Sušenje petršilja

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

tema odprta - 1. sep 2006 7:18 | ogledi: 19.261 | odgovori: 28

Zanima me, kako sušite petršilj, da ostane tako lepo zelen. Moji proiskusi pre leti se niso obnesli, ker je postal petršilj rumen, zato navarno roma v skrinjo. Zelo rada pa pri kuhi upravljam posušenega.

Strojčka za sušenje sadja in zelenjave nimam. Rada bi to naredila na naraven način.

Prosim za nasvete!

Veronika

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. sep 2006 7:22

jaz ga osmukam in nato dam na kuhinjsko krpo, pa v suh in hladen prostor z njim, vmes ga malce prerahljam, do sedaj ni še nikoli postal rumenkast. Loni Makaroni

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

1. sep 2006 7:48

Veronika jaz svežega narežem in dam sušit v kuhinji na zgornjo omarico, se mi lepo posuši in tudi barva je lepa zelena. LP Nada stani

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. sep 2006 7:57

Se strinam s Stani. Se mi je že zgodilo, da sem na krožniku pustila zvečer sesekljan peteršilj in je bil drugi dan suh in je ohranil lepo zeleno barvo. Enako tudi sesekljan drobnjak ali majaron. LP

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

1. sep 2006 8:13

Ste že kdaj pomislile, da je za osušitev peteršilja super stvar CENTRIFUGA ZA SOLATO? Probajte! JAMONI

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

1. sep 2006 8:36

Sem to centrifugo videla pri sosedu...par sto tolarjev stane. Veronika, sicer si vprašala za nasvet glede sušenja peteršilja, s tem jaz nimam izkušenj...Jaz pa kar svežega nasekljam in shranim v plastičnih posodah v skrinji. Ognjič

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

1. sep 2006 9:58

Peteršilj hranim kar v hladilniku, konzervans pa je sol. Takole naredim: naberem peteršilj na vrtu - večko količino, ga operem kot solato - večkrat menjam vodo, ker se noter najde vse sorte. Opran peteršilj dam na brisačo, pokrijem z drugo brisačo in pustim do naslednjega dne. Vmes včasih malo potresem, da vodne kapljice zdrsnejo dol. Naslednji dan dam osušen peteršilj v multipraktik in ga sesekljam, pa ne v pasto ampak je tak, kot bi ga sekljal z nožem. Potem naložim v male kozarčke od marmelade plast peteršilja, plast soli ter vmes dobro potlačim. Kozarčke zaprem in hranim v hladilniku. Peteršil je lepo zelen in vedno pri roki. Nekoč me je nekdo vprašal, če me ne moti sol - sploh ne, saj peteršilj v glavnem uporabljamo za slane jedi, jih pač manj solimo. Lep pozdrav Alenka alenka5

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

1. sep 2006 10:45

Jaz ga sušim v mikrovalovki na papirnati brisački. V minutki in pol pri največji moči je suh in ohrani lepo zeleno barvo. Nasprotniki mikrovalovke se bodo verjetno zgražali, ampak jaz tako delam že leta in smo še vsi živi in zdravi. Julija

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

1. sep 2006 11:12

Alenka in koliko časa ti peteršilj zdrži? Lep dan in veliko se smejte

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

1. sep 2006 11:29

O, Hvala Julya, verjetno bom poskusila kar v mikrovalovki - še danes! Alenka, pa tudi tvoj sistem ni slab! Hvala, se beremo! Veronika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

1. sep 2006 11:53

Jaz pa s sušenimi zelmi nisem zadovoljna, zato jih zadnje dve leti ne sušim več (ravno po nasvetu tu s foruma), ampak jih očiščene, oprane in osušene poljubno sesekljam ali samo osmukam liste (bazilika na primer) in dam v zmrzovalnilk. Okus in tudi barva sta veliko bolj podobna sveži rastlini. Lp, tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti