Eurospin

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

28. feb 2014 11:51

@kuhinja.slo

ker mi danes ni potrebno kaj posebnega kuhat, se tule na našem forumu zabavam, pa mi je na misel prišel en vic:

" A ti veš zakaj, je na svetu več ljudi, kot opic ??? "

Meni so rekli, da zato:

" Je lažje v postelji se*at, kot na drevesu !!! "

Oprost noooo, vedno pravimo, da je smeh pol zdravja...

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

a_j_d_a  

član od: 15.2.2014

sporočila: 11

28. feb 2014 17:03

marjja je napisal/a:

Ajda, a lahko kaj več poveš o brezglutenskih živilih v Eurospinu? Kaj še imajo? Jaz namreč ne hodim tja, le občasno se peljem mimo. A tudi brez laktoze?



marjja

 

Tudi jaz sem bolj redko tam, imam samo nekaj priljubljenih artiklov, ki jih hodim iskat tja, ampak si takrat naredim dovolj veliko zalogo, da mi naslednjih par tednov ni treba tja.

 

Te drobtine bi priporočila tudi tistim, ki sicer lahko uživajo gluten, saj vpijejo veliko manj olja in bolj hrustljave so. Pakirane so v škatli, na njej piše Impanatura in tisti značilen prečrtan klas je narisan gor.

 

Opazila sem še, da na vseh čipsih (razen na tistem s papriko) piše "brez glutena". (večina čipsev ga namreč vsebuje).

Brez glutena sem opazila tudi na mešanici 14 vrst zelenjave (zamrznjeno).

 

Kako je z laktozo, mi pa na srečo ni treba vedeti

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

5. mar 2014 13:01

K sreci imamo Eurospin takorekoc za vogalom. K sreci zato ker sem zasvojena z njihovim kavinim nadomestkom na osnovi jecmena. Che buono!

svenska

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

5. mar 2014 14:33

Jaz pa opažam da sploh ni kaj ceneje samo v manjše embalaže je pakirano, pa je navidezno ceneje, je pa to opažanje večine moje okolice.. jaz sem to opazila ene 3x, večkrat pa tudi noter nisem bila, bom pa šla sedaj spet pogledat po teh artiklih ki jih vsi hvalite.

testeninca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2014 14:43

svenska je napisal/a:

K sreci imamo Eurospin takorekoc za vogalom. K sreci zato ker sem zasvojena z njihovim kavinim nadomestkom na osnovi jecmena. Che buono!

Je sladkan? Tole pa moram pogledat, kako izgleda.

Testenica, količin pač ni težko preveriti in zanesljivo pri večini izdelkov ni tako, da bi bila nižja cena posledica manjše količine. 1l je povsod enak, 1/2 kg tudi. Je pa seveda možno, da je pri nekaterih artiklih tako.

 

rimljanka

romberk  

član od: 5.2.2014

sporočila: 1

5. mar 2014 20:28

Živjo,

Mene pa zanima, kaj mislite o njihovi ricotti? Vem, da gre za tako imenovano sirarsko, albuminsko skuto, ki jo pridobivajo iz sirotke. Ne vem, kakšne so ostale ricotte, ampak tale eurospinova je meni na okus fantastična, če pa pogledaš na prehranske vrednosti, sploh niso strašljive. Napram kaki kisli smetani ali pa mascarponeju vsebuje dosti manj maščob, več beljakovin in je dosti manj kalorična.

Gre zaupati tem podatkom?

romberk

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2014 20:35

Ja, seveda, albuminska skuta je narejena iz sirotke, ki je praktično brez maščob, poseldično je pač manj kalorij na enoto mase izdelka.

rimljanka

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

7. mar 2014 10:04

rimljanka je napisal/a:

svenska je napisal/a:

K sreci imamo Eurospin takorekoc za vogalom. K sreci zato ker sem zasvojena z njihovim kavinim nadomestkom na osnovi jecmena. Che buono!

Je sladkan? Tole pa moram pogledat, kako izgleda.

Testenica, količin pač ni težko preveriti in zanesljivo pri večini izdelkov ni tako, da bi bila nižja cena posledica manjše količine. 1l je povsod enak, 1/2 kg tudi. Je pa seveda možno, da je pri nekaterih artiklih tako.

 



rimljanka

Ne, na sreco ni sladkano rimljanka, se dodaten razlog da tole pijem s se vecjim uzitkom. Ce bi imela skatlo zdaj pri roki, bi navedla tocne sestavine ampak takole po spominu lahko povem, da je notri priblizno tretjina kave, preostalo pa jecmen oz. jecmenov slad, celo nekaj pripravka iz rzi je notri. Moj nacin priprave je naslednji: priblizno pol deci mrzlega mleka in dva deci vroce ali vrele vode prelijem preko dveh zvrhanih kavnih zlick jecmenove kave, premesam in dobim krasen napitek z belo penico na vrhu.

Prilagam link ker sem prevec racunalniskega analfabeta, da bi znala prilepit sliko

http://www.tamtamofferte.com/scheda-prodotto.asp?id=147518

svenska

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

7. mar 2014 10:47

Sicer ne spada pod Eurospin, ampak glede kavnega nadomestka - meni je odličen belgijski YANNOH - 250g (za cca 160-krat) stane 10 evrov, dobi se v Kalčku, pa v spletni trgovini Mercatorja je, mogoče tudi v Mercator Centru. 

 

http://cs.ilgiardinodeilibri.it/data/gallery/y/yannoh-instant

Sestavine: ječmen, rž, cikorija, želod.

Brez dodanega sladkorja in kave. Sicer naj bi bile sestavine BIO izvora, ampak to res ni razlog, zakaj ga kupujem. Tudi Bianca je dobra, ampak Yannoh je meni osebno preprosto bolj okusen.

vesoljka

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

7. mar 2014 11:48

Rimljanka, dobi se tudi kavni nadomestek (pražen topen ječmen, brez prave kave,nesladkan) v 200g embalaži.

beva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti