Prekmurska gibanica

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

tema odprta - 2. sep 2006 23:49 | ogledi: 4.329 | odgovori: 6

Tukaj gor je kar nekaj receptov za gibanico pa me vseeno nekaj zanima. Kako velik pekač moram imeti za tako količino sestavin? Ponavadi delam biskvitno testo ali pa tudi kvašeno. Tole vlečeno je nekaj novega zame. Rada bi ga sama naredila. Je težko? Kako veš koliko vode daš? Saj pravim, torte sem že delala in potico ampak tega se pa še nisem lotila. Videla sem tudi recept za pecivo "na suho", ampak me ta ta prava gibanica bolj vleče. Pa še vsi jo imamo grozno radi.Naj se skorajžim in jo naredim? Aja še nekaj. Jo je mogoče tudi zamrzniti? Hvala vsem za nasvete!!!

gerberaa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. sep 2006 8:04

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4808a tole rabiš pekač v velikosti pečice, tisti z visokim robom. Drugače pa sem vlečeno testo za gibanico delala sama samo enkrat, ker se mi je zdelo preveč dela, ga je treba precej narediti. Raje jih kupim, pa ne opazim kakšne extra razlike kot, če bi ga sama delala. jade

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. sep 2006 8:14

Pečem jo v pekaču 38x28, pa komaj pridem skozi, če bi ga imela, bi uporabila raje večjega. Treba je računati na to, da med peko še malo naraste. Vlečeno testo običajno delam sama, vode dam po občutku, pa še malo olja in kisa notri, da se lepše vleče. Samo za gibanico ali burek pa testo vedno kupim, narežem na primerno velikost pekača, ker je že z nadevi toliko dela, da si ne predstavljam, da bi še testo delala, pa še precej ga je treba. Naj ti gibanica uspe. Sama jo delam po receptu od Jade, pol smetane nadomestim z mlekom, pa je ravno tako dobra, le manj kalorična. Aja, čeprav imamo radi mak, se ga nam je zdelo preveč, kakšnih 20 dag bi bilo dovolj. Mogoče bi se bolj porazgubil, če bi bil večji pekač, jabolk pa bi bilo lahko več. LP

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

3. sep 2006 8:41

Za prekmursko gibanico (in tudi burek, srbsko gibanico, zavitek) uporabim odlične kore (tanke za prekm. gibanico), ki jih prodajajo v pokriti LJ tržnici pa tudi na tržnici v BTC-ju. Maščobe in smetane uporabim zelo malo, k sočnosti namreč pripomorejo tudi naribana jabolka, ki spustijo sok. Zame je to ena najboljših sladic! Živa

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

3. sep 2006 13:24

Hvala vam za vse nasvete.Tudi ta pravi pekač sem našla doma. Gibanico bom pa naredila pa jadinem receptu. Kmalu v bližnji prihodnosti. Vas bom obvestila kako se bo izšlo. Samo še nekaj ne vem, če se lahko zamrzne? Gotovo bo prišla na vrsto naslednji teden, ker imam zdaj v planu kuhanje slivove marmelade. Lep pozdrav vsem! gerberaa

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. sep 2006 15:00

Zamrznjena se zelo dobro obnese. Pride prav, ker je zelo nasitna in jo je težko spraviti vso naenkrat v promet. Sama dam zamrznjeno v MWP, pa še paše, ker je malo topla, kot bi bila pred kratkim pečena. LP

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

3. sep 2006 21:59

Gerberaa, tudi jaz delam gibanico po klasičnem receptu, ki pa sem ga malo spremenila. Namesto z oljem ali maslom, vlečeno testo premažem s kislo smetano. Naredim samo krhko testo, vlečeno testo pa kupim pri najboljšem sosedu. Razlike ni opaziti, prihrani pa ti veliko časa.... LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti