Navada, razvada ali rahla zasvojenost

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 30. avg 2006 18:10 | ogledi: 2.742 | odgovori: 31

Pozdravljeni!!

Brez katerih stvari ne morete biti vsak dan ali teden ali mesec....kaj ne sme manjkati v vaši blizini... vaših omarcah ali hladilniku....

jaz dan začnem in končam vedno s temi stvarmi: sirom, čokolado, polnozrnatih albert keksov in zelenim čajom....brez tega ne morem biti ...moja razvada in rahla zasvojenost ....Zato je hladilnik vedno nabit z različnimi sirim in namaznih sirov...omarce polne zeliščnih čajev in zelenih, ki jih vedno pijem grenke brez sladkorja ....v moji bližini celo v spalnici v predalih pa se skrivajo čokolade ....in mizo vedno krasijo polnozr.keksi ....

kaj pa vaša ????

l.p

vegeterianka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. avg 2006 18:53

Ne morem biti brez Kulinarike.Kava, res ne sme zmanjkati, drugače če imam pri roki kakšno čokoladico je v redu, če ne pa ravno tako. So pa druge stvari brez katerih tudi ne bi mogla, vendar bi šla iz teme, no, mislila sem na glasbo. lp Anamarija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

30. avg 2006 19:15

Moj jutranji obred je velika bela kava in kos polnozrnatega kruha z Latto. Ne vem, kaj mora prit vmes, da se temu odpovem. Drugače pa nič takega. No, še nekaj je. Če kupim kakšno bomboniero "za-vsak-slučaj-če-jo-bo-treba-komu-na-hitro-dat", me tako dolgo žuli, da jo pojem. Naenkrat. jasna

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

30. avg 2006 20:28

Ugotavljam, da sem tudi jaz postala malo zasvojena s tole spletno stranjo ... Ni dneva, da ne bi prečekirala receptov! Sem kar malo živčna, če jih ne! (Najbrž trenutna kuharska mrzlica.) Jaz pa težko zmorem dan brez zelene solate. 75% naših kosil sestavlja tudi zelena solata (mehka, endivja, motovilec ... vseeno!), drugače pa paradižnikova, kumarična, krompirjeva ... Če ne moram pa vsaj kakšno jabolko ali pa kaj takega. Sladkarij se pa odvajam ... Tako da sem zdaj zasvojena z žvečilnimi in jih ponavadi v eni uri požvečim kar pol pokca. Slabo za zobe, a tako vsaj ne jem. Me doma že zafrkavajo, da se odvajam kajenja. Kaj bi bilo še? Mislim, da se zdaj kar konča, ker sem čez poletje nekoliko spremenila svoj jedilnik. No, sem se pa zdaj navadila na zajtrk, takoj ko vstanem, tako da brez tega ne gre. Kave pa (zaenkrat) še ni na vidiku! :) LP Muffsy

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

30. avg 2006 20:33

Ne boste verjeli ampak obvezno, obvezno in res obvezno sem 100krat na dan na kulinariki. Na morju mi je blo čist beden k ni blo dostopa do interneta. Drugače pa tudi pri meni ne sme manjkat čokolada, ker mi vsak dan okoli enih cukr pade. Upam pa, da bo kmalu tek za rekreacijo tista stvar brez katere ne bo mogel miniti dan. Držite pesti. alexis

Kajica  

član od: 11.7.2005

sporočila: 78

30. avg 2006 20:45

Vsak dan nevemkolikokrat čekiranje maila - s tem sem res zasvojena in si grem že včasih sama sebi na živce. Od hrane pa jogurt. Vsak dan vsaj enega, če ne dva:) Imam pa včasih take občasne napade ali navade, ki so mi " v trendu" en čas , potem pa kar izginejo in jih več ni:) lepo se imejte! Kajica

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

30. avg 2006 21:21

no js sem tudi počasi zasvojena s to stranjo, ker jo moram vedno pregledati, ne glede na to kdaj pridem domov, vedno pregledam noverecepte, preberem forum. drugače pa seveda ne morem brez čokolada, in tudi ne brez tega da vsaj enkrat na teden ne bi spekla kakšnega peciva, pa četudi ga gre peči ob desetih zvečer. aja drugače pa v mojem stanovanju ne sme manjkati čajnih svečk, ki jih ogromno pokurim, ter seveda eteričnega olja, ki je vedno v svečnikih. verjetno če bi se malo poglobila, pa bi se še kaj našlo brez česa ne bi mogla biti. brkn83

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

30. avg 2006 21:33

Muffsy en predlog kako se odvaditi sladkarijam....osebno sem čisto zasvojena z čokolado.... vendar odvajala pa sem se od slanih zadev kar mi je tudi uspelo super....FORMULA: narezala sem si 2 velika korenčka na drobne palčke in jih jedla kadar me je napadla lakota ali želja po bobi palčkah in drugih slanih zadevah.....jedla korenčkove palčke tudi ob 21.00 zvečer .......ker cigumiji so res malo slaba izbira sploh če jih toliko pozvečiš na dan..... drugače pa držim pesti pri odvajanju ker moram reči, da tukaj pa nisem jaz močna osebnost, ko gre za čokolado saj sem dobesedno zasvojena že 5 let z njo in pojem eno celo na dan do dve .....največ sem, zdržala brez nje 10 dni vendar padla v tako močno krizo da sem rekla pa " j.... odvajanje "....sreča nimam težav z težo l.p. vegeterianka P. S . vem da čokolada bolj škoduje zobem kot zvečilke Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 30. avg 2006 21:35:42

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. avg 2006 21:40

Moja zasvojenost je jutranja kava pred službo, s prijateljico okoli osme ure zjutraj, vedno v istem lokačku, skoraj vedno pri isti mizi, tako že leta in leta....kave sploh ne naročava več, ker ko vidijo prvo od naju, k mizi že prinesejo obe kavi, saj tako vedno enako pijeva... Ob sobotah in nedeljah zjutraj pa se ne pustim motiti ob jutranji kavi in prebiranju časopisa...pol ure traja ta moj obred in če se zgodi karkoli nepredvidenega, sem ves dan nervozna... No, Kulinarika in e-pošta pa sta virtualni odvisnosti.... Mamamia mamamia

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

30. avg 2006 21:51

Brez jutranje kave ne grem nikamor, in to je ob enem tudi edina kava na dan,kasneje je ne pijem več. Seveda ob razvade in navade spada tudi čokolada, ter brez sadja ne morem, in ne mine dan da ga ne jem. Pod zasvojenost pa ja absolutni zmagovalec KUL. mamazeljka

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

30. avg 2006 21:53

Vegetarianka, prav imaš tole glede zob. Žvečilne žvečim ob res hudih napadih, zato da me za kakšno uro zaposlijo, ne mislit, da vsako uro! Drugače sem se pa na začetku odvajala tako, da sem ob napadu sladkosnednosti jedla - limone. Saj zdaj mi že nekako od pomladi gre. Skenslala sem kupljene piškote, čokolado, sladoled ... In jih nadomestila z oreški (samo občasno, ne nažiram se z njimi). Jem samo doma spečene "sladkosti" (pa to je redko, dvakrat, trikrat na mesec). Peciva in piškote s kulinarike bom pa pekla šele za očijev rojstni dan oktobra. Drugače pa tole glede korenčka ne bo šlo, ker po 17. uri nič več ne jem, samo še pijem vodo in nesladkan čaj. Zato uporabljam žvečilne ... Vseeno hvala! :) Muffsy Sporočilo je spremenil(a) Muffsy dne 30. avg 2006 21:54:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti