Živila, ki vsebujejo železo

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

5. sep 2006 22:46

Če rada je zeleno solato, potem ji namesto kisa stisni limono. Tako se bo železo iz solate s pomočjo C vitamina lažje absorbiralo. Drugače pa zelo hvalijo Endovital, moj triletnik jemlje tistega "za otroke". Na kontrolo sicer še ni šel, se mu pa vidi, da mu pomaga. Lp, Asja

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. sep 2006 7:49

Anamarija1, kar nekaj nas je , ki spomladi, ko je naša prehrana osiromašena z vitamini uživamo ta pripravek in zaradi tega nima nihče problemov z dodatnimi kilogrami. Mogoče ti vzbuja dodaten apetit in se boš pač morala takrat malo brzdati pri prehrani. Se pa strinjam z Asjo glede Endovitala.Paziti je treba le v začetnem doziranju, da se ga organizem navadi, ker rad povzroča slabost. Ne smem pozabiti še na trsno melaso, saj ena žlica na dan pokrije vse vitamine in minerale. Ni pa prijetnega okusa (vsaj meni) in otroke verjetno nebi mogli prepričali, da jo zaužijejo. So pa vsi našteti proizvodi povsem naravnega izvora brez konzervansov! Opomba : Res, da niso vsi pripravki prijetnega okusa, a če hočemo nekaj narediti za sebe se je pač treba potruditi, kar pa je za otroke malo težje. Lp, kobra 1

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

6. sep 2006 7:49

Zdaj je sezona sliv, te imajo velik železa. Ko bo sezona mimo, pa suhe slive. Aki

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. sep 2006 8:13

Železo vsebujej vsako živilo, ki je temne barve. Borovnice,slive,črno grozdje.... Jetrca,govedina, konjsko meso Špinača, regrat, fižol.......zelo veliko ga je v kislem zelju, to me je presenetilo pri eni analizi in ker kislo zelje vsebuje tudi C vitamin je to idealna kombinacija, najbolje je it na tržnico in nažicat kozarček zelnice vsako jutro. Nekoč mi je gospa iz Bosne povedala, da oni pri pomanjkanju železa naredijo mešanico in sicer: Zmešajo rumenjak in nekaj črnega vina in to je treba popiti vsako jutro ( kombinacija C vitamin + železo ) tako kot je lepo napisala -drejček lp Petra 1

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

18. sep 2006 8:07

Lisička, tvoji hčeri in vsem, ki si želijo popraviti kri, svetujem, da vsaki dan spijejo najmanj in res najmanj 1 dcl do 2 soka iz rdeče pese, korenčka, zelene, črne redkvice. Pa še kakšno jabolko vmes in je sok prav dober - tudi za tiste, ki ne marajo okusa rdeče pese. Seveda sok narejen doma v sokovniku, če ga imate, drugače se ga naredi bolj težko. Tudi kupljeni sok rdeče pese, tisti bio ni isto. Če bo hči pila res vsaki dan najmanj 14 dni, se ji bo kri zagotovo poboljšala, pa še kakšne druge bolezenske tegobe ne bo več, ali pa manj. POznam osebo, ki je to delala in še dela že nekaj mesecev, si je kri popolnoma izboljšala, namreč težave s slabokrvnostjo je imela vse življenje. Torej le pogumno, v začetku je malo dela, vendar ko se človek navadi in pride v ritual gre, posebno če ugotoviš, da je dobro za zdravje. Le pogumno in Lp oliva

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. sep 2006 9:07

Veri, a sva medve kaj v žlahti? Ko tako prebiram forum, vidim, da imava iste probleme... Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jul 2008 19:36

Hehe, Loni, res sva si malo podobni, se mi zdi... Samo da jaz nisem nikoli preveč eksperimentirala s kako zdravo hrano;) Mam preveč rada sladkarije;) Veri

mamica03  

član od: 13.11.2007

sporočila: 87

14. jul 2008 19:42

razzmatazz, zakaj pa ti danes ven vlečeš stare teme in pod vsako prilimaš enako besedilo Veri, ti pa odgovarjaš na post, ki ga je Loni napisala pred dvemi leti Ampak verjetno še danes drži, da sta si vsaj malo podobni mamica03

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

14. jul 2008 21:08

Drejček, mene pa zanima ena stvar v zvezi z žeblji, saj imam sama tudi premalo železa. A morajo biti to novi žeblji ali takšni, ki že nekaj časa stojijo, da je že malo rje gor? In kako dolgo naj bojo zapičeni v sadje? Iskra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti