Pomoč glede testenin posebne vrste

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. avg 2006 10:02

zakaj pa ne bi testenin z okusom gozdnih sadežev naredila za desert - prelite s čokoladno omako (sladka smetana, čokolada)? Lisa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. avg 2006 10:09

Za Gozdne sadeže bi jaz čez polila ricotto. Za čilijeve bi naredila polivko iz fižolne mase in grenke čokoalde (to vse imajo na stojnicah z mehiško hrano, tako da se ni treba posebej mučiti z dokončanjem. Vendelina jr.

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

30. avg 2006 10:15

vendelina jr. kako to misliš z ricotto - saj jo poznam vendar je v kuhinji ne uporabljam prav veliko zato te prosim za kak nasvet lisa - sliši se okusno mogoče res zmaga ta ideja s čokolado in smetano :) njami cuki

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

30. avg 2006 10:58

Enostavno poliješ z jogurtom, sadnim ali recimo vanilijevim in pogreješ. Lahko še potreseš z orehi, mogoče dodaš rozine ... Vsekakor sladka varianta. Lp Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. avg 2006 12:28

Kaj pa če narediš tele testenine z gozdnimi sadeži kot prilogo k divjačini, po njih pa preliješ malo brusničnega marmelade? Ali pa jih narediš kot sladek narastek z raznim jagodičevjem? Žafranove poskusi naredit s kakšno lahko omako na bazi smetane, tiste z baziliko morda samo preliješ z dušeno poletno zelenjavo, zrezano na majhne kose in malo dušeno na olivnem olju - recimo paprika, bučke, paradižnik, česen, čebula, malce sveže bazilike in peteršilja, žlička vina, in to je to? Mamamia mamamia

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

30. avg 2006 12:36

ja sem že slišala, da take stvari dobro pašejo k divjačini :) tako, da imam tudi to varianto v rokavu :9 ampak pravijo, da je tut dobro divjačino težko pripraviti :) tako, da hvala za ideje, če se pa še kakšne spomnite pa le na plano z njo - več kot jih bo lažje se bom odločila :) cuki

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

30. avg 2006 12:57

Testenine z gozdnimi sadeži bi jaz naredila v obliki narastka z dodatkom skute. Skuhaš testenine. Zmešaš skuto, jajčka in sladkor, mogoče še malo kisle smetane in vanilijev sladkor, dodaš še kakšen gozdni sadež (zmrznjene borovnice, maline..), primešač testenine in vse skupaj v pečico, da se zapeče. Pa dober tek Alekna alenka5

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. avg 2006 13:08

Imajo te posebne testenine tudi poseben okus, ki ga okusiš tudi z omako? Sprašujem zato, ker sem zelo rada kupovala črne rezance, potem pa sem v enem trenutku ugotovila, da nimajo prav nobenega okusa. Ko daš zraven neko omako, ki je izrazitega okusa, se mi jed ni zdela nič drugačna, kot če bi jo naredila z navadnimi rezanci. mimika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. avg 2006 13:17

Ricotta: V kozico daš malo masla, ga stopiš, temu pa dodajaš malo ricotte in malo mascarponeja, mešaš, da se stopi et voila...sladkasta, pa ne preveč polivka. Če daš namesto mascarponeja feta sir, dobiš bolj slano zadevo - če daš zraven še koščke lososa in vse skupaj premešaš, imaš će novo polivko, ampak je bolj primerna za navadne rezance. Tudi ni za odmet, če v kombinacijo ricotta+feta daš kaj sesekljane rukole, pa malo oparjene in sesekljane blitve.... Vendelina jr.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

30. avg 2006 14:02

Me je že mamamia prehitela... za rezance z gozdnimi sadeži bi tudi jaz svetovala kako močnejše rdeče meso. Mogoče tudi kakega purana v naravni omaki z malo zelenjave... recimo korenček in stročji fižol.... tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti