Pecivo, torta, pogača, pita ???

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

tema odprta - 30. avg 2006 17:23 | ogledi: 6.535 | odgovori: 11

V nedeljo imamo srečanje AMC.

Ker bo tudi tekmovanje slaščic, vas prosim za kakšno res dobro ideo. Ker nisem ravno vešča v tem, vas prosim za kakšen enostavni recept.( nekaj takega , da se samo meša , vtakne v pečico in da rata še taki slabi slaščičarki.

Pred par leti sem naredila torto...ki jo imenujem ČRNA KATA, čokolada , pa kisla smetana, pa orehi.....pa pride mojster Vinšek do nje in reče....TO JE PA KR NEKI- in je šel naprej....sem bla kr mal užaljena- takrat je ocenjeval pristno domače pecivo....ker smo iz cele SLO....od prekmurskih gibanic, belokranjskih pogač,......moja je bla pa mestna-kr neki...haha, torej mogoče mi rata skupi z vami, da vsaj pogleda !!

Pecivo bo kar nekaj časa stalo, preden naš Janez Vinšek odloči zmagovalca.

hvala v naprej

Petra 1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. avg 2006 20:02

Marmorni kolač, domači prijatelj, škofov kruh - to peče moja mama, ko hoče nekaj na hitro "zmešat i na pleh zlit" Hitri zavitek (v bazi je pod imenom Pecivo na suho) - ta rata vsakemu. Pecivo s kislo smetano: spečeš temen biskvit, prerežeš, namažeš z marmelado in kislo smetano, po vrhu preliješ s čokoladno glazuro. Jaz sem zadnjič pekla biskvit s kremo iz višenj in pudinga, tudi precej enostavno. Kolač z jabolki: gneteno testo, jabolka, preliv iz snega Citron rezine: vafel oblatne, vmes krema in biskvit iz orehov. Rum kocke: biskvit, potresemo z orehi, prelijemo s sirupom iz ruma in sladkorja, prelijemo s čokoladno glazuro. Munchmallow: temen biskvit, sneg, čok. glazura (zelo hitro in dobro) Kavni kolač: biskvit s kavo, polnjen s kavno kremo. Tu je nekaj idej, če te zanima kateri recept, povej. Atina

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

30. avg 2006 23:19

Marmorni kolač, zebrino pecivo, pecivo na suho, jabolčna pita,rulada, ki se ne peče, rum kocke... Veliko receptov je, ki bi jih po moje brez problema naredila. Malo pobrskaj v bazi receptov, ali pa napiši če te kaj zanima, pa ti bomo pomagali. LP! fakin712

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

31. avg 2006 8:27

Kokosove rezine, sončni vzhod, razne rulade, jabolčno pecivo, rafaelo rezine, smrkci, bajadera, tipično slovenska je potica, pa kakšna pita, gibanica( to pa zahteva več znanja, časa in tudi izkušenj, da uspe). Pekarica

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

31. avg 2006 8:53

mogoče rulada z orehi in kislo smetano, ali pa rulada premazano s kremo in v sredi banana, ali pa mini potičke, orehove malhice, bananin marmorni kolač, kokosova salama kot trdo kuhana jajčka, breskvice, gobice, bounty pecivo, kinder pingvi, kokosove rezine, hitra pita. peresce

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

31. avg 2006 9:16

Kaj pa Nušine rezine, pa rafaelo kroglice, tiste z medom in sladko smetano, brez mleka? Lp Dolores

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. avg 2006 13:33

Draga Petra1 Speci tisto, kar misliš, da znaš. Kolegice so ti že dale nekaj easy namigov in jaz ne bi tu nič več konditorskega dodala. Če dovoliš, pa bi ti pozornost preusmerila nekam drugam. Namreč, praviš, da imaš druženje interesne skupine, ki ji pripadaš. Key word je druženje. Koncentriraj se na element druženja. Dodana vrednost je v druženju in ne v tekmovanju. Če je fazon v tem, katera bo naredila najbolj všečno pecivo nekemu characterju, ki v nedeljo popoldne nekaj arbitrira (upam, da ne arbirirara sam, da je vsaj več članov ocenjevalne komisije, to že en elementaren red zahteva) - potem je škoda vsakega jajca in vsake moke. Plus, malo me je šokirala tvoja pripoved (izvajam iz zgodbe, tako kot si jo zapisala, ne poznam nobene osebe in tole naprej ni ad hominem, temveč ad rem): skladno z njo si en lik, ki je vsaj v enem delu tudi ekonomsko odvisen od prodaje AMC posode, dovoli biti tako enolikan, da blekne, da tole je pa KR NEKI. Kr neki je oznaka za manire takega lika. Nihče, ki ima vsaj malo omike, ne uporablja takega vokabularja vis-a-vis svojih kupcev/dobaviteljev. Če bi bila na tvojem mestu, bi na druženje z veseljem v srcu in pesmijo na ustih prinesla točno enako pecivo, kot si ga že prejšnjič. Če bi se slučajno kdo ponovno drznil blekniti, da je tole KR NEKi, bi odvrnila, da sem upala, da se je od zadnjič že kaj naučil, ker pa se ni, da bom naslednjič prinesla točno isto, da se bo morda drugič že naučil. This is how a lady handles things. Pa še nekaj o ženskah in tekmovanju: ženske tekmujemo samo v tistih panogah, za katere vemo, da bomo zmagale ali pa vemo, da bomo že na štartu "zlomile okončine" (tole je figurativno)vsem konkurentkam, tako da tekmovanja v bistvu ne bo. Ostale "risanke" so za fantke. Vseh starosti. Vendelina jr.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

31. avg 2006 14:36

Bravo Vandelina ,se pridružujem tvojim ugotovitvam ,sem se pa spomnila enega svojih srečanj ,ko sem še prodajala "taperver "posodo .Na srečanja smo vedno prinesle peciva ,izbrana so bila najbolj izvirna in seveda nagrajena z posodo . Ker rada pečem sem se odločila,da bom naredila labode-iste sestavine kot za princeske .Dejansko sem se za to pecivo odločila zato ,da sem z njimi počastila dekleta v svoji skupini . Labodi so bili res lepi,preživeli so tudi transport od M.SOBOTE do Maribora,dobila sem prvo nagrado ,dekleta so se posladkala ,jaz sem pa na koncu bila žalostna ...............kajti ena skupina deklet me je obtožila,da sem pecivo kupila v slaščičarni ........................,od takrat nikoli več nisem na nobeno srečanje nosila s sabo peciva .... LEP SONČEN DAN VAM ŽELIM Marta

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

31. avg 2006 16:43

HVALA VSEM !!!!! Posebno pozornost bom namenila Vandelini jr. kajti vse sem le na hitro preletela, njen dopis pa se mi zdi , da je vreden malo analitičnega čitanja. -Kakor sem na hitro preletela...FULL VŠEČ !!!! hvala.....ma sej nisem zdej 3 leta nič naredila - ker mi je blo trapasto....zdej sem se pa že malo ohladila in sem se kar tako malo poigrala z mislijo, kaj pa če kaj naredim. In potem mi je padlo na misel ...kaj pa lahko naredim?...in tu ste mi priskočile na pomoč, hvala. Prekmurka...poznam ta občutek, ampak važno, da veš ti v srcu...ostali pa bodo morali sami s tem razčistiti. V glavnem še enkrat iskrena hvala, zdej grem pa pod gobe napisat kako je bilo na Pokljuki. papa Petra 1

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

31. avg 2006 16:57

Kakavov šarkelj (kuglof) z višnjami! LP gordana

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

31. avg 2006 18:45

Še ena ideja: spevi pecivo po receptu za Sacher torto, le da ga vliješ v kvadratast pekač in prerežeš na pol, nadevaš z marelično marmelado in preliješ s čokolado. Lahko narežeš na rezine. Je zelo lepo za pogledat pa full dobr za jest. biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti