Hrana na poročni dan

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. sep 2006 13:31

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4345 Na eni poroki kjer sem bila je bilo pravi hit tole. Pa še prejšnji dan lahko narediš, zjutraj pa samo spečeš. Ali še bolje: Pripraviš prejšnji dan, potem pa prosiš kakšno sosedo ali prijateljico, ki ima čas, da speče. Zraven pa papirnate serviete, da ne bodo gostje preveč umazani. Lahko pa narediš še manjše, za 2x ugriznit, pa daš samo napr. 3-4 liste testa. Nadev pa je lahko različen. jade

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. sep 2006 13:54

Daraga nenika 14 Moj poročni CV je naslednji - sem zelo zelo srečna v izvenzakonski skupnosti - v študentskih časih sem delala na Lj. gradu, kjer sem se nagledala porok takšnih in drugačnih - 3 krat sem bila priča (enkrat ženinu in dvakrat nevestam)na različnih paradah "pijanstva i kiča" (tekst je od Balaševića), od tega so trije še vedno skupaj, en par se je pa ločil, kar je mnogo boljši količnik kot je drugače v Sloveniji. Na vseh teh 3 eventih pa ni bilo nič hranjenja pred obredom (to mi je res novo). Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 04. sep 2006 14:06:39

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

4. sep 2006 14:24

Se opravicujem, ker sem prej dala odgovor, ki ni zadeval temo tega foruma... Dusmar priporocam hrano, kot je predlagala jade... majhne obložene kruhke različnih okusov in drobno pecivo, ki ni preveč sočno in tekoče. Lahko jih pripraviš že en dan vnaprej, težko se z njimi popackaš, če narediš različne okuse, bo za vsakega nekaj. Zelo primerno. Bila sem že namreč na poroki, kjer smo ob 10.h zjutraj dobili za jest golaž in ni bilo ravno posrečeno... moj je že bil popocan po srajci in kravati:) Pa malce pretežka hrana se mi je zdelo. Pač pa tudi narezek na eni drugi poroki se mi ni zdel slab - vsak si vzame kar mu paše, ni možnosti popackanja. Drobno pecivo mora biti v vsakem primeru. Anja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. sep 2006 14:28

Mi smo obložene kruhke in narezke kar naročili v trgovini, nekaj smo imeli domačega (pršut, salame), ker pa smo ostalo kupili tam (sir, olive..), so zraven narezali tudi naše domače stvari. Naredili so nam tudi obložene kruhke. Ni bilo preveč drago (samo zmeni se točno kaj naj dajo gor, da ne bi dali tudi ne vem kakšnih dragih dodatkov in potem fino zaračunali). Pa še nismo imeli dela s tem. Zjutraj smo šli samo iskat pa je bilo. jade

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. sep 2006 14:49

Ko sem bila junija na ohceti, so nam, predno smo šli po nevesto, razen z majhnimi obloženimi kruhki, postregli tudi s tatarcem, majhnimi kroglicami iz mletega mesa in posipanimi s sezamom (lahko daš naenkrat v usta), majhnimi puranjimi ocvrtki...poleg različnega in tudi za oko lepega drobnega peciva je bila seveda potica. Pa vino, značilno za naše področje, pivo, sokovi... Ko smo čakali ženina in nevesto, da sta prišla iz župnišča (je kar trajalo slabo urco, da ju je župnik spustil ven), pa smo si postregli z drobnim pecivom, katerega smo imeli lepo zloženega v ličnih košaricah, da je šlo lažje po grlu, pa so nam za to zadolženi postregli z okusno penino. Ognjič

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. sep 2006 15:07

Pa pazi pri drobnem pecivu! Moja sestrična in njena mama, škrti kolikor sta, sta sami pekli in packali doma. No, pa je imela breskvice, neke gobice, jagode in... Vse iz enkakega testa, oz. mase. In to kokosove... Saj veste, kokos, maščoba, sldkor v prahu. Malo nadroblejnih piškotov. Vsako stvar sta potem valjali v prilegajoči barvi, ampak. Karkoli si ugriznil je bilo enako. Na pogled sicer solidno lično izdelano. Ne vem, zakaj nista reskirali tistih par kilc mletih orehov, pa naredili kaj iz tega...

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

5. sep 2006 8:24

Saj se lahko raznovrstno pecivo tudi naroči! V tem delu Slovenije,izvrstnega peče pekarna Resnik v Kozjem,pa tud cena ni pretirana! lep dan! val

dusmar  

član od: 10.9.2002

sporočila: 32

5. sep 2006 9:34

Hvala vsem za nasvete. Zraven tega ste me tudi nasmejali. Verjetno ima vsaka vas svoj običaj, zato se tudi nekje dela tako, drugje drugače. Tudi meni se zdi smiselno, da se gostom vsaj nekaj malega ponudi, da niso ves popoldan tešči in ob sami pijači. lp

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. sep 2006 9:40

Ker sem že dobila brco v eni drugi temi. Tistih deset vrst peciva iz enake kokosove mase, (ki ni bila pečena, podobna kot za rumove kroglice) Je bilo krasnih!!! Kaj tako kulinarično posebnega pa res še nismo videli. ( Da ne bom tak negativist...)...

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

5. sep 2006 11:05

Ohcet. Bil sem že kar na nekaj porokah in to kot kot gost, svat, priča parkrat in nenazadnje tudi kot ženin. Večino so bile to naše podeželske svadbe, ki se začnejo s štampernom žganjice pred odhodom k obredu, nadaljujejo s kosilom po maši, ponavadi pa končajo s kislo juho enkrat po polnoči. Tako da je ves dan vsega dovol na mizi za jesti in piti. Za to skrbita ponavadi gospodinja za hrano in starešina za pijačo. Vse OK. Bil sem pa enkrat tudi na mestni poroki. Že v vabilu je bil napisan vozni red: ob ... poroka v cerkvi, ob... poroka na gradu (vabljeni tisti ki ne greste v cerkev), ob... (čez kake dve ure) prigrizek v tej in tej gostilni, itd, Moj odgovor je bil: pridem! ko boster pa spet v gostilni zbrani me pokliči. Po končanem obredu smo se vseli (mi z dežele) v dva avtomobila in se odpeljali do prve gostilne, ki je imela na tabli narisane vilice in nož. Naročili smo kosilo, par litrov vina in vode. Tako po kmečo, kok pa. Kar precej časa smo čakali, da nas je bilo že strah, da ne bomo zamudili prigrizka, a postrežba je bila na vse zadnje super. Lepo počasi smo nato pojedli, popili kar smo naročili in čakali. V miru smo lahko še popili par rund, predno je zazvonil telefon, da se bo začelo posedanje za mizo za prigrizek. Tu je bolo ponovno čakanje, da so postregli vse tiste kanapejčke, sladičke in neka specialna vinčka, ki je bilo vsega skupaj toliko, da smo mi, ki smo bili že na kosilu kamot pojedli. Kako so bili zadovoljni s hrano tisti, ki so bili ves čas na parkirišču in telovadili s fotoaparati, nimam pojma. Nisem bil pa toliko firbčen, da bi jih vprašal. V glavnem, ko smo se peljali domov, smo se že ozirali, če se še kje ustavimo na kakšno "pijačku". No takšna je pa razlika med mestno in podeželsko poroko. LP Matjaž za nekaj je pa le fajn, če si iz podeželja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti