Krema za princeske

eltiti  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1

tema odprta - 6. dec 2001 17:33 | ogledi: 5.175 | odgovori: 6

Ob bližajočih se praznikih, bi starše rada presenetila s sladico. Izbrala sem princeske. Na žalost nisem nikjer zasledila "pametnega" recepta za nadev oz. kremo.(če je le možno lahka krema). Prosim za vaše nasvete. Že vnaprej se vsem prav lepo zahvaljujem.

Maši.

Helena Turk

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

7. dec 2001 7:40

Jaz naredim princeske kar iz Dolceline skatlje. Nam se zdijo super-tudi krema je zelo dobra. Ce pa bi delala kremo sama, bi naredila taksno kot za kremsnite. LP Marta

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

1. okt 2004 16:53

Radi bi napolnila princeske s slanim nadevom.Ima kdo kakšno idejo?Na plan z njo. Vesna Leben

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

1. okt 2004 17:31

Za sladko (klasično) kremo: - 1 l mleka, 6 jajc, 28 dkg kristalnega skladkorja, 20 dkg ostre moke, 2 vrečki vanilin sladkorja - rumenjake, 1/4 hladnega mleka, vanilin sladkor, 1/3 sladkorja in ostro moko v tem zaporedju vmešamo v gladko zmes. Ostanek mleka zavremo. Iz beljakov in ostanka sladkorja stepemo trd sneg. V vrelo mleko zamešamo jajčno zmes, neprestano mešamo, da se zgosti. Odstavimo, takoj (v vrelo zmes) dodajamo stepeni sneg in gladko razmešamo. Še z vročo kremo napolnimo princeske. - pripomba1: ponavadi delam iz polovičnih količin - pripomba2: krema je tudi odlična kot nadev - razvaljamo listnato testo, narežemo na trakove in to na pravkotnike. Nadevamo s kremo. Prepognemo in z vilicamo "zadelamo". Premažemo z rumenjakom. Še vroče povaljamo v sladkorju v prahu. Za slani nadev: - ko princeske oblikujemo na pekač, jih premažemo z mlekom ter jih posujemo z makom, kumino, papriko, ... - majonezni nadev: v majonezo vmešamo: šunko, narezano na kocke, grah, kisle kumarice (podobno francoski solati) - nadev s skuto: v kislo smetano ali pa "vipavsko" skuto zamešamo: drobnjak, peteršilj, koper, česen, začinimo (sol, poper, ...) napolnimo princeske ter jih, preden jih pokrijemo, posujemo še s sirom - nadev s sirom: topljeni sir (trikotniki) smešamo s smetano in papriko v prahu, začinimo (sol, poper); ravno tako posujemo s sirom, lahko tudi z drobnjakom

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

1. okt 2004 18:34

4 rumenjaki 8 dag sladkorja 10 dag moke 7 zliic mleka 1/2 litra mleka 4 beljaki 8 dag sladkorja 4 vanilije 4 rumenjake, 8 dag sladkorja, 10 dag moke in 7 zliic mleka zmiksas in zakuhas v zavretih 1/2 litra mleka kot puding. 4 beljake, 8 dag sladkorja in 4 vanilije stepi in dodaj vroci kremi (takoj, ko kvazi puding odstavis s stedilnika). To je eden izmed original slacicarskih receptov. Dober tek! Sporočilo je spremenil(a) Mikrob dne 02. okt 2004 22:07:05 Sporočilo je spremenil(a) Mikrob dne 17.okt 2010 14:56

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. okt 2004 23:08

Jaz bi jih nafilala s kremo od boemov (recept je v bazi). lp Vesna Vesna Milek Recko

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. okt 2004 10:12

Kadar nimam časa (ali pa se mi ne da), princeske nafilam s smetano. Vzamem polovico prave, polovico rastlinske smetane, nič ne sladkam, ker je rastlinska dovolj sladka in potem nafilam do polovice, nato potresem ali kandirano sadje ali kakšne zdrobljene oreščke ali naribano čokolado in nafilam do konca. Seveda je taka krema manj obstojna.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti