Marmelada iz fig in orehov

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

tema odprta - 24. avg 2006 19:40 | ogledi: 6.272 | odgovori: 4

živjo

zadnjič sem videla da prodajo v MERCATORJU marmelado iz fig in orehov. Rada bi jo naredila sama doma ...vendar ne vem kako ...ima kdo idejo ali recept kako se lotiti okusne marmelade....

hvala

vegeterianka

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

24. avg 2006 20:31

Figova marmelada Sestavine: 5kg zrelih fig, 1 kg sladkorja malo vode Na ognju v večji posodi raztopimo sladkor z malo vode, da se primemo zgosti, dodamo oprane in razpolovljene fige ter dobro premešamo. Na zmernem ognju med občasnim mešanjem kuhamo približno osem ur, da dobimo primerno gosto kašo oziroma marmelado. Marmelado pripravimo iz zrelih fig, ki smo jih nabrali isti dan. Na podoben način pripravimo tudi marmelado iz izkoščeničenih češenj, sliv, marelic ali breskev. Vir: Istrska kuhinja, Alberto Pucer, založba Kmečki glas (2000) Če bi dodala še orehe, bi po moje tudi uspelo. Recepta še nisem preizkusila. LP, Suzana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2006 21:20

Samo, za božjo voljo, nikar kuhati 8 ur. Fige razreži na majhne delčke, pa fino zrele naj bodo, potem bo marmelada kuhana v normalnem časovnem okviru. Dodatek limone ne škodi (limonin sok). rimljanka

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

25. avg 2006 7:59

Tako dolgo kuhanje se tudi meni zdi odločno preveč. Z dodatkom želina bi zadevo skrajšali na slabo urico. Če bi želela figovo marmelado z orehi, bi dodala nasekljane orehe. Verjetno pa se za to varianto ne bi odločila - orehe po želji lahko ob prigrizku vedno dodaš, prav tako tudi v različna peciva, ko boš uporabila figovo marmelado. Se beremo! Veronika

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

25. avg 2006 11:07

zivjo sem se odločila da skočim kar v Mercator in bo rajši pela denarnica in bom marmelado kar kupila saj me dobesedno vabi, da jo vzamem domov....da jo probam, ker kombinacija je res božanstvena ...samo vprašanje je pa kako je v resnici okusna??!! l.p vegeterianka vegeterianka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti