Kuhanje golaža

neznan uporabnik

tema odprta - 6. dec 2001 23:47 | ogledi: 6.034 | odgovori: 2

Pri kuhanju golaža vedno dodam rdeče vino in paradižnik, da je meso bolj mehko. Pred kratkim pa sem od neke izkušene kuharice slišala, da moram omenjene dodatke dodati šele na koncu, ker je meso drugače žilavo. Ima kdo od vas izkušnje o tem ali nove predloge za kuhanje dobrega golaža?

Helena

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

7. dec 2001 14:17

Jaz pri golažu obveznočebulo narežen na lističe, ker se veliko lepše razpusti, kot če bi jo na kocke.Paradižnik pa tudi jaz dam tik pred koncem, ker se mi zdi, da da boljši okus.Pravijo pa , da če kuhaš krompirjev golaž, ali kar koli kjer je krompir, je treba dati paradižnik šele takrat, ko je krompir mehak, ker drugače ostane trd.Mogoče ste to zamenjali, ker pri golažu ni problem v tem, da bi bilo meso pretrdo, temveč zaradi okusa.Vino pa dam nekje na sredi kuhanja, da alkohol lepo izhlapi, aroma pa ostane.Če želite malce drugačen golaž, pa lahko dodate par narezanih kislih kumaric in eno na koleščke narezano klobaso, pa tudi kakšna gobica ni odveč.

Prospero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 8

9. dec 2001 17:42

Tudi jaz imam podobne izkušnje. Paradižnik se pri zelenjavnih jedeh (krompirjev golaž, bučke, kumarice ipd.) doda na koncu, ko je zelenjava že mehkja, pri golažu pa to ni problem. Pri izboljšanju golaža pa je že rene napisala, več pa tudi jaz ne vem. Pozdrav Tomaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti