Pomoč glede testenin posebne vrste

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

tema odprta - 29. avg 2006 14:37 | ogledi: 3.297 | odgovori: 23

pOZDRAVLJENI

eko moje prve objave in že prvega problema :)

in sicer me zanima sledeče, če mi kdo lahko pomaga. na popotovanju sem si nabavila testenine različnih okusov sedaj pa me zanima če imaste kakšne recepte in ideje kako jih pripraviti. In sicer imam naslednje vrste testenin :

široki rezanici okus gozdni sadeži

široki rezanci okus bazilika

široki rezanci okus žafrana

in široki rezanci okus čilija.

hvala miljonkrat za pomoč

cuki

cuki

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

29. avg 2006 14:46

Ja kje si pa to staknila,znajo biti zanimivi![: Jaz bijih naredila samo z drobtinicami ,ali pa tiste z okusom gozdnih sadežev z drobtinicami in orehi, ostale pa samo malo zabeljene z maslom ,pa kakšen košček meska zraven ,takega brez izrazitega okusa(piščanec ali puran ) naravno pečenega ,da bi prišel okus testenin do izraza! Lep dan! val

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. avg 2006 15:06

Velikor azličnih testenin so imel v Hoferju, samo mislim, da je bila takrat akcija, ker ko sem jih hotela kupiti kasneje, jih med makaroni na polici nisem našla. Loni Makaroni

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

29. avg 2006 15:10

aha kar se testenin tiče sem tut jaz vidla da jih imajo v hoferju ja, sama pa sem jih kupila na potepanju po italiji....sem na smučariji na Kromplatzu odkrila super trgovino s rakimi rečmi, da ne omenjam balzamičnega kisa s figami njami odličen tako, da dajte še kak nasvet k bi res rada naredila te testenine na kak poseben način sploh tiste z gozdnimi sadeži :) razmišljala sem, če bi jih skombinirala z malinovim balzamičnim kisom kaj mislite???? hvala cuki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. avg 2006 16:11

Ja, loni, prav imaš. Akcija je bila. To jaz "zamerim" zgoraj omenjeni firmi, da ima akcije, ki ti povedo za neko OK stvar, potem je pa nikoli več (ali naključno čez 5 mesecev) ne srečaš več. Imeli so tudi take testenine, ene 2 vrsti sem kupila tudi jaz. rimljanka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. avg 2006 16:12

Je res to ampak, če bi skoz meli vse izdelke, ki so 1x v akciji bi morali za 3x povečati trgovino. jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. avg 2006 16:39

Testenine različnih okusov in v različnih barvnih odtenkih sem jaz kupila v benetkah. Imajo kar vam srce poželi, je pa precej zasoljeno. lp Vesna

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. avg 2006 19:34

Jaz bi ti za rezance z okusom bazilike svetovala kombiniranje s paradižnikom oz. poletno mediteransko omako (seveda pri pripravi omake izpustiš začimbe in za začetek manj soliš). Mislim, da bi pasalo zraven tudi bučke, pečene na žaru. Okus žafrana bi jaz kombinirala s smetano in piščančkom, probaj postopoma dodajati še curry in pa arašide. Rezance z okusom čilija.... hm, jaz bi jim dala zraven kako mesno zadevo... mogoče na koščke narezano govedino in temno zeleno papriko, vse skupaj na hitro popečeno na žaru (ali v ponvi) in zalito z malo vode, juhe (ali rdečega vina za ljubitelje), da dobiš več omake. Lp, tjas

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

30. avg 2006 9:30

tjas hvala za super nasvete...kaj pa mi priporočaš za k rezancem okusa gozdni sadeži? cuki

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

30. avg 2006 9:32

Polivko na osnovi sadnega jogurta? Lp Dolores

cuki  

član od: 29.8.2006

sporočila: 21

30. avg 2006 9:41

zanimivo ja poivka na osnovi jogurta, jaz bi že pojedla.ampak kako pa mi priporočaš da to narediš - polivko iz jogurta namreč? kaj pa sploh vi mislite, da bi te testenine gozdni sadeži naredila bolj na sladko al na slano ? mogoče kak predlog za pripravo s kakšnim mesom, al pa kak predlog za pripravo bolj kot sladica? hvala vsem še enkrat :) cuki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti