Torta s pistacijami

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

tema odprta - 4. sep 2006 7:30 | ogledi: 2.692 | odgovori: 2

Na pomoč prosim!

Ima mogoče kdo kak recept za torto, ki bi vsebovala pistacije? Brat jih ima zelo rad, pa bi ga rada presenetila za rojstni dan.

Hvala vnaprej.

lenka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

4. sep 2006 8:25

Predvidoma danes bo objavljen moj recept "čokoladni, puhasti mafini" kjer so namesto moke mleti orehi, mandlji ali lešniki. Namesto teh lahko uporabiš tudi pistacijo. Namesto modelčkov za mafine, z maso napolni pekač za torto. Če rabiš bolj sigurno varianto pa poišči kak recepr za orehovo torto in namesto orehov uporabiš pistacijo. Aki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. sep 2006 8:29

Vsakemu biskvitu lahko dodaš nasekljano pistacijo. Popolnoma enostavno del moke nadomestiš s sesekljanimi pistacijinimi semeni in daš pečt. Če pa želiš tudi kremo z okusom pistacije potem je tudi ta možnost, da sladki smetani dodaš aromo pistacije. Dobiš jo v Pekarni Vrhnika (ind. cona Trzin). Meni ta sicer ni dobra, mnogim pa je. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti