Užitne sirovke

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. sep 2010 12:36

Tagale čuda je pri nas kok češ, samo jih nihče na nabira.

jade

neznan uporabnik

19. sep 2010 12:37

Jade, kje to? To so moje najljubše gobe, poleg mrtvaških trobent.

japaja

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

19. sep 2010 16:41

Japaja,kako pripravljaš mrtvaške trobente? Jas jih samo posušene in zmlete kot dodatek hrani. če mi zaupaš recept,jih grem nabrat,ker za dodatek jedem jih že sušim.Bi pa želela kaj več,ker jih je še nekaj za nabrat. zaja zaja

neznan uporabnik

19. sep 2010 17:52

Naredim musako s krompirjem in trobentami.

Krompir skuham, olupim, narežem.

trobente dam narezane (nacefrane, cepkane..) surove.

Pekač namažem z maslom, potem krompir, sol, malce peteršilja in česna, trobente, krompir...polijem (ne preveč) s smetano in zapečem (ne prehitro) tam nekje na 180 stopinj kakšne pol ure?

(Ma jaz sem ti slaba pri podatkih, sem tudi iz tiste ekipe, ki dela "po občutku))

 

Trobent mora biti kar precej, toliko, da fino prekrijejo krompir.

 

Skratka, naredi jih na musako, dodaj pa začimbe po svojem okusu (kaj prav dosti jih itak ne rabiš, morda malo muškatnega oreščka...malo popra...?)

Lahko daš na vrhu bešamel omako....

Meni najbolj odgovarja enostavna varijanta, sploh, če je tudi krompir okusen sam po sebi (letos se mi zdi da je krompir kar dober).

Pa poročaj, če ti bo uspelo.

japaja

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

24. sep 2010 21:23

Japaja,hvala za recept.Ni mi še uspelo spečt musake,imam pa veliko željo,da to naredim mogoče že jutri,ker imam veliko trobent nabranih in tudi jurčkov in mavelnov ,sem pa včeraj trobente pražla na čebuli in malo lisičk,pa je bilo super.Veliko sem cvrla tintnice,zato pa še trobente niso prišle na vrsto,da poskusim musako,se pa sigurno javivim,ko bom nardila. zaja zaja

Česenček  

član od: 25.8.2015

sporočila: 292

4. sep 2016 15:26

Sirovke so meni najljubše gobe. Uživamo samo sveže, vlagala ali zamrznila jih še nisem. Jaz jih iz obeh strani popečem, malo solim in popram, nakoncu jih pa obložim s sirom(npr. Gauda) in parmezanom - izvrstno!!

Česenček

sirtaxis  

član od: 12.1.2015

sporočila: 4

5. sep 2016 20:44

dobr zgledajo tele s sirom, zadno sm jih probov na žaru z maslom pa vegeto tud kul, najbol važno je pa, da jih ujameš pred črvom :)

sirtaxis

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. sep 2016 22:30

....ta je bila pa dobra ....da jih ujameš pred črvom :) ..prava gobarska 

Vrtejbenka

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

6. sep 2016 9:55

Vrtejbenka, pri sirovkah je res tako, kot je napisal sirtaxis  je pa zanimiva priprava s sirom, kot je napisala Česenček, probam prec, ko grem v hribe, tam jih bo zdaj zadost 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti