Božični keksi - majhni, okusni, lepi

karolina14  

član od: 1.12.2009

sporočila: 6

14. dec 2009 14:13

ZLATE STE ! TUKAJ PA RES NAJDEM VSE KAR POTREBUJEM ZA MOJE UMETNIJE !HVALA VAM IN VESELE BOŽIČNE IN NOVOLETNE PRAZNIKE ! karolina14

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. dec 2009 14:14

@Berny: v bistvu si eno razlago že dobila, moja je podobna, bom pa začela en korak prej: V vseh receptih, kjer piše, da je treba zamešati maslo (margarino) z moko, sem sama poenostavila zadevo takole: segrela sem maščobo, nato sem pa počakala, da se je maščoba ohladila, vendar bila še tekoča in potem sem v to maščobo zamešala moko. Tako zadeva postane bolj homogena. In tako tudi lažje zadaneš količino moke. Dokler maščoba to moko lepo vpija, je okej in se jo lahko dodaja, ne glede na to, kaj piše v receptu. No, potem dam to mehko kepo na počivanje v hladilnik. Naslednji dan dobim precej trdo gmoto, ki pa jo ponovno pretlačim. Jaz pri tem uporabljam rokavice (mi je bolj profi in higieniš in otip testa me nazarensko skomina, o moki na koži pa raje ne bi...brrr). Če se pregnetena masa (segreje se s temperaturo rok) ne prijema na rokavice, potem se bo tudi lepo valjala in rezala in karkoli pač je potrebno. Če pa se pregnetena masa prijema na rokavice, zadevo rešim tako, da na testo kanem kapljico, dve tople vode in potem dodatno gnetem v moki. In ko se masa ne prijema na rokavice, je ta prava. Zadnjič sem na HTV videla, da me Ana Ugarković kopira s finto s topljenim ohlajenim maslom. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti