Mrena

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

1. sep 2006 15:39

Ojla! Bravo Val. Mrena ima res 745783 koščic ali pa pa še kakšna zraven. Večina b obliki ipsilona. Dobro si napisala način. jaz jih pečem ravno tako, samo da ribo poprej od glave pa do repa z ostrim nožem prečno narežem približno pet milimertrov narazen in kakšne tri štiri milimetre na globoko od hrbtenice do trupa. Celo ribo potem začinim, povaljam v moki in nato v olje. Toda pozor. V VROČE OLJE. Najbolje v tako vroče, tik predno bi se zapalilo, da se res na hitro globoko zapeče in zbogom ipsilončki. Čeprav to ribo uvrščajo med manj kvalitetno, je pa na ta način zelo okusna. Je pa še en način za večje mrene. Ribji polpeti: Mreno skuhaš, kot ti je opisala že Elaphus. Kuhani ribi odstraniš kožo in kosti, meso semelješ in nadaljuješ po splošnem receptu za polpete, ki jih nato ocvreš v olju. Zraven pa krompirjeva solata. LP Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. sep 2006 22:04

Sploh ni kaj pripomniti, k val pridem na kosilo, mrena je na tak način krasna. Za moj osebni okus sploh ni slabe kakovosti. Sploh, ker ni gojena, ampak je zrasala v naravi. Dobro prepečena (če je velika, potem podolžno prerezana, odstranjena hrbtenica, pa potem prerezana polovica še počez na 2 ali 3 kose), pa tako pripravljena, kot je napisala Val, je krasna. Sploh, če se ne bojite srti (to so tiste male kosti, ki ih imajo ciproinidne sladkovodne ribe v mišičju). Sice je pa pri roki vedno kak kos kruha, da pomaga morebitni v grlu zataknjeni srti po pravi poti naprej. Moj oče je bil ribič in sem vse svoje življenje jedla sladkovodne ribe, najraje pečene, tudi marinirane. Najbrž mi zato gojene postrvi ne pomenijo prav veliko. Jih z veseljem zamenjam za mreno ali dve. Ja, tudi Matjaževi varianti poznam in smo jih doma pogosto prakticirali. velike ribe imajo trše, bolj pusto meso, zato smo jih porabili za polpete. Zanje ribe skuhaš, lahko pa jih tudi spečeš. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 01. sep 2006 22:07:03

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. sep 2006 22:08

Ja Matjaž, tako smo delali tudi pri nas doma. Lovili smo jih pa na Kolpi in to na šverc. No, pa ne jaz, jaz sem morala bit samo zraven, ker sta oče in brat namakala tiste svoje trneke. Zdaj mi tega na srečo ni treba več gledat, pa tudi rib mi ni treba ne jest, ne pripravljat. Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. sep 2006 9:03

Reca je napisal/a:
.......................................................................................................... ............................................................................................................................... ....................... pa tudi rib mi ni treba ne jest, ne pripravljat. Vesna
oh, uboga punca! ( jaz se moram z ribami matrat vsaj enkrat tedensko ( raje dvakrat )). ežoj

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

4. sep 2006 8:43

O, najlepša vam hvala. Vam moram priznat, da me je sprva obšla prava groza, ker sem bila prepričana, da nič ne bo z dobrega in podarjenega kosila. Napaka !!! Iz te Mrene sem dobila ne samo okusne fileje, tud juho, ki nam je prav dobro teknila. Kor priloga pa blitva s krompirjem. Vam rečem, 1A. Skratka ... z malo domišljije in vaše pomoči je uspelo. Malo več začimb in dekoriran krožnik, pa je perfektno kosilo tukaj. Dodija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti