Krhko testo za pite

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

tema odprta - 29. avg 2006 14:46 | ogledi: 7.233 | odgovori: 5

Na pomoč. Pred leti sem imela en fenomenalen recept za skutino oz. jabolčno pito. Nekje sem ga založila in ga tudi slučajno ne najdem. Spomnim se samo, da je recept vseboval 30 dkg ostre in 30 dkg mehke moke, ki si jo moral skupaj s pecilnim presejati, mislim da 50 dkg margarine, jajca-evo to že več ne vem koliko, posebnost je pa bil 1 dcl belega vina. Skuta pa se spomnim, da se je morala mešati z sladko smetano.Kolegica, ki mi ga je dala pojma nima o čem govorim, kar potrjuje dejstvo da postajamo z leti senilni, vem pa da ga je dobila od sestrične s primorskega konca. Res je bila pita fantastična, ker je bilo testo super krhko. Če katera ve o čem govorim se naj prosim javi.

jass

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8694

29. avg 2006 15:02

Če se drugega ne spomniš, orjentiri se po sistemu: 3-2-1, se pravi: moka-margarina-sladkor. Jaz bi vzela 60 dag moke presejano s 1/2 vrečke pecilnega, 30 dag margarine, 15 dag sladkorja, 3 rumenjaka, naribano limonino skorjico, 2-3 žlici ruma. Za nadev je pa itak vseeno, po želji, naribana jabolka, sladkor, cimet, ali pa jabolka na kratko podušena na malo masla... Skuta zmešana s sladkorjem, vanilin sladkor, sneg 3 beljakov, ki so ostali od testa... Daj prosto pot domišljiji. Pozdravček!

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

29. avg 2006 17:26

Hvala bom poskusila malo eksperimentirat. Če bo uspelo pa javim. jass

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. avg 2006 19:37

Moj recept pravi tako: 60 dkg moke, 40 dkg maščobe, 20 dkg sladkorja (res je 3:2:1!), 1 rumenjak, 0"5 dcl vina, 0"5 pecilnega. Nadev je jabolčni. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti