Solatne polivke

neznan uporabnik

11. dec 2001 13:54

Iščem dobre recepte za krompirjevo solato, kakšno solato iz testenin ali kaj podobnega. Po možnosti brez kisa. Lp! Beti

neznan uporabnik

11. dec 2001 15:31

Hvala vsem za dobre recepte! Trenutno sem na sadni dieti (božič in novo leto se nevarno bližata, kar pomeni kalorije, kalorije, kalorije,...), zato bom vse te okusne omake preiskusila naslednji teden. Odgovor Maji glede vinaigrette: recept je zelo preprost (dva dela olja, en del kisa, sol, gorčica), vendar sem po dolgih letih preiskušanja končno ugotovila v čem je skrivnost: olje in kis (tudi gorčica) se morata ujemati. Moja trenutno najboljša vinaigrette je narejena iz grškega olivnega olja, "svetlega" vinskega kisa in estragon gorčice. Pozdrav, Helena

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. dec 2001 14:22

Hojla! Potrebujemo za VINAIGRETTE omako : čebulo,petršilj ,česen, sol, poper, gorčico, olje, razredčen kis, 1 trdo kuhano jajce,kisle kumarice ,kapre.Vse sestavine sesekljamo ,pomešamo z oljem, kisom gorčico in polijemo po poljubni solati. Količine- odvisno koliko imate solate. MARTIKA Marta Vidovič

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. dec 2001 14:41

BETI,pozdravljena, zelo dobra je krompirjeva solata z vinaigrette omako, (recept sem že poslala) sama pa dostikrat naredim polivko iz majoneze, kisle smetane ,razredčim z kisom od vloženih kumarc,solim in popram,to polivko uporabljam tudi za testenine in ji dodam še malo kečapa. MARTIKA Marta Vidovič

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

13. dec 2001 20:38

Zelo enostaven recept in tudi neredilen za solato je naslednji JOGURTOV PRELIV 1 tekoci jogurt sok 1/2 limone sol Vse skupaj zmesas in prelijes preko solate. V preliv lahko zamesas se sveze sesekljan petersilj in poper ter strt cesen. LP Peter Peter

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

14. dec 2001 17:14

Se en odgovor Maji: Vinaigrette: 2 trdo kuhani jajci, 1 surovo jajce, 2 caj.zl. ostre gorcice, 1/2 caj.zl. svetlega popra, 1/2 caj.zl. soli, 1/2 zelenine soli, 1 noz.konico cesna v prahu, 2 caj.zl. kaper, 1 sred.veliko cebulo, 4 jed.zl. rdecega vina, 6 jed.zl. vinskega kisa, 8 jed.zl. jedilnega olja. Trdo kuhana jajca olupiti in prepoloviti. Razdeliti rumenjak in beljak iz surovega jajca in vse rumenjake kremasto zmesati. Gorcico, sol in zelenino sol, poper ter cesnov prah vmesati med kremaste rumenjake. Z eno salico vroce vode vse zaliti in lepo na tanko zmesati. Cebulo olupiti in zrezati na majhne kockice, zrezati tudi kapre in oboje zmesati z vinom, kisom in oljem in iz vsega zmesati polivko ali omakco. Vse skupaj postaviti na hladno za pol ure. Ce zelite lahko kuhane beljake na fino nasekljate in pred postrezbo dodate v polivko. Takle vinaigrette se prilega pri spargeljih, krompirjevi, mesani zelenjavni solati, fizolovi solati in pri kuhanih articokih. Pozdrav vsem Henri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti