporabnik

11. dec 2001 16:45

Pozdravljeni Maja in Irena! Obema najlepša hvala za sugestije. Ne vem če se strojček imenuje testomat, je pa v obliki valja z ročko. Irena, res bi bila zelo hvaležna, če bi mi recepte posredovali, ko jih boste našli. Pri receptu, ki ga imam, je treba dodati eno skodelico mleka (predvidevala sem, da je to 2,5 dcl) na 500 g moke in ostalih sestavin. Hvala že vnaprej in lep pozdrav. Suza.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. dec 2001 9:44

ZIVA, POZDRAVLJENA, evo recept za testomat: 70 dak mehke moke 30 dak ostre moke 30 dak sladkorja v prahu 4 jajca 50 dak margarine 1 pecilni prašek 2 vanili sladkorja malo limonine lupine če hočete marmorne rabite še kakao v prahu ,ali čokolado v prahu. MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

12. dec 2001 11:16

Gornji recept je nekako osnovni za delo s testomatom. Možnosti je veliko. - Za temne kekse cca 10 dag sladkorja zamenjajte s kakavom ali čokolado v prahu (če samo dodajate, je testo pretrdo in se keksi težko delajo). - V testo lahko dodate limonino lupinico. - S testomatom delam tudi cimetove obročke (testu dodam 1 žl. oz. po okusu cometa); uporabim ploščico, ki ima na sredini zvezdico, naredim "kačo" in jo zvijem v obroček-lahko pa se keksi tudi "štancajo". - Del sladkorja lahko nadomestite z drobno mletimi (ampak resnično drobno!) lašniki, orehi, mandeljni... - Dvobarvne kekse pa naredite takole: pripravite svetlo in temno testo. Sveto testo razvaljate, iz temnega pa naredite kačo (seveda lahko tudi obratno). Nato kačo zavijete v svetlo testo in normalno naprej "štancate". Še to: jaz testu obvezno dodam ščepec soli. Pa veliko veselja!

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

12. dec 2001 11:23

Evo, to je to, zdaj mi pa ni treba prepisovat. , Irena

neznan uporabnik

27. jan 2002 20:17

Kupila sem si novi testomat in mi keksi niti približno niso uspeli. Ko smo delali na starega tiste kilometrske kekse (Ivačičev recept), smo bili uspešni; zdaj pa se testo nikakor ni hotelo ločiti od testomata, kaj šele, da bi dobila zvezdice ali rožice. Morda pa sploh ne znam uporabljati testomata? Na koncu sem se znašla tako, da sem primešala še nekaj moke, testo razvaljala in izrezala z modelčki različne oblike. Imate morda kakšne nasvete? Hvala. Beti

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

28. jan 2002 10:31

beti! A je mogoče ta testomat iz drugega materiala kot prejšnji? Mogoče je štos v tem, da sta iz različnega materiala (npr. en kovinski, drugi plastičen), pa je testo lepljivo zaradi tega ker je ta testomat (cev) toplejši od prejšnjega - poskusi tako, da daš cev za nekaj časa v hladilnik preden jo napolniš. maja

neznan uporabnik

28. jan 2002 13:27

Vera (Beti), pekac na katerega stiskate piskote ne sme biti namazan - saj drugace povrsina drsi in se masa za piskote ne more odlepiti od testomata.

neznan uporabnik

28. jan 2002 15:12

Ja, stari je kovinski, ta pa plastičen. Ne, pekača pa nikdar ne mažem. Mislim, da vzrok ni v pekaču. Po mojem recept ni bil pravi. Kaj pa vem! Bo pa drugič bolje! Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti