Sadna torta

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 3. sep 2006 14:15 | ogledi: 16.299 | odgovori: 19

Moj fant si je zaželel za rojstni dan sadno torto iz banan, jagod in breskev. Krema iz smetane in čokoladni preliv po vrhu.

Biskvit sem se že odločila, da bo iz baze "Biskvit, ki nikoli ne pade dol", glazura bo po predlogu od mamamie (močno upam, da mi bo ratala).

Zanima pa me kakšno kremo naj naredim in ali naj torto prepojim kar s kompotom od uporabljenega sadja.

Kaj menite o kremi kombinacija sladke smetane in mascarponea? Bo OK, če naredim to kremo, ki je pri receptu za "Torta vredna greha-sadna"?

Marjetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. sep 2006 16:17

Če ti lahko predlagam - biskvit napojiš kar s sokom od kompota. Potem pa banane le zmečkaj, poškori z limoninim sokom, dodaj vanilijev sladkor in daj na prvo plast biskvita. Na drugo plast daj jagodno kremo ( ali pa zmečkane jagode samo premešaš s stepeno sladko smetano), na tretjo pa potem breskve (lahko jih grobo narežeš in dušiš z malo belega vina in saldkorja), te premažeš s plastjo smetane, stepene s kremfixom, da je bolj čvrsta, in to potem preliješ s čokoladno glazuro. Tako ne potrebuješ štirih plasti testa, razen če se odločiš za tako visoko torto. Ni napačna kombinacija niti sladka smetana in mascarpone, le da bi jaz potem v to maso dala narezane jagode (kako se obnese le mascarpone in smetana nimam pojma, nikdar še nisem delala takšne kreme brez rumenjakov). Daj, sporoči, kako si naredila torto oziroma kako je uspela, pa še pofotkaj jo in pošlji recept v bazo. Bom vsaj gledala, če že ne smem jesti. Uspešno peko želim, Mamamia mamamia

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

3. sep 2006 18:14

Jaz zmerom delam torto tako, da naredim navaden biskvit (če nimam časa ga pa kupim), potem pa polinm s svežim sadjem in smetano. Aja, če nimam svežega sadja uporabim zmrznjeno, ki ga samo odtajam. Polnim z bananami, borovnicami, jagocami in breskvami. Biskvit močim z gostim sokom (najraje bananinim). Ne delam nobene kreme in nič ne kompliciram. Še zmerom je bila ta torta pohvaljena. Je pa zelo osvežilna in ni preveč nasitna. pozdravček, Urša

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

3. sep 2006 18:47

Hvala vsem za predloge! Ideje zbiram še naprej saj imam časa do torka. Potem pa veselo na delo. Saj njemu je vedno babica delala torto s sadjem in smetano. Jaz pa bi rada malo stvari zakomplicirala. Marjetka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

3. sep 2006 21:37

Zadnje čase delam torto Nutella tako, da jo polnim s kremo iz smetane in mascarponeja. Po želji lahko dodaš še malo mletega sladkorja. Zadnjič sem v to kremo dodala še jagode in je bila več kot odlična! tudi v smetanovo kremo z nutelo dodam malo mascarponeja (nič ne sladkam) in je krema izvrstna! Prepričana sem, da ne moreš zgrešiti, če narediš kremo iz smetane, mascarponeja in različnega sadja - krema je hitro pripravljena in za prste polizat - njami!

nenika14  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

4. sep 2006 8:46

Ja, mascarpone in sladka smetana je super kombinacija, ker ti ni treba skrbeti glede čvrstosti kreme, mascarpone smetano krasno skupaj drži - preverjeno. Meni pa je všeč, če torto jemo odrasli, da tekočini, s katero prelijem biskvit, dodam malo ruma ali kakšnega drugega likerja (meni najljubši je maraschino) Lp nenika14

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. sep 2006 9:40

Draga sluga Ko sem jaz svojemu junaku prvič pekla torto, sem jo poskušala kopirati torto, ki jo ponavadi dela moja mama. Namreč, nisem bila posebej verzirana v tortah (v bistvu prej nisem delala še nobene) in sem sledila postopku, ki sem ga videla pri mami. Torta je nekako stala pokonci in je imela obliko in okus torte. Jaz sem na torti videla n napak, on je bil pa srečen, da je dobil homemade torto in srečen zaradi tega, ker si je njegova lady vzela cel dan časa, da jo je naredila. Tole zadnje šteje pri torti, ki jo delaš za fanta. Naredi nekaj na easy in vloži noter vso ljubezen. Karkoli boš naredila, to zanesljivo ne bo takšno, kot je naredila njegova granny (babice imajo za začetek pol stoletja fore pred nami....ko bomo me v babiški generaciji, takrat bomo pa frustrirale mladino..:)). Je pa takšna torta izvrsten test: če te ljubi, bo z radostjo v srcu pojedel tudi lepilo za tapete, če bo imel kakšno pripomob....boš pač dobila ustrezno informacijo in boš na tem temelju oblikovala bodoče odločitve. Either way, you are winning. V izogib temu, da ne bi naredila lepila za tapete: Če se ti v procesu kaj sfiži, ne obupaj, nemudoma vrzi proč in začni znova (pri konditorstvu je zelo težko popravljati) - kar pomeni, kupi več količin, kot jih piše v navodilih. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. sep 2006 9:47

Še vedno lahko improviziraš, če gre kajj narobe... Jaz s tortami nikoli nisem imela problema. Ravno v soboto sem delala črni gozdiček...

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. sep 2006 9:56

Jaz naredim kremo za sadno torto iz sadnega jogurta + stepena sladka smetana + želatina, noter dam pa še sveže sadje. Najboljši mi je malinov jogurt, ker paša povsod. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 04. sep 2006 09:56:18

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

4. sep 2006 10:21

Hmmm naredila sem že nekaj tort (npr. torta Noa, torta nutella) vendar take sadne, ki bi jo celo polila s čokoladno glazuro pa še ne. Zato me malo skrbi kako bom vse skupaj izpeljala. Itak, da sem precej zelena proti vam izkušenim kuharjem in kuharicam, ampak očitno imam "roko" za kuhanje in peko, ker mi večina stvari, ki se jih lotim tudi dobro uspe. Z vašimi recepti in nasveti pa sploh Do sedaj moj fant še ni bil razočaran nad nobeno mojo torto. Malo pa ga daje nostalgija po tortah iz otroštva in zato sem šla v ta "projekt". Marjetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti