Francoska slivova pita

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

tema odprta - 1. sep 2006 15:17 | ogledi: 9.192 | odgovori: 20

danes sem v francoski pekarnici, v isti stavbi kot je metalka, na vogalu, kupila slivovo pito in je izvrstna ... pa me zanima če jo katera pozna in kako se naredi - vsaj približno .... testo namreč ni krhko, izgleda kot da bi tako puding maso zlil v pekač in nanjo zložil suhe slive ... predvidevam, da je na osnovi jajc.

brulee pie, kaj takega ...

kak ideja?

lep dan!

mandeljček

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. sep 2006 16:23

Tisto, čemur bi mi rekli francoska slivova pita, bi Francozi rekli la tarte aux prunes. Tu je link, če ti gre francoščina kolikor toliko (so pa recepti tudi v angleščini, samo guglu reči, da ti išče po "tarte aux prunes" v angleščini) http://www.google.si/search?hl=sl&q=%22tarte+aux+p En bref (na kratko): - krho testo, ki ga pečeš na slepo (to je v vsakih kuharski knjigi napisano, kako se dela) - polije smetano (eni dodajo še vanilijin sklador ali pa smetnao, v kateri je bila prej vanilijina korenina) - smetano nekateri recepti mešajo z mletimi mandlji (ne pa vsi) - dajo gor slive in dopečejo do konca. Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. sep 2006 18:41

da ni bil to slivov clafoutis? Mandeljček, je bila pita topla ali hladna? Lisa

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

1. sep 2006 18:50

ojla hladna, no, ne ravno iz hladilnika, topla pa tudi ne. sobna temperatura. vendelina, sem preverila polno receptov, vse imajo krhko testo spodaj, ta pa ni imela nic ... se mi zdi kot da bi to bila a tarte aux prunes , samo brez testa samo veliko nadeva ... preverim se lisin uffff francoscina ... clafoutis hi hi mandeljček

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. sep 2006 21:45

[- polije smetano (eni dodajo še vanilijin sklador ali pa smetnao, v kateri je bila prej vanilijina korenina) Vendelina jr. Ne morem, da ne bi pripomnila: vanilijine korenine pa zanesljivo ne uporabimo. Mišljen je seveda vanilijin strok. http://www.orchidsasia.com/vanilla.htm rimljanka

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

2. sep 2006 8:03

Mandeljček, daj prevedi recept prosim, ker izgleda slastno, jaz pa sem doma bolj v nemščini kot francoščini. jass

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

2. sep 2006 10:28

Mogoce lahko pomagam saj zivim v Franciji! Pri nas se temu rece FLAN AU PRUNEAUX - flan s slivami, je na bazi jajcne kreme in sliv Recept: 1 ali 1.5 kg sliv (brez koscic)-odvisno od pekaca 8 ali 90 gr sladkorja krema flan 8 jajac 6 dl smetane 60 g sladkorja 1/2 vanilijevega sladkorja 1 vanilijev strok vse zmikasamo, jaz vcasih dodam zlico ali dve moke je se boljse! Slive s sladkorjem pustimo stati kaksno uro, vmes premesamo, da se malo omehcajo in izpustijo sok. Pekac namazite z maslom polozite slive in prelijte z maso za flan in pecite cca 40 min pri 170-180 C mislim, da bi to bil lahko recept saj pri nasje FLAN zelo popularna sladica karmen Karmen

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

2. sep 2006 11:24

Kakšna smetana pa je to sladka ali kisla? Če je sladka ali jo zmiksamo in potem damo ostalim sestavinam ali pa damo tekočo? tej_a

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

2. sep 2006 13:15

Kolikor jaz vem, so pruneaux suhe slive... Ah, tile recepti v tujih jezikih so vedno težavni Sasenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti