Solatni namaz tzatziki

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 31. avg 2006 16:48 | ogledi: 11.365 | odgovori: 13

Pozdravljeni

potrebujem vašo pomoč pred nekaj tedni sem prvič jedla solatni namaz tzatziki z okusom kumarc....okus je fantastičen saj sem mala zasvojenska z namazi ...... ali je obstaja kakšen domači recept, da bi ga lahko naredila sama doma????

hvala za pomoč

l.p

vegeterianka

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

31. avg 2006 16:52

jogurt, skuta, naribane kumare, česen, lahko tudi čebula, poper MissLady

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

31. avg 2006 17:00

Pri nas se že nekaj časa dobi grški jogurt. Naribaj kumarico, odcedi, stisni kar precej česna in oboje pomešaj z grškim jogutrom. Soli po okusu. Mi ne maramo skute pa tudi naš navaden jogurt se mi zdi da je precej preredek. Z grškim jogurtom pa je ta okusna jed res super. lp Vesna

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

31. avg 2006 17:14

RECA kje pa se dobi grški jogurt ....?? vegeterianka

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

31. avg 2006 17:29

V leclercu sigurno. Pa v tušu so ga tudi imeli. Znamka je Total. lp, Marija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

31. avg 2006 17:49

Sem na dopustu v Grčiji kupila eno zelo lepo kuharsko knjigo grških jedi. Sicer je tako kot je napisala Reca, pa vseeno, ti napišem še količine, čeprav lahko narediš po svoje. 220g grškega jogurta(dobiš ga pri francozu, sosedu, mogoče še kje) 2 stroka strtega česna 1/2 solatne kumare 1/2 šopka koprca ( ta da značilen okus) 2 jž olivnega olja sol,poper po okusu naribano kumaro (seveda odstraniš semenje) dobro posoliš, premešaš in pustiš stati eno uro. Potem jih ožameš, vse ostale sestavine premešaš in vmešeš še kumare.Serviraš hladno. Grki ponudijo tzatziki kot hladno predjed in servirajo z vilico. Grški jogurt je pa zelo gost in se ga dobi pri Francozu, sosedu, mogoče še kje. Osebno ga nisem našla na policah, dokler nisem vprašala prodajalke. Če boš zadevo uporabljala za namaz, ti priporočam, da ožete kumare še malo nasekljaš, ker ko jih ribaš, se naredijo daljše nitke. No, lepše se bo mazalo. Je pa problem koprc, trenutno se ga ne dobi. Jaz sem si ga za ta namen malo zmrznila. Jaz ga večkrat naredim. Sem ga tudi že pred dopustom, samo pred tem nisem ožemala kumar in ni prišlo tako gosto kot bi moralo. ko sem pa to transportirala v Pekel, je pa svoje naredilo tudi tresenje.Tako da je bila tisto bolj juha. Aki

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

31. avg 2006 18:11

AKI hvala...sem iz Celja tako, da bom se morala pošteno potrudit da bom našla grški sir....če ne bom naredila tako potezo kot ti in vprašala prodajalko, ko pa da se sama mučim in iščem .... ko da iščem iglo v senu...koprc je isto kot koper sklepam ....samo čudno, da se ga ne da dobiti razen, če ti uporabljaš svežo verzijo in ne posušeno....drugače pa je koper glavna sestavina, ki je pri meni vedno doma...potresem si na kumare ali pa ga potresem na kakšen sirov namaz.... l.p vegeterianka

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

31. avg 2006 18:38

ojla, pri nas doma delamo tole zadevo na čisto enostaven način kumare narežeš na koščke in preliješ z navadnim jogurtom, v katerega daš česen (js ga dam ful, ker mi je tk dobro) in soliš. vse skup je tk bolj tekoče, da ješ v bistvu z žlico aja pa ta zadeva mora biti fajn shlajena, super za poleti sam da se kuha..

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

31. avg 2006 18:41

sem pozabla povedat, da to ni tolko namaz, ampak bolj bi spadalo v solate (v makedoniji se imenuje taratur - gre za isto stvar, kot v grčiji) in ga ponavadi ponudijo k mastiki al pa k ouzotu v takih malih skodelcah sam da se kuha..

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

31. avg 2006 19:39

vegeterianka je napisal/a:
RECA kje pa se dobi grški jogurt ....?? vegeterianka
V Intersparu ga imajo skoraj 100%. Kupiš seveda navadnega (obstajajo namreč tudi sadni). Klea

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

31. avg 2006 22:51

Drgač se dobijo tudi že zmešane začimbe za tzatziki. Jaz sem jih sicer kupila lani v Grčiji, ampak sem jih videla tudi pri nas. Lp, K. jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti