Biftek s skorjico iz gorčičnih zrn

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

tema odprta - 31. avg 2006 13:24 | ogledi: 3.553 | odgovori: 4

Pred casom sem v enem od slo gostiln jedla biftek, ki je imel na vrhu gorčična zrna. Zrnca so bila rahlo povezana med sabo kot z nekakšno omako, vendar so tudi pri rezanju ostala na mesu. Vsi poskusi, da bi ga doma reproducirala so se koncali s tem, da je bila skorjica trda kot kamen ali pa so zrnca letela vsepovsod. Ima morda kdo preiskušen recept za to jed?

LP in hvala.

Anja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

23. nov 2006 12:36

oj, ali je možno, da to niso bila gorčična semena kar tako, ampak zenf s celimi semeni? Se mi zdi dovolj logično, saj veliko ljudi peče zrezke z zenfom. Tak rustikalen zenf se dobi marsikje.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. nov 2006 14:07

Imam doma recept iz knjige Andreja Kuharja. ko pridem domov ti ga prepišem. Sem ga že uporabila in je super. (enkrat zvečer dobiš) Suzi

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

23. nov 2006 15:34

Hojla! Pred leti sem v šparu kupovala gorčična semena, super zadeva pri peki raznega mesa.Moram pa povedati da teh semen ne morem nikjer dobiti .Mi lahko kdo pove kje bi se dalo kupiti,bila bi zelo hvaležna. mijamarija

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

23. nov 2006 17:07

Še vedno jih imajo v Šparu - cela semena in mleta. gordana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti