Cmoki - razlicne moke in nadevi

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 25. avg 2006 13:19 | ogledi: 6.871 | odgovori: 7

pozdravljeni,

zanima me kakšne cmoke delate iz katere moke in katero sadje uporabljate ali nadeve...jaz bom jutri probala narediti ajdove cmoke z makom z nadevom sliv ...recept sem našla in ga bom jutri testirala ..ker osebno ne uporabljam bele moke me zanima ali ima kdo idejo za kakšne cmoke malo drugače....

zanima me, če je katera probala narediti z čokoladnim nadevom ali skutinim nadevom...vendar skuta ni vmešana v testo ampak prav kot nadev nafilana v cmok?? Če je katera uporabljala skuto samo kot nadev bi prosila za recept ! Hvala.

l.p.

vegeterianka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. avg 2006 13:23

za testo se dobro obnesejo namesto moke tudi zmleti ovseni kosmiči. Iz njih delam tudi žlikrofe. Skutni nadev v cmokih delam enak kot za štruklje, le z manj jajci, kadar pa delam marelične ali češpljeve cmoke in mi ostane testo, naredim kakšen cmok tudi s koščkom čokolade. Je zelo dobro, čeprav nasitno. Lisa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. avg 2006 13:39

Odlicni so tudi ajdovi cmoki s skutnim nadevom, blizu Pule pa "nona" dela odlicne cmoke polnjene s cokolado. Mislim, da je testo pravzaprav enako kot pri slivovih cmokih, vendar namesto sliv na sredo polozi nekaj kosckov cokolade, ko pa so kuhani in odcejeni, pa jih povalja v kombinaciji sladkorja in naribane cokolade. fresh

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

25. avg 2006 13:53

FRESH hvallllla ...povedala si odlično kombinacijo zame...ajdova cmoki in nadev iz čokolade potem pa še povaljat enkrat v čokolado ...super....namreč sem odvisnica od čokolade in na dan moram pojesti celo čokolado do dve odvisno od potrebe ....zato je tole super ..... l.p vegeterianka s.p sklepam da se morajo malo cmoki ohladiti preden jih povaljaš v čokolado....in sladkorja upam da mi ni treba uporabljat Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 25. avg 2006 13:54:39

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. avg 2006 14:38

Vegetarianka! Malo jih ohladi, potem pa na hitro povalja v cokoladi in hop z njimi na kroznik! Jaz imam sicer to sreco (nekateri bodo rekli, da nesreco), da sladkarij niti slucajno ne maram, ampak kak tak cmok sem pa z veseljem pospravila! fresh

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

25. avg 2006 15:04

Da se jih naredit tudi iz polnozrnate moke. Teka

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

13. avg 2007 21:03

Po enem receptu sem delala skutine cmoke s pšeničnim zdrobom namesto moke pa se masa ni hotela strditi, tako da sem morala popraviti z moko. Zakaj se masa ni strdila? Ve kdo? gladiola

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

14. avg 2007 6:54

Vedno dodam nekaj ostre moke. kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti