Mrena

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

tema odprta - 1. sep 2006 13:02 | ogledi: 4.190 | odgovori: 15

Pozdravljeni !

A mi zna kdo svetovat kak dober recept za pripravo ribe - Mrene. Jaz še slišala nisem za njo, pa bi jo naj danes pripravla.

Hvala, hvala za ves trud že v naprej !

Dodija

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

1. sep 2006 13:40

sem se prav bala, da bo rezultat tega tak .... nič Bom pač izmislila kaj novega. Vam jutri javim kako in kaj, če bo kdaj koga zanimalo. Dodija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. sep 2006 14:03

Draga moja Dodija, malce naivno je pričakovati, da se ti bo v 38 minutah tako imenovanega "mrtvega časa" (ali smo za štedilniki ali pa v službi) vsul kup receptov za pripravo mrene, ki je vrhu vsega še manj poznana riba slabše kvalitete. Kakšnega dobrega recepta sicer ne vem, lahko pa jo pripraviš kuhano tako, da jo skuhaš v vodi, kateri si dodala jušno zelenjavo in kis ali vino. Ko je kuhana, jo preliješ z omako iz olja, v katerem prepražiš česen, da zadiši, dodaš nasekljan peteršilj in malce tekočine, v kateri se je mrena kuhala. LP cervus

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

1. sep 2006 14:16

HM ... če pa je sila !!! Hvala za trud Dodija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. sep 2006 14:40

Eksperimentiranje dovoljeno in zaželeno Če ne rata prvič, rata kdaj drugič, pametna kuharica pa vzame posodo iz zamrzovalnika in v najkrajšem času sčara nadvse dobro kosilo, vmes pa še stanovanje prelufta, da ne bi kdo od jedcev zasledil arom kake druge jedi (ki pa je ni nikjer zaslediti, saj se nahaja v sosedovem smetnjaku ). Saj ste kaj takega že naredile, ali pa sem samo jaz tako tumpasta Loni Makaroni

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

1. sep 2006 14:41

Ognjič, ni blema. Sem vesela, da se sploh kaj dogaja. Prav to mi je na tem forumu všeč. Če se le da, vsak rad pomaga. Glede na to, da te ribe ne poznam in po elaphusovi informaciji bi naj bila "slabše kakovosti" bom sčarala karkoli z veliko zelenjave, da iz nje potegnem največ, kar se da. Pri ribah, ki pa kaj veljajo, ne maram kaj veliko dodatkov, tudi marinade ne, ker zgubim tisti fini okus. Podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Dodija

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

1. sep 2006 14:43

Loni Dodija

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

1. sep 2006 14:48

Kaj niso mrene sladkovodne ribice z 745783 koščicami?? Če se motim ,se opravičujem! Jaz bi jo samo dobro posolila ,dodala česen petršilj pa olje ,mogoče še malo limoninega soka ,ter povaljala v koruzni moki in ,zelo dobro spekla! lep dan! val

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

1. sep 2006 14:55

Pri nas vse sladkovodne ribe (tudi mreno) ocvremo. Najprej ji odstraniš glavo in plavuti oz. mislim, da moraš mreni odstraniti kožo (jo slečeš)- upam, da nisem zamenjala s kakšno drugo ribo. Nato jo enostavno narežeš "počez" oz na kotlete, posoliš, povaljaš v moki (navadni ali koruzni) in ocvreš na zelo vročem olju. Jaz bi zraven ponudila krompirjevo solato. lp alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti