jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila:764

tema odprta - 28. avg 2006 20:23 | ogledi: 2.677 | odgovori: 3

Tast mi je prinesel celo gajbico breskev. Ker mi seveda že gledajo na vseh koncih ven, bi Vas prosila za kakšno idejo, kam z njimi. Ne bi kuhala marmelade, ker se mi ne splača, jo s fantom namreč čisto premalo pojeva. Razmišljala sem, da bi jih shranila v skrinji tako kot slive in ob priliki naredim breskvine knedelje. Je kdo že poskusil to? Peciva zdaj nimam časa pečt, ker imam pred sabo še 2 izpita, sploh pa delam na tem, da grejo kile dol in ne gor. :)

Torej? Na dan z idejami. Hvala vsem že v naprej.

Lep večer, Karmen

jessy6

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

28. avg 2006 20:58

kaj pa kompot? Prevreš in osladkaš vodo, ko se ohladi v kozarce nareži breskve, dodaj nekaj klinčkov (po 3 v kozarec), zalij z vodo. Zaprte kozarce daj v pečico ( poglej v navodila, sigurno imaš napisano kako se vkuhava sadje in zelenjava). marelica

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

28. avg 2006 21:24

Moje breskve so v skrinji pripravljene za peciva in sladoled,nekaj pa je vloženih-kompot. Vesna Leben

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

28. avg 2006 22:00

Hvala, jih bom res dala v skrinjo...za knedelje, peciva, sladoled, frapeje...Pa jutri za zdravo,ne preveč kalorično sladico po kosilu - breskov kompot. Lp, Karmen jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Nagradna igra

Kolikšni del redne ponudbe svežega mesa je v HOFERju slovenskega porekla?

Število odgovorov:

O POKROVITELJU »
O NAGRADAH »
POGOJI SODELOVANJA »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtjohana
Kaj danes za zajtrkanasteele
malo za hecrajko0028
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti