Sadna torta

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

4. sep 2006 13:00

Jaz tudi uporabim sladko smetano + navadni jogurt + sladkor +želatino + koščki sadja. Zelo osvežilno, sočno. Biskvit namočim s sokom od sadja. na pol litra smetane dam en navadni jogurt (trd), sladkor po okusu in 2 žlički mlete želatine. Smetano + sladkor stepeš, vmešaš jogurt in počasi med mešanjem priliješ po navodilu na vrečki pripravljeno želatino. nat75

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. sep 2006 13:02

Če nameravaš torto preliti s čokoladnim oblivom, veljata dva namiga: - preden položiš prvi sloj biskvita, vse skupaj podstavi s precej široko podlago peki papirja; ko bo polivala obliv, se ta zadeva ne bo ustavila na robu torte, temveč ob šla naprej in v izogib totalne packarije, je papir dober lovilec odvečne čokolade. - prelij čokolado po tem, ko bodo sloji že dobro sprijeti skupa (4 ure v hladinilku)j; v nasprotnem primeru se utegne zgoditi, da bo biskvit začel drseti dol s smetane in bo torta bolj vigl-vagl. Jaz pri tortah, kjer je več biskvitnih slojev, vmes pa razme "file" sloje sestavljam tako, da dam spodnji sloj, premažem, položim še ne biskvit, potem pa vse skupaj malo otežim (kombinacija posode + uteži), da ima zadevo obliko stožca in da je vrh raven. Vendelina jr.

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

5. sep 2006 13:15

Torta je narjena. Biskvit in krema sta uspela odlično. Za preliv pa sem uničila veliko čokolade in sladkorja vendar ni uspel. Bil je preredek in je večina dol stekla. Mamamia čas je, da bolj podrobno opišeš postopek za to glazuro, ker jaz res ne vem kje sem ga polomila. Potem sem samo po vrhu prelila s prelivom iz tistega koščka čokolade, ki mi je ostal in malo olja.

O okusnosti poročam jutri

Marjetka

Sporočilo je spremenil(a) *Etka dne 26. 2011 19:13

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

5. sep 2006 13:46

Ne bi odpirala nove teme, zato bom uporabila kar tole.Naredila bi tisto torto, za katero najprej spečeš rolado in potem z rezinami rolade obložiš skledo in v to vliješ kremo. Ne vem kako se ji reče ampak upam, da veste katero mislim. Kakšno kremo naj dam noter? A je lahko kr sladka smetana s sadjem al mora biti kaj bolj kompaktno? Zanima me pa še kakšna torta bi bila primerna za sladkornega bolnika. vanya

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2006 13:50

Bomba na različne načine, jaz sem prijateljičinemu možu naredila čokoladno z mascarponejevo kremo in jagodami, recept sem takrat našla v eni Lisi. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. sep 2006 15:31

Sluga, ravno včeraj sem delala glazuro za sacher torto in je super uspela. Podroben postopek: 2,4 dl kristalnega sladkorja, 1,1 dl vode in 110 g jedilne čokolade (ne obliva!) - to je mala "porcija" tega obliva (pred časom sem poslala količine za tako imenovano veliko porcijo). Bom poslala v bazo sliko te torte, se bo videlo, kako lepa glazura je nastala. Vse sestavine daš v kozico z debelim dnom in med nenehnim mešanjem zavreš. Ko zavre, zmanjšaš temperaturo (na steklokeramičnem štedilniku z 9 na 5) in pet minut nenehno, počasi mešaš (jaz vmes poslušam glasbo, ker mi drugače postane dolgčas...). Po petih minutah umakšneš kozico z ognja in počasi mešaš še minuto ali dve, da se začne glazura počasi gostiti. Potem jo zliješ čez sladico. Meni se izredno lepo zliva, gladko se da razmazat, tudi obod torte se zelo lepo maže. Seveda je bila marmeladna glazura, s katero sem premazala torto, povsem trda, preden sem čez njo zlila čokolado. To je vsa umetnost tega preliva. Mora pa res biti uporabljena kvalitetna jedilna čokolada, nikakor pa ne kuvertura oziroma obliv, ker ta že vsebuje maščobe in je sestava glazure potem drugačna. Mamamia mamamia

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

5. sep 2006 15:49

Loni, kakšna pa je bila krema za bombo iz Lise (sestavine)? Hvala! lunacka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

5. sep 2006 15:50

AHA, pa smo tam! Do sedaj še ni bilo podatka, da mora zadeva zavreti. Jaz sem samo počasi grela in mešala dokler se vsa čokolada ni stopila. Potem sem še malo počakala in hladila še dve minutki. Sicer pa ne vem, če bi se spet lotila tega, ker če se ponesreči gre veliko materiala v nič. Uporabila pa sem jedilno čok. od Gorenjke. Marjetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. sep 2006 17:12

Res ne vem, v čem je štos te glazure, jaz se pač kot pijan plota držim recepta. Je iz knjige Meščansko pecivo, piše, da je po tem receptu Franz Sacher naredil glazuro za svojo prvo sacherco in ker mi je doslej vedno uspelo, se pač tega držim. Res, da tam tudi piše, da je treba glazuro potem, ko zavre, spraviti na temperaturo 110 stopinj, a ker sem kuhinjski termometer izgubila, novega pa še nimam, delam pač brez njega, pa je doslej uspevalo. Pa še en namig je v knjigi: čokolado, ki steče z oboda torte, naj bi dali v skodelico in jo potem strjeno dodajali v kavo ali vročo čokolado za ojačanje arome... Sicer pa so dekleta na forumu pisale o več načinih priprave glazure, tako da vsaka izbere tisto, kar ji najbolj uspeva. Sestavine pa smo že vsi kdaj metali proč, jez že dva krat po sem jajc in litre smetane ter mleka, ker šarlota ni in ni uspela... Lep pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti