Kam z breskvami?

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

tema odprta - 28. avg 2006 20:23 | ogledi: 3.555 | odgovori: 3

Tast mi je prinesel celo gajbico breskev. Ker mi seveda že gledajo na vseh koncih ven, bi Vas prosila za kakšno idejo, kam z njimi. Ne bi kuhala marmelade, ker se mi ne splača, jo s fantom namreč čisto premalo pojeva. Razmišljala sem, da bi jih shranila v skrinji tako kot slive in ob priliki naredim breskvine knedelje. Je kdo že poskusil to? Peciva zdaj nimam časa pečt, ker imam pred sabo še 2 izpita, sploh pa delam na tem, da grejo kile dol in ne gor. :)

Torej? Na dan z idejami. Hvala vsem že v naprej.

Lep večer, Karmen

jessy6

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

28. avg 2006 20:58

kaj pa kompot? Prevreš in osladkaš vodo, ko se ohladi v kozarce nareži breskve, dodaj nekaj klinčkov (po 3 v kozarec), zalij z vodo. Zaprte kozarce daj v pečico ( poglej v navodila, sigurno imaš napisano kako se vkuhava sadje in zelenjava). marelica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

28. avg 2006 21:24

Moje breskve so v skrinji pripravljene za peciva in sladoled,nekaj pa je vloženih-kompot. Vesna Leben

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

28. avg 2006 22:00

Hvala, jih bom res dala v skrinjo...za knedelje, peciva, sladoled, frapeje...Pa jutri za zdravo,ne preveč kalorično sladico po kosilu - breskov kompot. Lp, Karmen jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti