Priprava kozlička

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

tema odprta - 1. sep 2006 12:06 | ogledi: 45.443 | odgovori: 9

V skrinji imam kos kozlička - hrbet, pa sem mislila, da bi ga pripravila za sobotno kosilo in sicer v pečici. Ker tega nisem še nikoli delala, vas prosim za nasvete, katere začimbe, kako dolgo, dam zraven kakšno zelenjavo, krompir, ga je treba prej dat kaj v paco?

Več glav več ve, zato čakam na vaše predloge!

Hvala!

piščanec

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

1. sep 2006 12:40

PEČEN JAGNČEK IN KOZLIČEK : sol, poper, timijan, majaron, rdeča paprika, česen, Jaz ga preprosto natrem s temi začimbami in dam v pečico. Krompir pečem posebej. lp alexis

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. sep 2006 14:12

Moja mama ga marinira čez noč v mešanici začimb, olivnega olja in belega vina. Jaz vino nadomestim z limoninim sokom. tjas

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

1. sep 2006 14:33

Mi ga pečemo v pečici na mrežici, spodaj pa damo pekač z vodo. Tako maščoba, ki se odceja od mesa pada v posodo z vodo in se ne cvre skupaj z mesom, tako se znebiš pretiranega" kozlovskega" okusa. Maščoba ima pač zelo tipičen okus in če je ta še pricvrta toliko bolje. (sploh če je kozel star) pipika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. sep 2006 15:18

Ne boš zgrešila, če ga boš pekla (začinjenega, kot so ti svetovali zgoraj) na pekaču, obloženem z različno zelenjavo, tudi krompir je lahko vmes. Sokovi se lepo prepojijo, pa še nekaj dela si prihraniš. Jaz mešam bučke, papriko, por, korenje, čebulo, česen (kar nelupljenega), brokoli....Mamamia mamamia

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

1. sep 2006 15:37

Kozličkovo meso je tako dobro, da ne rabi dosti začimb; kose samo posolim in dodam šetraj (Obvezno). Ko pa je pečen ga polijem z maslom. V ventilacijsko pečico dam skodelico z vodo, da ni meso izsušeno. Pozdrav, antonija

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

1. sep 2006 15:45

Antonija kakor za koga. Vsi ki imate radi kozlička vam voščim dober tek. Za moj okus pa se živali ki se oglašajo na ME E E E ali BE E E E raje odpovem z jedilnika in se za tisti dan pridružim vegetarjancem. LP Matjaž

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

1. sep 2006 21:31

Živjo. Jaz najraje kozje meso dušim. Dodam olje, sol, poper, čebulo in česen ter še brinove jagode, ker njihov okus obožujem. Drugih začimb ne dodajam, ker potem se vse pomeša in sploh ne veš kaj ješ. Če pa imaš meso starejše koze je pa bolje da ga najprej skuhaš kot govejo juho in nato dušiš oz. pečeš. Juha je tudi dobra. Odkar jemo kozje meso, drugega mesa skoraj ne jemo več. metoda Sporočilo je spremenil(a) metoda dne 01. sep 2006 21:32:32

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

3. sep 2006 19:13

matjaž je napisal/a:
Antonija kakor za koga. Vsi ki imate radi kozlička vam voščim dober tek. Za moj okus pa se živali ki se oglašajo na ME E E E ali BE E E E raje odpovem z jedilnika in se za tisti dan pridružim vegetarjancem. LP Matjaž
Tudi jaz! Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti